200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Mandallı Dolap Kilit
Mandallı Dolap Kilit
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Mandallı Dolap Kilit

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Mandallı dolap kilit modelleri dolaplara yerleştirilen ve güvenlik sağlayan kilit sistemleridir. İçerisinde bulunan tekli ve ikili modelleri paslanmaz çelik ve sağlam plastikten üretilebilir. Çeşitli modelleri bulunan bu modeller farklı boyutları ise farklı dolap boyutlarında kullanmak için uygundur. Kolay bir kilitleme mekanizması ve hızlı kullanım şekli bulunur.

Stokta yok
₺4,90
Vergi dahil

Mandallı Dolap Kilit

Kilitler yaşama ve çalışma alanlarını güvende tutmak için tasarlanan teknik sistemlerdir. Değişen ve gelişen teknolojiler sayesinde kilit tasarımları ve mekanizmaları da gelişir ve yenilenir. Güvenlik açısından evinizin daha yüksek bir korumaya sahip olmasını sağlayan bu kilitlerin tasarımlar ve boyutları da değişiklik gösterir. Kapılarda, dolaplarda ve güvende tutulması gereken birçok alanda kullanılabilen çok yönlü ürünlerdir. Seçim yaparken kullanmak istediğiniz alanı belirleyerek bir kilit seçimi yapmanız tavsiye edilir. Bu kilitlerin kolay zarar görmemesi ve kırılmaması gerekir. Bu sağlamlık seviyesinde olan modeller aynı zamanda uzun ömürlü ve yüksek güvenliklidir. Kilit göbek modelleri ise üründen ürüne göre değişiklik gösterir. Tuzak ve barelli olan modellerin tasarımından mandallı ve asma modellerin tasarımları farklılık gösterir. Mandallı modellerde ise barel tipinde bir kilit göbeği kullanılır ve özellikle kapı ve dolaplarda kullanmak üzere tasarlanan ürünlerdir. 

Mandallı Dolap Kilit Modelleri

Mandallı dolap kilit modelleri arasında tasarımsal ve mekanizma sistemleri açısından bazı farklılıklar yer alır.

  • Yerli ve ithal olan modeller piyasada bulunur. Dolaplarda kullanmak için tasarlanan bu modellerin renkleri çelik veya beyaz olabilir.

  • Çift kapaklı, eğri mandallı, asmalı mandallı ve kısa mandallı olan modeller yer alır. 

  • Bazı modeller ikili bir tasarımda gelir ve bazı modeller tekli halde satışa sunulur.

  • Yapılan malzemeler arasında sertleşmiş plastik, krom, paslanmaz çelik ve metal kilitler bulunur.

  • Mm boyutları ise modelden modele değişse de genellikle mandallı dolaplar 20 mm boyutlarında üretilir.

  • Evleri bebeklere göre güvenli hale getirmek isteyenler ise mandallı bebek dolap kilitlerini tercih edebilir. Bu modeller 38- 98 mm değerlerindedir.

  • Dolap kilitlerinin yanı sıra çekmece kilitleri de piyasada bulunur.

  • Kullanmak istediğiniz alanı belirleyerek kolaylıkla monte edebilirsiniz. Ürün üzerinde yazan talimatlara göre yerleştirebilirsiniz.

  • Boyutları ise dolabınıza göre belirlenir. 20 mm’den daha büyük modeller de mevcuttur ve ihtiyaca göre tercih edilebilir.

Mandallı Dolap Kilit Fiyatları

Mandallı dolap kilit fiyatları modellerin mm değerinde boyutlarına, yapım malzemelerine, paket içinde kaç adet olduklarına ve çalışma mekanizmalarına göre değişir. Mandallı dolap kilit fiyatlarında etkin rol oynayan yapılma malzemesi dayanıklılık sağlaması açısından genellikle metalden yapılır. Paslanmaz çelikten yapılan bu modeller kolay kırılmaz ve paslanma yapmadıkları için uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Fiyat ve performans açısından dengeli olan ithal ve yerli birçok mandallı dolap kilit modeline göz atabilirsiniz. İkili olan modeller iki farklı dolapta kullanılabilir ve dilerseniz çekmeceler için de kullanılan mandallı mekanizmaya sahip olan kilitleri satın alabilirsiniz. Küçük ve kullanışlı olan bu ürünler dolabınızın güvenliğini sağlar ve paket için kilidin anahtarı da gönderilir. Fiyat ve özellik açısından karşılaştırma yaparken bazı kilit ve güvenlik özelliklerini göz önünde tutmanız gerekir.

Mandallı Dolap Kilit Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mandallı dolap kilit satın alırken kullanmak istediğiniz dolabın boyutları ve malzemesi önemlidir. Bunun yanında bu kilitlerin sağlam bir çalışma mekanizması olmalı ve kolay kilitlenip açılabilir olmalıdır. Bebek kilitleri genellikle plastikten üretilir. Mandallı olan mekanizma çevrilerek kilitlenir. Yapılan malzeme açısından güvenlik sağlayan paslanmaz çelik modeller tercih edilmelidir. Bu kilitler kırılmaya karşı dayanıklıdır. Evde ve iş yerlerinde kullanmaya uygun olan bu mandallı kilit modelleri kullanışlı ve pratik ürünlerdir. Güvenlik sunması açısından kolay kurulumu ve sağlam yapısı nedeni ile sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Satın alırken malzeme ve tasarım gibi özelliklere dikkat ederek kullanmak istediğiniz alana göre seçim yapabilirsiniz.

chat Yorumlar (10)
Değerlendirme
Hry
SPT-MAND001