200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Bakım Ürünleri

Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺4,00 - ₺275,00

Otomobiliniz için en iyi bakım ürünlerini Sepetfy'da bulabilirsiniz. Sepetfy farkı ile oto bakım ürünlerinden dilediğiniz bir tanesini satın alabilirsiniz!

72 adet ürün var.

Toplam 72 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sepetfy 3 Lt. -40°C Kırmızı...

Sepetfy 3 Lt. -40°C Kırmızı Antifiriz

Fiyat ₺59,90
Sepetfy 2,5 Lt. -30...

Sepetfy 2,5 Lt. -30 Antifirizli Cam Suyu Kışlık Donmaz

Fiyat ₺14,90
Sepetfy 3 Lt. -40°C Yeşil...

Sepetfy 3 Lt. -40°C Yeşil Antifiriz

Fiyat ₺59,90
Sepetfy 5 Lt. -30...

Sepetfy 5 Lt. -30 Antifirizli Cam Suyu Kışlık Donmaz

Fiyat ₺16,90
Best EL 200 Yağsız Devre...

Best EL 200 Yağsız Devre Temizleyici Sprey 200ml.

Fiyat ₺13,90
Sepetfy 3 Lt. -40°C Mavi...

Sepetfy 3 Lt. -40°C Mavi Antifiriz

Fiyat ₺59,90
6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C...

6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C Kırmızı Antifiriz

Fiyat ₺249,90
Best LU 1000 Kauçuklu Sıvı...

Best LU 1000 Kauçuklu Sıvı Gres 500ml.

Fiyat ₺16,90
6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C...

6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C Yeşil Antifiriz

Fiyat ₺249,90
Best CR 34 Oto Fitil...

Best CR 34 Oto Fitil Silikon Sprey 400ml.

Fiyat ₺38,90
6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C...

6 Adet Sepetfy 3 Lt. -40°C Mavi Antifiriz

Fiyat ₺249,90
Best WL 1972 Paslanmaz...

Best WL 1972 Paslanmaz Kaynak Onarıcı Sprey 400 ml.

Fiyat ₺28,90
Sepetfy 1,5 Lt. -74°C Süper...

Sepetfy 1,5 Lt. -74°C Süper Kırmızı Antifiriz

Fiyat ₺49,90
Best LU 500 Sıvı Gres 500ml.

Best LU 500 Sıvı Gres 500ml.

Fiyat ₺14,90
Motip Sıvı Gres 500 Ml.

Motip Sıvı Gres 500 Ml.

Fiyat ₺32,90
Motip Silikon Kalıp Ayırıcı...

Motip Silikon Kalıp Ayırıcı Sprey 400 Ml.

Fiyat ₺22,90
Motip Silikon Sprey 400 Ml.

Motip Silikon Sprey 400 Ml.

Fiyat ₺22,90
Motip Fren Balata...

Motip Fren Balata Temizleyici 500 Ml.

Fiyat ₺17,90

Bakım Ürünleri

Otomobiller, insan yaşamını kolaylaştıran araçlardan biridir. Özellikle büyük şehirlerde mesafeler arttıkça arabalara olan ihtiyaç da artar. Otomobil sahibi olan kullanıcılar için bu araçlar aynı zamanda bir yatırım elemanı da olabilir. Bu nedenle sahip oldukları bu mülke güzel bakmak ve onları korumak isterler. Kullanıcıların büyük bir kısmı, araçlarının bakımlarını kendileri yaparlar. Otomobil bakımı için kullanılan çok farklı ürünler vardır. Araçların lastiklerinden camlarına, koltuklarından farlarına kadar pek çok parçası için farklı bakım ürünleri mevcuttur. Güzel koku vermesi için dikiz aynasına asılan kokular bile bakım ürünleri arasında yer alır. Bu ürünler tek parça halinde temin edilebilir iken set halinde de kullanıcıya sunulabilir. Otomobiller, plastik, metal ve kumaş gibi pek çok malzemenin bir arada kullanıldığı araçlardır. Bu farklı malzemeler, farklı bakım koşullarına tabi tutulurlar. Bakım için ayrıca mevsimsel şartlar da çok önemlidir. Yaz aylarında kullanılan ürünler ile kış şartları için tercih edilen ürünler arasında farklar vardır. Tüm bu koşullar ve materyaller için üretilmiş farklı oto bakım ürünleri bulmak mümkündür.

Bakım Ürün Seçenekleri

Bir arabanın çoğu parçası için bakım ürününe ihtiyaç duyulabilir. Araçların iç temizlikleri ile dış bakımları için kullanılan ürünler birbirinden farklı olabilir. Otomobil için en sık yapılan bakım, yıkamadır. Arabaların yıkanması esnasında şampuan, temizlik bezleri, lastik temizleyicileri gibi pek çok ürün kullanılabilir. Cam silme esnasında çizilmeleri önlemek için özel tasarlanmış fiber bezler tercih edilebilir. Arabaların yıkanmasında kullanılan şampuanlar da özellikler barındırabilirler. Oto bakım şampuanlarının bazı türlerinde cila özelliği bulunur. Bu sayede araba temizlenme sırasında cilalanmış da olur. Bu ürünlerden biri de Carpex Carnauba, cilalı özelliği ile aracın renginin parlamasına ve kolay temizlenmesine yardımcı olan ürünlerdendir. Arabaların metal yüzeyleri, maruz kaldıkları şartlar ve yıkama veya yağmur yağması gibi durumlarda su ile temas etmelerinden kaynaklı paslanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek adına pas sökücüler kullanılmalıdır. Pas sökücüler aynı zamanda nem azaltan, pastan arındıran ve yağlama özelliğine sahip ürünlerdendir. WD-40 bu ürünler arasında yer alan, nemli koşullarda bile kullanılabilen ve yüksek koruma sağlayan oto bakım materyallerinden bir tanesidir. Arabaların dış yüzeyi gibi camlar ve iç kısımlar da cilaya ihtiyaç duyar. Oto bakım setleri içerisinde bu cila setlerini barındıran kombinasyonlar bulmak mümkündür. Autokit gibi kullanıcılara set ürünleri sunan markalar lastik parlatıcı, cam cilası, iç cilalama ve sünger de dahil olmak üzere pek çok ürünün bir arada bulunduğu paketler hazırlamışlardır. Bakım esnasında bazı parçaların değişmesi bile gerekebilir. Değişebilen parçalar arasında ilk sıralarda yer alan ürün, hava filtreleridir. Hava filtreleri, araç içerisinde dolaşan hava kalitesini arttırmanın yanında, motorun sağlıklı çalışmasını da sağlayan bir üründür.  Sık kullanılan otomobillerde zaman içerisinde çalışma esnasında titreme sesine benzer bir ses duyulur. Bu sesi gidermek bir sprey sayesinde mümkün olabilir. Würth silikon sprey, trim seslerini gidermek için kullanılan ürünler arasında yer alır. Otomobil temizleme ve bakım işi oldukça önemli ve gerekli bir süreçtir. Bu sayede sık kullanılan ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir yere sahip olan otomobillerin kullanım ömrü artar ve değer kayıpları azalabilir. 

Bakım Ürünleri Fiyatları

Kullanıcılar araçlarının bakımlarını yaparken seçtikleri ürünlerde farklı alternatifler kullanırlar. Lastik parlatmak için kullanılan bir ürün ile kaporta cilası için kullanılan bakım ürünü arasında fiyat farkı olabilir. Bunun nedeni ürün içeriklerinin farklı olması ile ilgilidir. Araç sahipleri detaylı temizlik ürünleri tercih ederken kimi zaman tekli kimi zaman da set halinde ürün tercih edebilirler. Bakım ürünlerinin fiyatları da bu duruma göre değişiklik gösterebilir. Set halinde satılan ürünler, biraz daha yüksek fiyata sahip olur. Oto şampuanları içerikleri ve nitelikleri bakımından farklı alternatiflere sahiptir. Bir araba şampuanı aynı zamanda cila yapma özelliği barındırıyor ise fiyatı da bu özelliğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Cam silmek için kullanılan fiber bezler ile yıkama esnasında kullanılan süngerler de birbirinden farklı niteliklere sahip ürünlerdir. Bakım ürünlerinin fiyatlarını etkileyen bir diğer durum ise üretici firmadır. Farklı markalar, farklı bakım ürünleri konusunda iddialı olabilir. Bu durum da ürünlerin fiyatına etki eden bir unsur olur. Otomobiller için üretilen bakım ürünleri, çok farklılık göstermesinden kaynaklı fiyat olarak da oldukça fazla değişkenlik gösterir. 

Bakım Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kimi kullanıcılar için arabaları oldukça hassas ve kıymetli bir mülktür. O nedenle bakımları için çok fazla hassasiyet gösterebilirler. Bakımlı bir arabanın kullanım ömrü artar. Aynı zamanda bakımları düzenli yapılmış bir otomobil kıymeti de artan bir mülk haline gelebilir. Ancak araç bakımı esnasında kullanılan temizlik ve bakım ürünlerinin dikkatli seçilmesi gerekir. Oto bakım malzemeleri arabalara zarar vermeyecek şekilde tasarlanan ürünlerdir. Temizlik malzemeleri, birbirinden farklı kimyasallar içeren ürünlerdir. Bu nedenle de kullanmadan önce özellikleri ve kullanım alanları incelenmelidir. Metal yüzeyler için kullanılan bir ürün, plastik akşamlarda kullanıldığında parçaya zarar verebilir. Aynı şekilde plastik parçaların temizlenmesinde kullanılan bir ürün araç içerisinde bulunan döşemeleri temizlemeye uygun olmayabilir. Otomobiller için bakım ürünleri hakkında araştırma yaparken içerdikleri kimyasallar dikkat etmek önemlidir. Bu kimyasal maddeler aynı zamanda belirli bir kullanım ömrüne de sahip olabilir. Temizlik ürünleri, son kullanma tarihlerine dikkat etmek gerekir. Üzerinde içeriği hakkında bilgi vermeyen ürünler yerine, etiketli ve bir markaya sahip olan ürünler tercih edilmelidir.