200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Boya ve Boya Malzemeleri

İhtiyacınız olan boya ve boya malzemesi çeşitlerine göz atın. Dilediğiniz boya ve boya malzemesini Sepetfy üzerinden makul fiyatlara satın alın!

115 adet ürün var.

Toplam 115 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 50 m2

Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 50 m2

Fiyat ₺12,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 7,5 Lt.

Fiyat ₺249,90
12 cm. Plastik Saplı Ispatula

12 cm. Plastik Saplı Ispatula

Fiyat ₺8,90
Fawori 400 Ml. Akrilik...

Fawori 400 Ml. Akrilik Sprey Boya

Fiyat ₺26,90
4 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

4 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (8,5 Cm.)

Fiyat ₺9,90
Fawori Marin Parlak Yat...

Fawori Marin Parlak Yat Vernik Ahşap Verniği 2,50 Lt.

Fiyat ₺86,90
Saten Perdah Tamirat Alçısı...

Saten Perdah Tamirat Alçısı 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 32 m2

Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 32 m2

Fiyat ₺9,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 2,5Lt

Fiyat ₺89,90
10 cm. Plastik Saplı Ispatula

10 cm. Plastik Saplı Ispatula

Fiyat ₺7,90
3 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)

Fiyat ₺8,90
Fawori Sentetik Antipas...

Fawori Sentetik Antipas 0,75 Lt.

Fiyat ₺22,90
Kartonpiyer Alçı 2 Kg.

Kartonpiyer Alçı 2 Kg.

Fiyat ₺6,90
Best Elite Altın Efekt...

Best Elite Altın Efekt Sprey Boya 400ml.

Fiyat ₺34,90
Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 20 m2

Boya Örtüsü (Hışır Örtü) 20 m2

Fiyat ₺7,90
Fawori Dış Cephe Brüt Beton...

Fawori Dış Cephe Brüt Beton Astarı 12 Kg.

Fiyat ₺139,90
9 cm. Plastik Saplı Ispatula

9 cm. Plastik Saplı Ispatula

Fiyat ₺7,40
2,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

2,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (5 Cm.)

Fiyat ₺7,90

Boya ve Boya Malzemesi

Yaşam alanlarının en belirleyici özelliklerinden biri ferah, sakin, dingin bir atmosfer oluşturuyor olmasıdır. İstenilen ferahlıkta ve rahatlıkta bir ortam elde etmek için bazı şartlar yerine getirilir. Ev dekorasyonunda ve yaşam konforunun artırılması talep edilen ortamlarda vazgeçilmez unsurlardan biri ortamın hakim olduğu renk tonlarıdır. Duvarların, kapıların, camların, aksesuarların, mobilyaların renk uyumu, renk geçişleri, renklerin birbiriyle uyumu son derece önemlidir. Ortamın yansıttığı renk, azımsanmayacak kadar önemlidir. Daha pastel, açık renkler ortama sakinlik ve dinginlik katarken; daha canlı renkler ve zıt renklerin uyumu ortama farklı bir dinamizm katar. Yaşam alanları düzenlenirken bu ortamların hangi amaçla ve ne sıklıkla kullanıldığı en önemli faktörlerden biridir. Bu kriter göz önünde bulundurularak ortam, amacı ile ve kullanım alanıyla ilgili uyumlu renklere boyanabilir. Boyalar aracılığı ile oldukça orijinal fikirler yaşam alanlarına yansıtılabilir. Son yıllarda oldukça revaçta olan farklı renk uyumları, odanın bir kısmının daha farklı tonlar ile boyanması, renk geçişleri ile şık tasarımlar oluşturulabilir. 

Boya Ve Boya Malzemesi Seçenekleri

Bulunduğunuz ortamı boyamak istediğinizde karşınıza birden çok seçenek çıkar. Öne çıkan markalardan biri olan Polisan boya kalitesi, renk skalası, sprey, kilogram alternatifleri olarak farklı yöntemlerle boyanabilecek materyalleri üretmesi nedeniyle çokça tercih edilir. Boyamada önemli olan hangi alanın boyanacağıdır. Fırça ya da rulo ile kolaylıkla istediğiniz alanları boyayabilirsiniz. Yalnızca duvarları boyamakla kalmazsınız; aynı zamanda ahşap, kapı, plastik, jant, seramik, cam gibi yüzeyleri de sprey şişelerde hazır biçimde üretilen boyalar yardımıyla kolaylıkla boyayabilirsiniz. Oldukça pratik, hızlı, kaliteli bir boyama gerçekleştirmek için Polisan markayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. İç cephelerde ve dış cephelerde kullanılan boyalar farklılık gösterir. Dış cephe boyası özellikleri bakımından sıcak ve soğuk havaya karşı son derece dirençli olup uzun ömürlü bir kullanım sağlarsa kullanıcının memnuniyetini kazanır. Boya markasında öne çıkan Polisan marka boyalarında bu kaliteyi ve konforu rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Dış cephe boyaları, uygun renk seçimleri ile her türlü iklim şartlarına karşı dayanıklı, kolay deforme olmayan kaliteli malzemesi ile rahat ve konforlu bir kullanım sunar. Boya malzemelerinde bir diğer öne çıkan faktör ise üretildiği maddedir. Su bazlı ve silinebilir malzemeden üretilen boyalar daha çok tercih edilir. Polisan boya markalarında öne çıkan yağlı boya çeşitleri su bazlı ve silinebilir özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Kirlenen yüzeyler kolaylıkla temizlenebilir ve su bazlı içeriği nedeniyle şık bir görünüm sağlar. Yüzeye pürüzsüz bir hava katan boya her zaman daha çok tercih edilir ve kullanım rahatlığı sağlar. Özellikle bebekli, çocuklu evlerde ya da çabuk kirlenen ortamlarda bu tarz boyaların seçimi kullanıcıların memnuniyetini kazanır. Boya çeşidi ise iç cephe boyası olarak kullanıcıların hizmetine sunulur. İç cephe boyalarında öne çıkan özellik estetik bir görünüm, canlı bir duruş ve uzun vadede kullanım rahatlığıdır. Sık kullanım sonucu çabuk kirlenen yüzeyler daha çok temizlenme ihtiyacı duyar. İç cephe boyalarının silinebilir özellikte olması kullanıcılar için son derece önemli bir faktördür. Boyamada kullanıcıların karşısına çıkan ve ihtiyaç olarak değerlendirilen diğer boya malzemeleri ise fırça, rulo, maskeleme bandı, sıva malası, renk tüpü olarak sıralanır. Bu materyaller ile istediğiniz yüzeyleri hayallerinizdeki görünüme çevirebilirsiniz.

Boya Boya Malzemesi Fiyatları

Boya ve boya malzemesi temin etmek isteyen kullanıcılar için birbirinden farklı fiyat aralığı göze çarpar. Boyaların fiyat aralığı belirlenirken birçok unsur göz önünde bulundurulur. Öncelikle boyalar 1 kilodan 20 kiloya kadar farklı kutularda mevcut halde bulundurulur. Boyayacağınız yüzeyin alanına göre boya miktarını tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda boyanın dış cephe ya da iç cephede kullanılması gibi faktörler boyaların fiyat aralığını değiştiren temel unsurlardan biridir. Daha çok tercih edilen boya renkleri ile tonlamalarda ya da kontrastlarda kullanılan renkler arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. Temin etmek istediğiniz boya su bazlı ve silinebilir özellikte olsun istiyorsanız bu iki özellik de fiyat aralığını büyük ölçüde etkiler. Yağlı boya olarak bilinen bu boyaların farklı içeriklerden oluşturulması fiyatların da değişmesine neden olur. Malzemelerinde de yine kullanacağınız alana göre, seçeceğiniz materyallerde fiyat farklılıkları göze çarpar. Fırça, rulo, sprey gibi farklı boyama yöntemlerine başvurmak istediğiniz takdirde bu materyallerin de fiyatları değişir.

Boya Malzemesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Boya ve boya malzemesi temin ederken dikkat edilmesi gereken hususların başında kullanılacak olan yüzey gelir. Alacağınız boyayı kullanmak istediğiniz yüzeye göre temin edebilirsiniz. Her yüzey için uygulanan boyama yöntemi ve boya çeşitleri farklılık gösterir. Öncelikle yüzeyi ve yüzey alanını doğru tespit edebilir ve ona göre boya tercihinde bulunabilirsiniz. Yüzey alanına göre seçeceğiniz boya miktarı ihtiyacınız doğrultusunda seçimde bulunmanızı sağlar. Farklı miktardaki kutularda bulunan boyalar ile dilediğiniz miktarda ürün temin edebilirsiniz. Kaliteli bir boyama için öne çıkan markalardan yararlanabilirsiniz. Fawori boya, Polisan boya gibi markalar ile yaşam alanınıza renk katabilir ve ortama yenilik getirebilirsiniz. Ayrıca boyama konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ortamın hangi renk ile boyanacağı konusudur. Dış cephelerde ve iç cephelerde kullanılan renkler farklılık gösterir. İstenilen renklerde boyalar dış ve iç cephelerde farklı tonlamalarda kullanıcıların hizmetine sunulabilir. Ayrıca dış cephe boyalarında dikkat edilmesi gereken öncelikli husus boyanın yağmur, kar, soğuk ve sıcak nedeniyle yaşanan deformasyonlar gibi dış faktörlere karşı dayanıklı olmasıdır. Tüm bu alternatifleri göz önünde bulundurarak kullanımınız için en doğru boyayı tercih edebilirsiniz.