200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Bahçe & Çiçek

Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺3,00 - ₺45,00

Bahçenize ekebileceğiniz çiçek ve bitki çeşitlerine göz atabilir, bahçeniz için çeşitli çiçek ve bitkilerin fiyat bilgisine Sepetfy üzerinden ulaşabilirsiniz!

91 adet ürün var.

Toplam 91 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Torf Saksı Fide ve Çiçek...

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.) x 5 Paket

Fiyat ₺44,90
H-2274 Domates Tohumu (10 Gr.)

H-2274 Domates Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Torf Saksı Fide ve Çiçek...

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.)

Fiyat ₺9,90
Falcon Domates Tohumu (10 Gr.)

Falcon Domates Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Klasik Ekonomik Bahçe...

Klasik Ekonomik Bahçe Balkon Çiçek Fide Saksı

Fiyat ₺3,50
Rio Grande Bursa Domates...

Rio Grande Bursa Domates Tohumu Salçalık (10 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Klasik Ekonomik Uzun Balkon...

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı

Fiyat ₺9,90
Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Köy Domatesi Tohumu (2 Gr.)

Köy Domatesi Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Pembe Domates Tohumu (2 Gr.)

Pembe Domates Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Kandil Dolma Biber Tohumu...

Kandil Dolma Biber Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Köy Biberi Tohumu...

Köy Biberi Tohumu (Üçburun-Mazamort) (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Yalova Çarliston Biber...

Yalova Çarliston Biber Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Demre Sivri Biber Tohumu (5...

Demre Sivri Biber Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Salçalık Yağlık Kapya Biber...

Salçalık Yağlık Kapya Biber Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Acı Kıl Biber Tohumu (5 Gr.)

Acı Kıl Biber Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Tatlı Kıl Biber Tohumu (5 Gr.)

Tatlı Kıl Biber Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Çorbacı Sarı Sivri Biber...

Çorbacı Sarı Sivri Biber Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90

Bahçe ve Çiçek Ürünleri

Gerek bitkilerin yaşam alanı olarak gerek renk renk saksılarla donanmış dikkat çekici görünümüyle bahçeler, gün içerisinde sık vakit geçirilen alanların başında gelir. Evde dinlenme, yemek yeme ve evcil hayvanların yaşam alanı olmasının yanında birçok bitki bahçeler içerisinde hayat bulur. Dikilen bitkiden koparılan ilk çilekten yeni kesilen çim kokusuna, yeşil yaprakların uyum içerisindeki görüntüsünden kalabalık aile yemeklerine ev sahipliği yapan bahçeler, çoğu kişi için zamanın büyük bir kısmını kaplar. Keyiften daha fazlasını ifade eden ev sahipleri içinse dikim, budama, yabani otların temizliği, sulama ve besleme gibi birçok uğraşa yer açar. Tüm bu aktivitelerin uygulandığı bahçe bitkileri arasında süs bitkileri, kök sebzeler, yapraklı sebzeler, meyveler, şifalı bitkiler, otsu bitkiler, çalı ve diğer ağaçlar sayılabilir. Başlarda orman bahçelerinden elde edilecek ürünlerin dikimiyle başlayan bahçecilik faaliyetleri, sonrasında farklı bitki türlerinin keşfi ve dekorasyon amaçlı uygulanmaya devam eder. Dinlendirici özelliği nedeniyle çoğu kişinin uğraşmayı sevdiği bahçe işleri ve bitkiler, zamanla ayrı bir alan ve oldukça dikkat gerektiren uğraşlardan biri haline gelir.

Bahçe ve Çiçek Ürünleri Modelleri

Birer yaşam kaynağı değerinde olan bitkiler, besin sağlamalarının yanı sıra hava kirliliğini filtreleme rolü dolayısıyla doğada korunması gereken parçalardandır. Bu parçaları yaşatma ve iyi bakım sağlamak, onların hayatta kalmalarını, ürettiği besinlerin kalitesini ve lezzetini, çoğalmalarını sağlayan en önemli noktadır. Özellikle kimyasal maddeler olmadan üretilen meyve ve sebzeler ulaşılması zor olan besinler arasında sayılabilir. Bu durum bahçecilik faaliyetlerinin önemini git gide arttırır. Aynı zamanda kullanılacak malzemelerin kalitesinin önemini ortaya koyar. İhtiyaç duyulan meyve ve sebze tohumları, toprak türü, saksılar bitkinin doğru yetişmesini ve uzun ömürlü olmasını etkileyen unsurlardır. Çiçek tohumu, meyve ve sebze tohumunun yetişeceği toprak türleri değişkenlik gösterebilir. Bahçede ve geniş alanda büyüyen türler olabileceği gibi saksı bitkileri de oldukça yaygındır. Özellikle bahçesi olmayan fakat geniş balkonlara sahip kişiler için saksılar kadar gerekli toprağa sahip olmak da önemlidir. Gıda tüketiminde oldukça geniş yer kaplayan domates, ekim için sık tercih edilen meyvelerin başında gelir. Birçok farklı türe sahip olan domatesin üretimi, toprağa ve dikilecek saksı büyüklüğüne bağlıdır. Her tip toprak için uygun olan 10 gr bodur domates tohumu, üretimi kolay ve sık tercih edilen türlerden biridir. Bir diğer seçenek olan pembe domates ise büyüklüğü ve ağırlığı dolayısıyla bahçe yetiştiriciliğine daha uygundur. 2 gr tohum 200-250 gr ağırlığında pembe domatesler üretebilir. Bitkinin ihtiyaç duyduğu bahçe toprağına yapılacak bakım üründen alınacak verimi etkiler. Toprağın doğru havalandırılması, gübreleme ve sulama işlemlerinin düzenli yapılması tüm bahçe bitkilerinin vereceği meyve ve sebzelerin lezzetini de etkiler. Yeteri kadar sulama yapılması ve aldığı güneş ışığının ayarlanması çiçeğin ömrünü uzatan önemli uygulamalardır. Horoz ibiği çiçek tohumu yaz ve sonbahar aylarında bol güneşte açar. Nemli toprağı ve sıcak bölgeleri sever. Yine bol güneşli ortamları seven ayyıldız çiçek tohumu da düzenli su isteyen ve iyi havalandırılmış toprağa ihtiyaç duyan bir bitkidir. 10 gr İnegöl pırasa tohumu ise bahar ve kışlık ekime uygun olmakla beraber serin ve rüzgarsız havaları sever. Ne olursa olsun yeşile ve toprağa yapılacak her yatırım hem doğa hem insan için yapılabilecek karşılıksız değere sahiptir.

Bahçe ve Çiçek Ürünleri Fiyatları

Çiçek toprağı fiyatlarında dikkat çeken farklılıklar olmamakla beraber, bitki türü ve seçilecek toprak çeşidi önem bakımından fiyatların önüne geçebilir. Bahçe çiçeği ve saksı çiçeğinin ihtiyacı olan yetişme ortamı, bitkinin sahip oldu biyolojik yapısına göre farklılık gösterebilir. Çiçekler için uygun olan klasik çiçek saksıları dört farklı boyuta sahip olup hem bahçeye hem balkona konumlandırabileceğiniz forma sahiptir. Özellikle süs bitkileri için 1 Nr. veya 2 Nr. saksılar tercih edilebilir. 17 cm boy, 20 cm ene sahip  bu orta boy saksılar bitkiye rahat gelişme ortamı sağlar. 5 lt. 8 lt ve 11 lt. boyutlara sahip uzun saksılar ise büyüklüklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Klasik saksılara oranla daha yüksek fiyatlara satılsa da üç farklı boyut arasından bitkiye uyan büyüklüğe sahip seçimler yapılabilir. Topraklar ise alınan saksı boyutuna uyacak ağırlığa sahip olması gerekir. Aynı şekilde toprak ağırlığı arttıkça fiyat aynı oranda artış gösterebilir. Şüphesiz aranılan ürüne hesaplı olarak ulaşmak her kullanıcının isteğidir. Birçok mağazayı gezme olanağı ve karşılaştırma fırsatına sahip olunsa da her bitkinin yetişme şartları aynı olmayabilir. Bu noktada online platformlardan gerekli bilgiler doğrultusunda yapacağınız alışveriş, vakit kaybının önüne geçer.

Bahçe ve Çiçek Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bahçe ve çiçek ürünlerine sahip olmadan önce gerekli ortamı sağlamak önemlidir. Özellikle toprak, güneş ve su bahçeciliğin önemli unsurlarındandır. Kalitesiz toprak bahçe için harcanacak emeğin boşa gitmesine neden olabilir. Bu noktada kaliteli çiçek toprağını seçmek son derece önemlidir. İyi havalandırılmış topraklarda hava eşit dağılarak bitkinin büyümesi için ideal ortamı oluşturur. Ayrıca seçilen toprak olgunlaşmış gübre veya kompost gibi organik madde bakımından zengin olmalıdır. Büyük saksılarınız için alacağını 4000 gr toprak meyve ve sebzelerinizin çoğuna yetecek miktarı karşılar. Yine soğan, maydanoz, havuç gibi iki yıl kadar ömre sahip olan bitki tohumlarının yetiştirilmesinde bahçe saksılarının yanı sıra, 4000 gr’lık beşli pakette satılan özel orta boy toprak alınabilir. Üretkenlikleri ve büyüme hızları tohum seçiminde önemlidir. Sabit sıcaklık ve yeterli neme sahip toprakta beş gün içerisinde filizlenen 10 gr Beith Alpha salatalık tohumu tercih edilebilir. Yoğun sıcaklıkları ve bol suyu seven 5 gr dolmalık Wonder California biber tohumu verimini parlak güneş ve havalandırılmış toprak sayesinde verir. Farklı bitki seçeneklerini, ayrıntılı özellikleriyle bahçe ve çiçek kategorisinden inceleyerek üretiminize güvenle başlayabilirsiniz.