200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Bahçe Aletleri

Bahçeniz için gerekli olan alet çeşit ve setlerine Sepetfy üzerinden sahip olabilirsiniz. Sepetfy'ı ziyaret ederek fiyat bilgisine de ulaşabilirsiniz.

61 adet ürün var.

Toplam 61 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sayım Hortum Sarma Toplama...

Sayım Hortum Sarma Toplama Makarası

Fiyat ₺169,90
Açı Ayarlı Kazıklı Fiskiye...

Açı Ayarlı Kazıklı Fiskiye (Çim Sulama)

Fiyat ₺14,90
Eltos Bağ Budama Makası

Eltos Bağ Budama Makası

Fiyat ₺64,90
Plastik Yaprak Toplama Tırmığı

Plastik Yaprak Toplama Tırmığı

Fiyat ₺14,90
İlposan Midi İlaç ve...

İlposan Midi İlaç ve Temizlik Pompası 2,5 Lt.

Fiyat ₺32,90
Dairesel Döner Fiskiye 4'lü...

Dairesel Döner Fiskiye 4'lü (Çim Sulama)

Fiyat ₺7,90
Meyve Toplama Makası...

Meyve Toplama Makası Ekonomik (Üzüm,Çilek,Narenciye)

Fiyat ₺10,90
1/2'' Lüx Hortum...

1/2'' Lüx Hortum Birleştirme Eki Plastik

Fiyat ₺3,40
İlposan Mini İlaç ve...

İlposan Mini İlaç ve Temizlik Pompası 1,5 Lt.

Fiyat ₺29,90
Dairesel Döner Fiskiye 3'lü...

Dairesel Döner Fiskiye 3'lü (Çim Sulama)

Fiyat ₺6,90
Denizli Dövme Çim Kesme Çit...

Denizli Dövme Çim Kesme Çit Budama Makası

Fiyat ₺49,90
3/4'' Lüx Hortum...

3/4'' Lüx Hortum Birleştirme Eki Plastik

Fiyat ₺7,40
İlposan Mega 10 Lt....

İlposan Mega 10 Lt. Basınçlı İlaçlama Pompası

Fiyat ₺149,90
Dairesel Döner Fiskiye 2'li...

Dairesel Döner Fiskiye 2'li (Çim Sulama)

Fiyat ₺5,90
Plastik Saplı Ağaç Budama...

Plastik Saplı Ağaç Budama Testeresi Bıçkı

Fiyat ₺24,90
1/2 Hortum Birleştirme Eki...

1/2 Hortum Birleştirme Eki Plastik

Fiyat ₺1,00
İlposan Maxi 5 Lt. Basınçlı...

İlposan Maxi 5 Lt. Basınçlı İlaçlama ve Köpük Pompası

Fiyat ₺129,90
İlposan Taşar 16 Lt....

İlposan Taşar 16 Lt. Mekanik Kollu İlaç Atma İlaçlama...

Fiyat ₺179,90

Bahçe Aleti

Küçük bahçe veya geniş arazilerde kullanıcıya pratiklik sunan ve kullanılacak alanın verimini arttıran ‌bahçe‌ ‌aletleri‌ ‌seti kullanıcının ihtiyacını karşılayan ürünler arasında yer alır. Genel günlük bahçe düzeninin sağlanması veya periyodik bakımların yapılması için bahçe gereçlerine ihtiyaç duyulur. Gün içerisinde bahçe içerisinde yer alan bitkilerin düzenlenmesi ve çıkan otların kesilme işlemleri bu aletler ile yapılır. Ayrıca ay veya yıl içerisinde bahçe veya arazi içerisinde yer alan ağaçların budama işlemlerinin yapılması gerekir. Bu noktada devreye giren bahçe aletlerinin seçimi ve kullanım seçenekleri kullanıcı için önemlidir. Değişen yapıları sebebiyle ağaçların budama işlemleri farklı aletler ile yapılabilir. Örneğin, kalın gövdeli ve sert yapılı bir ağacın kesilmesi veya budanması için akülü veya elektrikli testereler rahatlıkla kullanılabilir. Aynı şekilde bahçe içerisinde veya tarlada çıkan otların temizlenmesi ve kesilme işlemi içinde fonksiyonları değişen bahçe aletlerine ihtiyaç duyulur. Bu noktada kullanıcının günlük bahçe işlemleri veya belirli zamanlar içinde yaptığı rutin bakımları için farklı aletleri kullanması gerekir. Kullanılacak alanın yapısı, büyüklüğü ve kullanıcının kendi konforunu karşılayabilecek olan ürüne karar vermesi önemlidir.

Bahçe‌ ‌Aleti‌ Seçenekleri

Küçük bahçe veya geniş araziler için üretilen bahçe‌ ‌aletleri değişen yapıları ve materyalleri ile fazla sayıda seçenek ile karşımıza çıkan ürünlerdir. Aynı bahçe aletinin birden fazla renk seçeneği ve farklı fonksiyonları söz konusudur. Bu noktada kullanıcıya geniş bir seçim yapma imkanı sunan ‌bahçe‌ ‌araç‌ ‌gereçleri arasından kullanılacak alanın büyüklüğüne ve ihtiyacına uygun ürünün alınması doğru olur. Örneğin, bir bahçenin otları birden fazla farklı ürün ile temizlenebilir. Budama yapılacak alanda yer alan bitkilerin sertlik yapıları farklıdır. Bu açıdan kullanılacak olan materyalin bu bitkileri kesebilecek sertlik veya dayanıklılıkta olması gerekir. Öncelikle ürünün ihtiyacını karşılayacak olan bu ürünler arasından kullanıcı en doğru ürüne kendisi karar vermesi gerekir. Aynı şekilde bahçe veya tarla içerisinde yer alan ağaçların budama işlemi de farklılık gösterir. İnce yapılı bir ağaç için testere ve balta yeterli olabilir. Ancak daha kalın yapılı ağaç gövdeleri için akülü, elektrikli fonksiyonları olan araç ve gereçlerin tercih edilmesi doğru olur. Bitkilerin düzeni için ise tercih edilecek olan makasın seçimine bitkinin dallarının kalınlığına göre karar vermek uygun olur. Değişen dal sayıları ve kalınlıkları sebebiyle ihtiyaçları farklılaşan bitkiler için özel üretilen makaslar söz konusudur. İhtiyaç duyulan alana göre seçilen bahçe aletlerinin kullanıcının kullanımına da uygun olması gerekir. Toplanması, tutulması ve taşınması pratik olan ürünler ile kullanıcının verimi yakalaması daha kolay olur. Küçük alanlar için daha pratik ve küçük boyutlarda ürünün tercih edilmesi doğru olur. Geniş alanlar için ise bu alanın beklentilerini karşılayacak ve uzun süre kullanım imkânı sunacak materyal, hazne gibi seçeneklerin göz önünde bulundurulması gerekir. Kullanım avantajı maksimum olan ürün seçenekleri arasından öncelikle araziye ve alana uygun olmasına dikkat edilmesi kullanıcının kullanımına ek bir avantaj sunar. Ayrıca eldivensiz tutulan ürünlerin ise eli iyi kavramasına ve tutma esnasında elin yapısına uygun olmasına dikkat edilmesi uzun süre çalışma saatlerinde kullanıcıya konfor sunar. Arazi veya bahçe içerisinde yer alan toprağın kazılması ve işlenmesi için tercih edilen küreğin sapı, demir kısmının genişliği önemli noktalar arasında yer alır.

Bahçe‌ ‌Aleti‌ Fiyatları

Geniş bir kullanım alanı ve seçenekleri olan ‌bahçe‌ ‌el‌ ‌aletleri değişen materyalleri ve fonksiyonel özellikleri ile farklı fiyat aralıkları ile kullanıcıları ile buluşur. Aynı ürünün sunduğu avantaj ve pratikliği sebebiyle farklı fiyatlarda bu ürüne ulaşmak mümkündür. Örneğin; ilgili ürünün el ile kullanılabilen seçeneği ile şarjlı seçeneği arasında doğrudan fiyat farklılıkları olur. Dolayısıyla kullanıcı hem kendi ihtiyacına göre ya da bütçesine göre rahatlıkla seçim yapabilir. Ayrıca kullanılacak alanının kısa sürede temizlenmesine ve düzenlenmesine destek sunan pratik ürünlerin fiyat aralıklarının daha yüksek olduğu söylenebilir. Bu noktada materyalleri, renk seçenekleri ve fonksiyonlarına göre kullanıcı değişen fiyat aralıkları ile inceleme fırsatı bulur. Kendi kullanım ihtiyacı ve ürünün sunduğu faydaya göre değişen fiyat seçenekleri arasından tercihini kullanıcı kolay bir şekilde yapabilir. Uzun süreli kullanım seçeneği sunan bahçe gereçleri hem kullanıcıya avantaj hem de seçim yapma imkânı sunan fiyat seçenekleri ile ulaşır. Kendi ihtiyacını belirleyen kullanıcılar değişen fiyat seçenekleri arasından bütçesini aşmayan ürünlere rahatlıkla ulaşabilir.

Bahçe‌ ‌Aleti‌ Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bahçe işlemleri için kullanılacak olan ilgili ürünler arasından seçim yapmadan önce kullanıcının ihtiyacına göre doğru ürüne karar vermesi gerekir. Öncelikle kullanıcının bahçe içerisinde hangi alan için bu ürünü kullanacağına karar vermesi ve ürünü tercih etmesi doğru olur. Değişen özellikleri ve farklı yapıları ile ağaçların özellikleri de ürünlerin seçimini doğrudan etkiler. Genel olarak birden fazla ürüne ihtiyaç duyulması halinde ise kullanım yapılacak alana ve bitkilere göre seçim yapılması uygun olur. Örneğin, ‌bahçe‌ ‌sulama‌ ‌aletleri‌ ‌arasından kullanım alanının büyüklüğüne göre ürünü tercih etmek kullanıcıya avantaj sunar. Küçük bir alan içinde yer alan saksı bitkilerini sulamak için ise elde kolayca tutulan sulama gereçleri rahatlıkla tercih edilebilir. Ürüne karar verme aşamasında toprak işlemleri için araç gereç bakılıyor ise bu noktada  tutulan sapın materyali ve dayanıklılığı önemlidir. Bu açıdan geniş bir kullanım alanı ve seçenekleri olan bu ürünlerin arasından kullanıcının kendi ihtiyacına göre seçim yapması gerekir. Tek tip çiçekler ile dal sayıları fazla olan çiçeklerin temizlik ve kesilme işlemleri farklılık gösterir. Bu açıdan alınacak olan makasın büyüklüğüne ve yapısına bitki türünün ihtiyacını karşılayacak şekilde olmasına dikkat ederek seçim yapılması gerekir.