200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Çekiç & Keser

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺14,00 - ₺45,00

Çekiç ve keser çeşitlerine Sepetfy üzerinden göz atabilirsiniz. Çekiç ve keser gibi ürünlerin fiyatlarına Sepetfy'da göz atabilir ve satın alabilirsiniz!

8 adet ürün var.

Toplam 8 üründen 1-8 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Çelik Keser (Gürgen Saplı)

Çelik Keser (Gürgen Saplı)

Fiyat ₺24,90
100 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

100 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺14,90
200 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

200 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺16,90
300 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

300 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺18,90
500 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

500 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺22,90
1000 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

1000 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺32,90
1500 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

1500 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺54,52
2000 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

2000 Gr. Ağaç Saplı Çekiç

Fiyat ₺44,90

Çekiç ve Keser

Birçok insan evlerinde, bahçelerinde ya da işyerlerinde belirli tadilatlar, tamirler ya da dekoratif değişiklikler yapmak ister. Bu değişiklik ve tadilatları kendisi halletmek isteyen kullanıcıların farklı alet edevatlara ihtiyacı olur. Herkesin alet edevat çantasında bulunması gereken başlıca ürünler çekiç ve keserdir. Çekiç genelde çivi benzeri materyalleri belirli bir yüzeye çakmak için kullanılan bir alettir. Aynı zamanda maden dövme, belirli şekillendirme ve kırma süreçlerinde de faydalıdır. Ebatı ve ağırlığı yapmayı planladığınız işe uygun ve aynı zamanda kaliteli bir çekiç hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Keser ise çekiç ile benzer işlevleri olan ve yine benzer görüntüsü olan bir üründür. Keserin bir yanı keskin, bir yanı düz olduğu için çivi çakmanın yanında sökmenize de yardımcı olur. Bunun dışında tahta yontmak gibi alanlarda da kullanılabilir. Hem çekiç hem de keser aletleri, çoğu zaman ağaç saplara sahiptir. Aynı zamanda ikisi de her ev ya da işyerinin alet edevat çantasında bulunması gereken ürünlerdir.

Çekiç ve Keser Seçenekleri

Çekiç ve keserlerin çok farklı modelleri bulunur. Kullanıcılar kendi ihtiyaçları ve yapmayı planladıkları işe göre doğru modeli tercih edebilir. Çekiç ve keser çeşitleri çoğu zaman ağaç saplıdır. Bu ağaç sapının türü değişebilmek ile birlikte meşe ve gürgen gibi ağaç türleri bu iş için oldukça uygundur. Tahta saplı çekiç ve keserler dışında titreşimi iletmemek konusunda oldukça başarılı kaplama saplı aletler de değerlendirilebilir. Bu ürünler özellikle tüm gün boyunca çekiç ya da keser kullanacak kullanıcılar için tavsiye edilir. Kavrama kolaylığı sağlayan saplar, alet kullanım sürecinin her aşamasını rahatlatır. Çekiç ve keserlerin baş ve gövde kısımları da farklı modellerde çelik ya da metal olabilir. Çekiç ve keserlerin uzunlukları da modellere göre değişiklik gösterir. Bu aletlerin uzunluğunun önemi genelde kullanıcının rahatlığına bağlıdır. Yapılacak işin detaylarına göre de farklı uzunluklarda çekiç ve keserler tercih edilir. Ancak ortalama bir bir çekiç ya da keserin uzunluğu 30-45 santimetre arasında değişiklik gösterebilir. Çekiç ve keser seçeneklerini etkileyen başka bir konu ise bu aletlerin ağırlıklarıdır. Ağırlıklıklar oldukça geniş bir skala sunar. Bu ağırlıklar genelde ürünün ne tarz işlerde kullanılabileceğini doğrudan etkiler. Çekiç ya da keser ile yapılacak işin gerektirdiği ağırlıkta bir ürün tercih etmek kullanıcıları oldukça rahatlatır. En hafif çekiç ve keserler genelde 100 gram civarlarında başlar. Bu aletler genelde daha amatör, dekoratif ev tadilatlarında kullanılır. Çekiç ve keserlerin ağırlıkları 2000 grama kadar çıkar. 2 kg çekiç modelleri daha profesyonel işlerde kullanılır ve birçok ustanın alet edevat çantasında yerini alır. Çekiçler; baş kısımlarının şekilleri konusunda da birçok farklı kategoriye ayrılır. Perçin, duvarcı, bombeli, çatal ve makinist gibi birçok başlık tipi sayılabilir. Genelde çekicin yüzey genişliğinin çakılacak olan şeyden 12 mm geniş olması tercih edilen bir durumdur. Bu ve bunun gibi birçok farklı özelliği olan çekiç ve keser seçenekleri, doğru tercih yapıldığında maksimum verimi sağlar. Bu özelliklerin yanında bir takım güvenlik kurallarına uygun şekilde kullanıldığında ortaya çıkan sonuç da olumlu olur.

Çekiç ve Keser Fiyatları 

Çekiç ve keser seçerken kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok farklı özellik bulunur. Sap materyali, uzunluğu ve aletin ağırlığı bunların başında gelir. Bunlar ile ilgili gerekli kararlar verildiğinde keser ve çekiç fiyatları da dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi haline gelir. Maksimum verimin alınacağı bir tercih yapmak için bu süreçte ön araştırma yapmak oldukça faydalıdır. Bu sayede bütçenizi zorlamayacak bir seçim yapabilirsiniz. Çekiç ve keser fiyatları, birçok kullanıcının bütçesini zorlamayacak bir düzeydedir. Bu fiyat aralığını etkileyen farklı etmenler de bulunabilir. Öncelikle farklı işlevleri olduğu için çekiç ve keserlerin kendi aralarında fiyatları değişkenlik gösterir. Çekiç ve keserlerin sap materyalleri, şekilleri ve uzunlukları bu etmenlere bir örnektir. Plastik saplı aletler ile tahta saplı aletler arasında fiyat farklılıkları olabilir. En belirgin fiyat farkı ise çoğu zaman ürünlerin ağırlıkları ile bağlantılıdır. Özellikle çekiçlerin ağırlıklarına göre işlevleri de oldukça değişebildiği için fiyatları arasında da belirgin farklılıklar görülebilir.

Çekiç ve Keser Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir ön araştırma yaptıktan sonra belirli özelliklere dikkat etmek çekiç ve keser alışverişiniz esnasında oldukça faydalı olur. Keser ve çekiç modelleri, doğru tercihi yaptığınızda sizi uzun süre boyunca memnun edebilecek ürünlerdir. İlk aşamada yapmanız gereken şeylerden biri ne tarz bir ürüne ihtiyacını olduğuna karar vermektir. Örneğin; çekiç ya da keser sapı nasıl olmalı gibi sorular sorarak süreci kolaylaştırabilirsiniz. Klasik tahta saplara yönelebilir ya da daha az titreşim yayan plastik sapları değerlendirebilirsiniz. Çekiç ve keseri amatör ya da profesonel amaçlar ile kullanmak da değerlendirmeniz gereken noktalardandır. Bu seçenekler tercih etmeniz gereken keserin ağırlığını doğrudan etkiler. Evde yapacağınız küçük amatör işlemler, çizi sökme ya da çakma gibi eylemler için daha hafif çekiç ve keserlere yönelebilirsiniz. Ancak profesyonel hayatında çekiç ya da keser kullanan mesleklerden bir tanesine sahipseniz daha ağır aletler işinizi daha verimli şekilde yapmanıza yardımcı olur. Tüm özelliklere dikkat etmek, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamanıza yardımcı olur.