200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Bıçak

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺22,00 - ₺77,00

Mutfakta çok daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bıçak ve bıçak seti çeşitlerini Sepetfy üzerinden satın alın! Bıçak seti fiyatlarına Sepetfy'da göz atın.

7 adet ürün var.

Toplam 7 üründen 1-7 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sürmene Bıçak Eğri Deri...

Sürmene Bıçak Eğri Deri Yüzme Bıçağı

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Bıçak Sivri Kemik...

Sürmene Bıçak Sivri Kemik Sıyırma Bıçağı

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Paslanmaz Çelik...

Sürmene Paslanmaz Çelik Kurbanlık Kasap Bıçak (16 cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Bıçak Deri Yüzme ve...

Sürmene Bıçak Deri Yüzme ve Kemik Sıyırma Bıçağı

Normal fiyat ₺52,82 -15% Fiyat ₺44,90
  • -15%
Sürmene Kurban Kasap Bıçak...

Sürmene Kurban Kasap Bıçak Set Eko (Yüzme,Sıyırma,Kesme...

Normal fiyat ₺76,35 -15% Fiyat ₺64,90
  • -15%
Sürmene Kırmızı Kurbanlık...

Sürmene Kırmızı Kurbanlık Kasap Bıçak (15,5cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Kırmızı Kurbanlık...

Sürmene Kırmızı Kurbanlık Kasap Bıçak (17cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%

Bıçak 

Bir mutfak için gerekli olan pek çok farklı temel malzeme bulunur. Yemek yaparken kullanmanız gereken en önemli araçlardan biri bıçaktır. Bıçak ne kadar kaliteli olursa sebze, et ve birçok malzemeyi kesmek bir o kadar eğlenceli ve zevkli olur.  Profesyonel bir mutfakta çalışırken de kullanılan araçların ve ürünlerin kalitesi iyi bir  seviyede olmalıdır. Kasapların en önem verdiği araçların içerisinde bıçak modelleri yer alır. Bıçakları kullanımına göre kategorize ettiğimizde şef, mutfak, kasap, pasta, döner ve ekmek bıçakları öne çıkan bıçak modelleridir. Artık birçok ürünün için birbirinden farklı kullanım alanlarına yönelik farklı tasarımları ile bıçaklar, kullanıcı beğenisine sunulur. Her kullanım alanının ihtiyacına göre üretilen pek çok kaliteli bıçak modelleri bulunur. İlk bıçaklar çakmak taşından yapılmış olsa da gelişen teknoloji ile birlikte malzeme ve şekil oldukça değişime uğramıştır. Bıçakların yapım malzemelerinde önemli olan özellik paslanmaz çelikten üretilmiş olması ve sap kısmının rahat bir şekilde temizlenebilir plastik ya da ağaçtan üretilmesidir. Siz de aradığınız bıçaklar hakkında kısa bir araştırma yaparak dilediğiniz seçeneğe karar verebilirsiniz.

  

Bıçak Modelleri 

İlk bıçak günümüzden yirmi beş bin yıl önce çakmak taşının yontulması ile yassı bir biçim vererek  av aracı olarak kullanmak için icat edilmiştir. Bronz ve demir çağları ile birlikte metal bıçaklar yapılmaya başlanır ve tutuşunun kolaylaştırılması için yap kısmı eklenir. Günümüzde ise daha dayanıklı ve sağlıklı olduğu için genellikle çelikten üretimi oldukça yaygındır. Bıçaklar, artık tek tip değil kullanımına amacına ve yerine göre tasarlanmış pek çok modelden oluşur. En basit şekilde evde tüm işlerinizi görebilme için gereken bıçak modelleri şef bıçağı, ekmek bıçağı ve soyma bacağıdır. Profesyonel mutfaklarda ise daha çok bıçağa ve daha farklı modellere ihtiyaç duyulur. Kasaplar ise sürekli et kestikleri için bıçak seçerken sürekli bıçak bileme işlemin yapmalarından dolayı daha uzun ömürlü ve dayanıklı bıçakları tercih ederler. Bıçakları bilemek için kullanacağınız masatında kaliteli olması keskin bıçak olmasında da etkili olur. Masatın doğru kullanılmadığı durumlarda bıçağın daha çok körelme ihtimali göz önünde bulundurularak bıçak bileme işlemi yapılırken özenli ve dikkatli olmak gereklidir. Kaliteli bir masat krom, çelik gibi sağlam malzemeler ve oval biçimli olmalıdır. Eğer bıçakları tek tek değilde set halinde tedarik etmek istiyorsanız pek çok marka farklı kullanımlara göre bıçak setleri üretir. Markalar ev kullanımı, pastacıların kullanımı şefler ve kasaplar için özel olarak tasarlanmış pek çok bıçak üretir. Bu markalardan biri olan Pirge, ihtiyaca göre farklı sayılarda bıçakların bulunduğu bıçak Pirge bıçak seti kullanıcıların beğenisine sunulur. İki bıçaklı setler olmak üzere altı bıçağa ve bir masatı bulunan bıçak setleri de vardır. Bıçak setlerinde ise farklı olarak ikili veya beşli mutfak bıçak setleri, şef başlangıç bıçak seti, hediyelik bıçak seti, sebze bıçağı seti modelleri mevcuttur. Bu seçeneklerin yanı sıra kurban bıçağı seti, profesyonel kasap bıçak seti, balık bıçağı seti, meyve bıçağı seti ve sunum bıçak seti olarak daha  birçok modelleri bulunur. Mutfak bıçak setlerinin bağazılarında soyacak ve masatta içerikler arasındadır. 

Bıçak Fiyatları 

Her üründe olduğu gibi bıçakları incelenirken de göz önünde tutulması gereken bazı özellikler bulunur. Bunlar titanyumun, seramiğin ya da çeliğin kalitesi, bıçağın boyutu, sap kısmının rahat tutuluyor olması gibi özellikler olur. Tüm bunlar bıçağın satışa sunulacağı fiyatları üzerinde etkilidir. Paslanmaz çelikler yani brom çelik alaşımı metaller bıçak için en ideal malzemedir. Kaliteli bir bıçağa sahip olmak için çelik sertlik derecesine de dikkat edilmelidir. Bıçak aşınmalara karşı ne kadar dirençli olursa kullanım süresi de o oranda uzar. Bıçağın kalitesi fiyatlarda oldukça etkili bir özelliktir. Kaç tane bıçağa ve hangi ürünleri kesme işleminde kullanacağınızı ihtiyaç listenizde belirtmelisiniz. Bıçak seti fiyatları fiyat-performans dengesine göre belirlenir. Bıçaktan alacağınız verim ne kadar yüksek olursa fiyatının da o kadar farklı olduğunu görebilirsiniz. Bıçak setlerindeki bıçak sayısı da fiyatlarda etkili olabilir. Her üründe olduğu gibi el yapımı bıçaklar fabrikasyon bıçaklardan daha yüksek ücretlidir. Profesyonel kullanıcılar için üretilen bıçakların fiyatı evde kullanılmak için üretilen bıçaklardan daha kaliteli ve daha yüksek fiyatlı olabilir. 

Bıçak Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

İyi bir bıçakta olması gereken temel özellik sağlıklı bir metale sahip olmasıdır. Bir bıçak ne kadar kaliteli olursa yapılacak yemeklerde bir o kadar estetik ve lezzetli olacaktır. Çelik alaşımlarda demir, karbon karışımının içinde %10,5 krom bulunması paslanmasını ve leke tutmasını engelleyecektir. Çelik kalitesi ve sertliği çizilmeleri, çabuk körelmeleri engeller kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Alacağınızı bıçağı tercih ederken bu detayı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Üreticiler her bütçe için beğeniyle kullanılacak bıçaklar üretmek için gelişen teknolojiyi kullanarak ellerinden geleni yaparak kullanıcılara sunar. Kullanacağınız bıçakları saklama ve kullanım kolaylığı olması açısından çantalı ya da bloklu setleri tercih edilmesi doğru bir seçim olacaktır. Bıçak  setlerinde çantalı ve bloklu seçenekler bulunur. İhtiyacınız olan bıçak modellerini belirleyerek gereksiz masraf yapmaktan kaçınmış olursunuz. Birden fazla bıçağa ihtiyaç duyanlar için set halindeki bıçakları tercih etmeleri önerilir. Keskin bıçaklara sahip olmak içinde masat seçiminin doğru yapılması gerekir. Kurban bıçağı gibi sert işlemlerin yapılacağı bacakların yanında özellikle masat alınmalıdır.