200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Budama Makasları

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺10,00 - ₺65,00

Bahçeniz için gerekli olan budama makasını Sepetfy üzerinden hemen satın alabilir ve budama makası seçeneklerine göz atabilirsiniz!

4 adet ürün var.

Toplam 4 üründen 1-4 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Eltos Bağ Budama Makası

Eltos Bağ Budama Makası

Fiyat ₺64,90
Meyve Toplama Makası...

Meyve Toplama Makası Ekonomik (Üzüm,Çilek,Narenciye)

Fiyat ₺10,90
Denizli Dövme Çim Kesme Çit...

Denizli Dövme Çim Kesme Çit Budama Makası

Fiyat ₺49,90
Plastik Saplı Ağaç Budama...

Plastik Saplı Ağaç Budama Testeresi Bıçkı

Fiyat ₺24,90

Budama Makası 

Budama makasları kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde donatılır ve kullanım sırasında farklı güç oranlarında çalışma gerektirebilirler. Elektrikli olan modellerde şarjlı ve akülü olanların yanında el gücü ile çalışanlar da bulunur. Budama aletleri farklı tasarımlarla bitki budama işlemleri için kullanılır. Budama makasları ise bu işlem için sık kullanılan aletlerden biridir. Bahçenizi özenli bir şekilde korumak için bir çift budama makası bulunması gereken temel aletlerden biridir. Piyasada birçok özellikte, boyutta ve malzemede yapılan budama makasları bulunur. Bu ürünler arasında seçim yaparken budama yapacağınız bahçeyi ve bitkilerinizi düşünmeniz gerekir. Budama yapılacak bitkilerin gövdelerinin sertlik yapısı ve hangi kalınlıkla kesim yapılmaları gerektiği budama makası seçerken dikkate alınmalıdır. Bunun yanında diğer bir nokta da el aleti olan bu ürünlerin kavrama sırasında ideal olmasıdır. Elinizin büyüklüğünü ve uygulamanız gereken gücü hesaba katarak kullanımınız için ideal budama makasını seçebilirsiniz. Budama Makası Modelleri

Kullanım amaçları ve bitki türlerine göre belirlenen seçimlerde bitkilerinizin budama şekillerini bilmek gerekir. Sadece güllerinizi budamak için 25 mm uzunluğunda olan bir budama makası yeterli olabilir. Bunun yanında hafif budama gücü gerektiren işleminden yoğun budama işlemine kadar çeşitli budama işlemi gerektiren bitkileriniz bulunuyor ise, hepsi için bir budama makası almak yerine birkaç farklı tasarıma sahip olan modelleri kullanmak isteyebilirsiniz. Genellikle küçük budama işlemleri için hafif ve boyut olarak da küçük olan makaslar kullanılır. Ağır ve detaylı budama işlemleri için makas kısımları daha geniş olan modellere bakabilirsiniz. Bunun yanında diğer bir seçenek de şarjlı budama makası olabilir. Akülü ve şarjlı olan modellerde verimli kullanım sunulur. 25 mm olan modeller standart olarak üretilir. Budama çapı ve watt gücü modelden modele değişiklik gösterebilir. Bu gibi detayları inceleyerek aradığınız özelliklerle karşılaştırabilirsiniz. Akülü budama makası temiz bir kesim vaad eder ve el tipi olan bu modellerde ergonomik yapı da hesaba katılır. Akü gerilimi, kesme tipi, makinenin şarj süresi ve akünün tipi bakılması gereken özellikler arasındadır. Şarj kaybı ve hafıza kaybı yaşatmayan akülü modeller ideal kullanım sağlar. Bazı modellerde aynı zamanda tel kesme özelliği de bulunur. Bahçe telleri kesmek isterseniz bu modeller hızlı bir kesme işlemi sunuyor. Güç sağlama özelliğinde ise aşamalar bulunur ve bu da kullanmak istediğiniz alanın güç gereksinimlerine göre belirlenir. Düşük, orta ve yüksek ayarlar genellikle bu makinelerde kullanılan 3 standart aşamadır. Bazı modeller bahçe makası olarak da kullanılabilir. Hafif işlerde elektrik gücü devreye girmezken gerektirdiği durumlarda otomatik olarak kesim sağlayabilir. Bu fonksiyon dirençle karşılaşma durumuna göre ayarlanır. Lazer kesim sunan modellerde ise 25 mm den 45 mm’ ye kadar bir açı bulunabilir. Bu da daha büyük budama işlemleri için temiz bir kesim sunar. Uzun süre dayanan şarjı sayesinde kullanırken sık sık enerji depolamanız gerekmez. Elektrikli modellerin yanı sıra kullanımı ve tasarımı basit olan kullanışlı bir bağ makası da tercih edebilirsiniz. Bu modellerin yapılan malzemesinin paslanmaz çelikten olması gerekir. Böylelikle hem uzun ömürlü hem de hızlı keskin budama sonuçları elde edeceğiniz bağ makaslarına sahip olabilirsiniz. 

Budama Makası Fiyatları

Budama makası fiyatları belirlenirken belirli özellikler öne çıkar. Makasların kavramaya uygun oluşu, dayanıklı metalden yapılması, keskinliğini zaman içinde yitirmemesi ve paslanmaması temel fiyat belirleyen özellikler arasında yer alır. Bu özellikler aynı zamanda budama makaslarının uzun ömürlü olmasını sağladığı içinde size de bir tasarruf sunar. Şarjlı ve akülü olan modeller makas halinde olan elektriksiz çalışan modellere göre fiyat açısından artış gösterir. Bu da bu modellerin daha hızlı kesim performansı sunmasından kaynaklanır. Makinenin gücü ve şarj süresinin uzunluğu da akülü modeller arasında fiyatları arttıran ve azaltan özellikler arasında sayılabilir. Hem dayanıklı hem de uzun ömürlü olan bir budama makası sizlere uzun zaman sorunsuz budama işlemi sunar. Kaliteli olan modeller arasında belirli özellik kıyaslaması yaparken budama mm alanını da göz önünde tutmanız gerekir. Lazer kesim yapan elektrikli budama makineleri temiz lazer kesimi sunması açısından fiyatları da bu oranda yükselebilir. Akünün şarj kapasitesi ve maksimum çalışma değeri de fiyatı belirleyen özellikler arasında sayılır. 

Budama Makası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bahçe budama makası seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler arasında budama yapacağınız alanın büyüklüğü, bitkilerin cinsi ve kalınlık durumları, gereken güç ve uzunluk sayılabilir. El büyüklüğünüz ve kavrama gücünüz hangi budama makasını seçerken dikkate alınması gereken özellikler arasındadır.  Boyut olarak küçük veya zayıf elleriniz varsa uygun olan kompakt modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlülük sunan modellerde bazı bakım talimatlarını da takip etmeniz gerekir. Budama aletlerini yalnızca budama işlemleri için kullanmanız tavsiye edilir. Budama makaslarının bıçaklarının keskinliği önemlidir ve uzun süre budama işlemi yaparken sizi yormaması açısından ağırlık olarak da hafif olan modeller tercih edilmesi gerekir. Şarjlı bir model tercih ederseniz de maksimum kapasitesi ve şarj dayanma saatlerini incelemeniz gerekir. Bahçeniz büyüklüğünü baz alarak kaç saat çalışmanın size yeterli olduğunu hesaplayabilirsiniz. Ürünlerin detaylarını dikkatlice inceleyerek sizin için ideal olan budama aletleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.