200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre
1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre
₺136,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Bahçe hortumları silikon içeren yumuşak dokulu PVC’den üretilen ürünlerdir. Sulama ve yıkama gibi işleriniz için kullanabileceğiniz bu ürünler farklı uzunluklarda ve yarı çaplarında üretilir. Sağlam ve delinmelere karşı dayanıklı olması açısından sert plastikten üretilir ve yıllarca kullanılabilir. Metresini ve yarı çapından sonra dilerseniz renk seçeneği de yapabilirsiniz.

Stokta yok
₺136,90
Vergi dahil

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre

Bahçe hortumları birçok stil, renk ve boyutta üretilen ve sulama işlemleri için kullanılan ürünlerdir. Su akışı için önemli olan bu ürünlerin farklı başlıkları sayesinde farklı stillerde sulamalar yapabilirsiniz. Dayanıklı ve esnek malzemeden yapılması gereken bu ürünler kolay katlanabilir olmalıdır aksi halde çok fazla yer kaplayabilir. Bükülme direnci ise yüksek olmalıdır. Genellikle sararak saklanır ve kullanılmak istendiğinde tekrar açılır. Hafif olan hortumlar genellikle kullanım kolaylığı sunar ve saatlerce çalışabilir, sulama yapabilirsiniz. Bükülerek zarar görme ihtimalleri düşük olan esnek hortumlar uzun süreli olarak kullanılabilir. Hortumlar belirli katmanlar ile üretilir ve fazla katmanlı olması daha sağlam olduğu anlamına gelir. Evinizde ve bahçenizde kullanmak için alınan hortumlar ve endüstriyel amaçlı kullanılan hortumlar farklılık gösterir. 

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre Modelleri

Bu modellerde farklı kat yapıları ile tasarımlar yer alır.  

  • 3/8, 1/2 ve 3/4 arasında değişen hortum çapları bulunur. Genellikle standart olan ve çok tercih edilen modeller arasında çapı  1/2 cm olan ürünler yer alır. 

  • Çap büyüklüğü ise çıkan su miktarı açısından önem taşır. Uzunluk açısından ise hortum modellerinde geniş seçenekler yer alır. Uzun olan hortumlarda su basıncında azalma görülür. Kısa hortumlar ise belirli aparatlar ile beraber birbirine bağlanabilir.

  • 25 metre olan bu model bahçede kullanmak için uygundur ve geniş alanlar sulanabilir.

  • Naturel silikon bir tabakaya sahip olan bu hortumlar genellikle bahçe sulamak için kullanılır ve farklı renklerde üretilir. Bu renkler ise genellikle turuncu ve yeşil gibi canlı renklerdir.

  • PVC ise dayanıklı bir malzemedir. Yıkama ve sulama işlemleri için kullanılan silikon hortumlar kolay bir şekilde sarılabilir ve işlem bitiminde saklanabilir.

  • Kalın bir yapısı olup aynı zamanda hafifletilmiştir. Bu hafif ve sağlam yapısı kullanım sırasında pratiklik sağlar.1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre Fiyatları

1/2 PVC silikonlu bahçe hortumu 25 metre fiyatları arasında oynamalar olabilir ve bunun belirli nedenler olabilir. Genellikle kullanılan silikonun kalitesi fiyat belirlenmesinde rol oynar. İnce yerine kalın PVC kullanılması hortumların kalitesini ve uzun ömürlülüğünü belirler çünkü kolay bir şekilde darbe almaz. Fiyatları belirleyen diğer bir neden de bu hortumların metre ölçüsü ve çap değerleridir. Daha çok çap ve daha uzun hortumların fiyatlarında artış olması da normaldir. Kaliteli bir hortuma yatırım yaparak uzun yıllar bahçenizi sorunsuz bir şekilde sulayabilirsiniz. Bahçe hortumlarının fiyatları ürünlerin yapılma özelliklerinden çok tasarımları ve hortum katsayıları ile de ilgilidir. Bu ürün iç katsayıları hortumların kalınlığı üzerinde rol oynar. Kalın ve hafif bir hortum genellikle kullanıcılar tarafından tercih edilir.

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 25 Metre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

1/2 PVC silikonlu bahçe hortumu 25 metre satın alırken ürünlerin metresine ve içerisinde yer alan silikonun kalitesine dikkat edilmelidir. Değişen uzunlukların yanı sıra 1/2 yarı çapında olmaları sizin için bir öncelik olabilir. Kalitesi, uzunluğu ve yarıçapı çıkan suyun tazyik açısından güçlü olmasını etkiler. Uzun süreli kullanım için bu ölçülerin doğru olması gerekir. Sulamak istediğiniz alana göre bir metre uzunluğu belirlemeniz gerekir ve fazla uzun olması fazla yer kaplamasına sebep olurken kısa olması da yeterli alana su gitmemesine neden olabilir. Bu gibi teknik ve tasarımsal özelliklere dikkat ederek bahçenizde kullanmak için ideal olan hortum tipini rahatlıkla seçebilirsiniz.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-HORSIL002

Şunlar da hoşunuza gidebilir

1/2 İpli Örgülü Bahçe...

1/2 İpli Örgülü Bahçe Hortumu 25 Metre

Fiyat ₺122,90
1/2 İpli Örgülü Bahçe...

1/2 İpli Örgülü Bahçe Hortumu 50 Metre

Fiyat ₺234,90
1/2 PVC Silikonlu Bahçe...

1/2 PVC Silikonlu Bahçe Hortumu 50 Metre

Fiyat ₺259,90