200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Baret

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺19,00 - ₺30,00

İhtiyaç duyduğınız baret çeşidini Sepetfy üzerinden satın alabilir ve Sepetfy güvencesi ile satın aldığınız bareti kullanabilirsiniz!

4 adet ürün var.

Toplam 4 üründen 1-4 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Ayarlı Baret (CE Belgeli) -...

Ayarlı Baret (CE Belgeli) - Sarı

Fiyat ₺19,90
Ayarlı Baret (CE Belgeli) -...

Ayarlı Baret (CE Belgeli) - Beyaz

Fiyat ₺19,90
Mühendis Tipi Vidalı Baret...

Mühendis Tipi Vidalı Baret (CE) - Beyaz

Fiyat ₺29,90
Mühendis Tipi Vidalı Baret...

Mühendis Tipi Vidalı Baret (CE) - Sarı

Fiyat ₺29,90

Baret

Baretler, inşaat sektöründe, sivil savunma ekiplerince, yüksek kesimde çalışan farklı branştaki kişilerce kullanılır. Baretin kullanım alanı oldukça fazladır. İş güvenliği açısından zorunlu olan baretler, farklı şiddetteki hasar, vurma, darbe gibi dış faktörlere karşı baş kısmını ve çevresini korumayı amaçlar. Bu yüzden kullanımı son derece önemlidir. Özellikle yüksek katlarda görev yapan çalışanlar tarafından mutlak surette kullanılır. Baretlerin kullanım alanlarına yayılmış olmasını ve geniş yelpazeye hitap etmesini farklı renk kategorileri bulunmasından anlaşılabilir. Her bir rengi birer mesleği ve statüyü temsil eden baret renkleri oldukça fazladır. Sivil savunma ve iş güvenliği uzmanlarından sağlık personellerine kadar geniş yelpazede yer alan çalışanlar için özel olarak üretilen baretler iş güvenliği nedeniyle kullanılmayı zorunlu kılar. Renk hiyerarşisinin oldukça önemli olduğu baretler, iş sahasına ve çalışma şekline göre farklı olarak üretilir. İçerisinde kumaş buluna ve dış yüzeyi sert, dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olan baretler kullanım açısından büyük kolaylık sağlar.

Baret Seçenekleri

Baret renklerindeki farklılıkların birer anlamı vardır. Her bir renk bir statüyü belirtir. Beyaz renkli baretler, sarı renkli baretler, mavi ve yeşil renkteki baretler ve kırmızı, turuncu baretler olmak üzere toplamda altı farklı renkten oluşan baret çeşidi vardır. Ziyaretçiler, teknik personeller, mühendisler, mimarlar tarafından kullanılan baret beyaz renktedir. İşçiler sarı renkteki baretleri kullanır. Bakım grubu personeli olarak adlandırılan çalışanlar ise mavi renkteki bareti kullanırlar. Sağlık personelleri yeşil renktekileri kullanırlar. Müdahale ve denetleme ekipleri olarak adlandırılan sivil savunma ve iş güvenliği uzmanları kırmızı renkli baretleri kullanırken; ustabaşı ve teknisyenler turuncu renkli bareti kullanırlar. Kullanım alanına ve mesleki farklılıklara göre dizayn edilen renk seçenekleri, özellikle bu sahalardaki çalışanlar arasında detaylı biçimde bilinir. İş güvenliğinin ön planda olduğu kullanım amacı, hiyerarşiyi belirlemede de etkin rol oynar. Baretler dış yüzeyi sert bir madde ile kaplı ve iç kısmında kumaş bulunan bir tasarım ile üretilir. Çene kısmından tutturulan çene bandı sayesinde daha dirençli bir kullanıma yön verir. Çene bandı kısmının mecburi olduğu baretlerde asıl amaç iş güvenliği olduğu için çene kısmından sağlanan bağlantı hayati önem taşır. Baretler üzerinde yer alan delikler havalandırma işlevini üstlenir. Havalandırma yöntemi ile çalışanları daha konforlu bir çalışma ortamı karşılar. Baretlerde önemli olan bir diğer faktör ise çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara karşı dayanıklı malzemeden üretiliyor olmasıdır. Bazı mesleklerde sıcak maddelerin sıçraması söz konusu olabilir. Bu tür iş sahalarında dayanıklı baretler hayati önem taşır. Yalıtkan olması, baretlerin taşıması gereken bir diğer özellik olarak belirlenir. Elektrik işlerinin yoğun olduğu iş sahalarında yalıtkanlık daha çok önem kazanır. Üst taraftan, yanlardan gelecek olan darbelere karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi, baretlerde bulunması gereken önemli faktörler arasındadır. Farklı meslek dallarının ve iş sahalarının taşıdığı riskler de birbirinden farklıdır. Baret temini söz konusu olduğunda bu riskler detaylı biçimde göz önünde bulundurularak üretim gerçekleştirilir. Özellikle çalışanları daha konforlu, rahat, kolay çalışabilmesi için her detay büyük bir titizlikle hazırlanır. İş güvenliği söz konusu olduğu için hayati önem taşıyan bu gereç özenle hazırlanır.

Baret Fiyatları

Baretler fiyatları incelendiğinde farklı fiyat aralığı kullanıcıları karşılar. Her baretin önlemeyi çalıştığı riskler farklı olduğu için fiyatlar da bu bağlamda değişiklik gösterir. Örneğin; her barette havalandırma olarak adlandırılan delikler bulunmayabilir. Çalışmada konforu arayan kullanıcılar havalandırma deliği bulunan bareti tercih ettiğinde fiyat farklı kategoride yer alır. İç kumaş özelliği, üretildiği malzemeleri göz önünde bulundurularak fiyatlar düşer ya da artar. Baretlerin ayarlanabilir olması, çene bandının üretildiği malzeme de kullanımda kaliteyi belirleyen faktörler arasındadır. Dolayısıyla konforu arttıran bu özellikler fiyatlara da yansır. TS EN 397 +A1  standardına sahip olan ve CE sertifikası dahilinde olan baretler tercih edildiğinde fiyat aralığı daha farklı olabilir. Bu özelliğe sahip olan baret, beklenilen tüm ihtiyaçları karşılar ve baret standartları oldukça önemlidir. Üretilen malzemenin polietilen olarak adlandırılan maddeden üretiliyor olması kaliteyi ve fiyat aralığını bir üst seviyeye taşır. Baret temin etmek isteyen kullanıcılar için farklı kategorilerde ve farklı fiyat aralığında ürün tespitinde bulunmak son derece kolaydır. Mevcut olan internet sitelerinde geniş yelpazeye yayılan ürünlerden istediğiniz formdaki özelliği tespit edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Baret Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Baret temininde dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Bunlardan en önemlisi baretlerdeki malzemenin kalitesidir. Polietilen malzemeden üretilen baretler kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. İş güvenliği açısından önemli olan bir diğer etken ise CE sertifikasına sahip olmasıdır. Baret üretiminin üzerinden 5 yıl geçmişse o ürün kullanılmamalıdır. Aynı zamanda baretin iç kısmında yer alan kumaşın kısa süre içerisinde yıkanması da hijyen açısından son derece önemlidir. İnşaatte kullanılan 3m baret özellikleri dikkate alınır ve en doğru biçimde, aksatılmadan kullanılır. Özellikle elektrik ile çok yoğun temasta bulunan çalışanların barette herhangi bir delik bulunmamasına dikkat etmeleri gerekir. İş güvenliği açısından çene bandının dayanıklılığı, ürünün sağlam malzemeden yapılması, dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktördür. Konforu arttıran ve güvenliği sağlayan baretlerde bulunması gereken önemli bir özellik TS EN 397 +A1 standardını sağlıyor olmasıdır. Baretlerde bulunması gereken özellikleri satış sitelerindeki filtreleme özelliğini kullanarak kolayca ön plana çıkarabilirsiniz. Böylece görmek istediğiniz özellikleri zaman kaybetmeden tespit edebilirsiniz.