200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Anahtar & Kilit

Filtreleme ölçütü

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺4,00 - ₺200,00

Kilit göbeği ve kilit çeşitlerini Sepetfy'da bulabilirsiniz! Kilit göbeği ve diğer seçeneklerin fiyatlarına göz atarak hemen satın alabilirsiniz.

7 adet ürün var.

Toplam 7 üründen 1-7 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Kapı Emniyet Aparatı Takım...

Kapı Emniyet Aparatı Takım (Asma Kilit Dahil)

Normal fiyat ₺199,90 -20% Fiyat ₺159,92
  • -20%
Kapı Emniyet Aparatı

Kapı Emniyet Aparatı

Normal fiyat ₺99,90 -20% Fiyat ₺79,92
  • -20%
Mandallı Dolap Kilit

Mandallı Dolap Kilit

Fiyat ₺4,90
Çekmece ve Dolap Kilidi (Oval)

Çekmece ve Dolap Kilidi (Oval)

Fiyat ₺7,90
Çekmece ve Dolap Kilidi (Kare)

Çekmece ve Dolap Kilidi (Kare)

Fiyat ₺7,90
14 cm. Demir Kapı Kilidi...

14 cm. Demir Kapı Kilidi (Trajlı Kilit + Karşılık)

Fiyat ₺39,90
Ekonomik Kapı Emniyet...

Ekonomik Kapı Emniyet Aparatı + Asma Kilit

Normal fiyat ₺149,90 -20% Fiyat ₺119,92
  • -20%

Anahtar ve Kilit

Günümüzde birçok insan evlerinin güvenliği konusunu gittikçe daha fazla önemsemeye başlar. Kendilerini, ailelerini ve çocuklarını tehlikeli olabilecek durumlardan korumak isteyen insanlar bunun için gerekli önlemleri almak konusunda gerekli adımları atar. Benzer bir şekilde, farklı işletme sahipleri de çoğu zaman bu konuda hassasiyet gösterir. Güvenlik için alınabilecek birçok farklı önlemin başında genelde kapılar ile ilgili olanlar gelir. Bir kapının sağlamlığının ve materyalinin yanında anahtar ve kilit kalitesi de bu süreçte oldukça önemlidir. Dış kapılarda bir zorunluluk olan anahtar ve kilit seçeneklerinin iç kapılarda da gerekli olduğu birçok farklı durum bulunur. Örneğin; çocuk sahibi olan anne ve babalar çocuklarının güvenliği için evin bazı odalarında kilit kullanmayı tercih edebilir. Evi alt katlarda bulunan kullanıcılar ise balkon kapılarına bir kilit sistemi yerleştirerek potansiyel hırsızlık denemelerine karşı önlem alır. Anahtar ve kilitlerin yaygın olarak kullanıldığı başka bir alan ise dolaplar ve çekmeceler olarak kabul edilir. Önemli eşyaların ve dosyaların güvenliği için bu anahtar ve kilitler iş yerlerinde de sık sık kullanılır.

Anahtar ve Kilit Seçenekleri

Anahtar ve kilit modelleri, ürünlerin kullanılacağı eşya ve yere göre değişiklik gösterir. Farklı anahtar ve kilitlerin boyutları, materyalleri ve güvenlik seviyeleri farklı olabilir. Öncelikli olarak dolap ve çekmece kilitleri genelde daha küçük şekilde tasarlanır.  Bu kilitlerin anahtarı da uyumlu olacak şekilde küçük ve kullanımı kolaydır. Bu türdeki anahtar ve kilitler çok ağırlıklı olarak büro ve okul gibi önemli dosyaların bulunduğu mekanlarda kullanılır. İç mekan kapılarında kullanılan anahtar ve kilitleri bunlar ile kıyaslandığında genelde daha büyüktür. Bu anahtar ve kilitlerin birden fazla kullanım alanı olabilir. Öncelikle iç mekanlardaki kilitlerin tercih edilme sebeplerinden bir tanesi anne ve babaların, çocuklarının güvenliğine önem vermesidir. Çocukların girmemesi gereken odalarda zarar görme ihtimalleri bu şekilde bitirilir. Diğer bir durum ise genellikle zemin ya da alt katlarda bulunan apartman dairelerinin balkon kapılarının çok güvenli kabul edilmemesidir. Farklı kilit seçenekleri sayesinde bunların kapı modellerine uyum sağlaması da sağlanır. Kapılarının estetik görüntüsünün evin geri kalanına uyum sağlamasını önemseyen kullanıcılar için farklı seçenekler bulunur. Güvenlik ve kilit konusu ile ilgili belki de en önemli konu ise dış kapı kilididir. Kaliteli ve güvenli bir kilit göbeği, hırsızlık başta olmak üzere diğer birçok istenmeyen durumu da engeller. Dış kapılar; demir kapı, tahta kapı ve çelik kapı gibi farklı türlere ayrılır ve bu kapıların kilit gereklilikleri de değişebilir. Hırsız geliştirdikleri farklı kilit açma yöntemlerine karşı gerekli önlemler alarak tasarlanmış bir kilit, kullanıcıların güvende hissetmelerine yardımcı olur. Dış kapısı için kilit dışında ekstra bir güvenlik arayan kullanıcılar için ideal olan bir seçenek ise emniyet aparat takımlarıdır. Kapıya ayrıca monte edilebilen bu aparat takımları, asma kilit ile birlikte kullanılır ve güvenliği bir üst seviyeye taşır. Anahtar ve kilit seçenekleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre oldukça değişiklik gösterir. Doğru kilit türünü seçmenin yanında maksimum kaliteye sahip olan kilidi seçmek de uzun vadede kullanıcıların hayatlarını oldukça rahatlatan bir karar olabilir.

Anahtar ve Kilit Fiyatları

Bir kilit ve anahtar edinmek isteyen kullanıcılar; kilit türü, boyutu ve güvenlik seviyesi gibi birçok detaya dikkat eder. Bu detaylardan sonra değerlendirilmesi gereken konuların başında kilit fiyatları gelir. Olabildiğince bütçe dostu bir harcama yapmak için bu konu hakkında gerekli araştırmayı yapmak oldukça faydalı olabilir. Anahtar ve kilit fiyat aralığı genellikle birçok kullanıcıyı memnun eden bir seviyededir. Kilit ve anahtar fiyatları, birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik gösterir. Öncelikli olarak kilidin türü elbette ki fiyatları doğrudan etkiler. Örneğin; dolap ve çekmece kilidi fiyatları ile iç kapı kilidi fiyatları arasında belirli değişiklikler olması beklenen bir durumdur. Aynı şekilde dış kapı kilitleri, ekstra güvenlik sistemi sebebi ile farklı fiyatlara sahip olabilir. Dış kapı kilitlerinin fiyatları da kendi aralarında değişiklik gösterir. Özel olarak hırsızların tekniklerina karşı koyması için tasarlanmış dış kapı kilitlerinin fiyatları farklı olabilir. Ayrıca, kilit sisteminin kullanılacağı kapının türü ve materyali de değişikliklere sebep olur.

Anahtar ve Kilit Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?


Anahtar ve kilit fiyatları hakkında gerekli ön araştırmayı yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken özellikleri de gözden geçirmek iyi bir karar olur. Bu sayede sizin ve evinizin güvenliği için en ideal ürünü seçip yaptığınız harcamanın verimliliğini arttırabilirsiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan anahtar ve kilidin türüne karar vererek süreci ilerletebilirsiniz. Anahtar ve kilit çeşitleri, birbirinden oldukça farklıdır ve farklı ihtiyaçlara hitap eder. Sonrasında dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi ise alacağınız kilit ve anahtarın sizin kapınız ile uyumlu olup olmadığıdır. Ahşap, demir, tahta, çelik ve pimapen kapılara takılacak kilitler farklılık gösterebilir. Trajlı, tuzaklı ve çelik takviyeli gibi farklı amaçlara hizmet eden farklı modeller bulunur. Ekstra güvenlik isteyen kullanıcılar için ayrıca asma kilit ile birlikte kullanılabilen kapı emniyet aparatı modelleri değerlendirilmesi faydalı olacak ürünlerden kabul edilir. Kilitler gibi anahtarlar ile ilgili seçim yaparken de göz önünde bulundurulacak farklı konular bulunur. Genelde kilit ile birlikte temin edilen anahtarların, kopyalanmayan seçeneklerini bile bulmak mümkündür.