200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Çeşme Malzemeleri

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺35,00

Çeşme aparat & aksesuarlarına Sepetfy üzerinden ulaşabilir ve ihtiyacınız olan çeşme & aparat çeşitlerinden bir tanesini satın alabilirsiniz.

13 adet ürün var.

Toplam 13 üründen 1-13 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Esnek Mutfak Evye Bataryası...

Esnek Mutfak Evye Bataryası Başlığı (Spiral)

Normal fiyat ₺34,90 -10% Fiyat ₺31,41
  • -10%
Musluk Başlığı Takımı...

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa)

Fiyat ₺12,90
Musluk Başlığı Takımı...

Musluk Başlığı Takımı (Standart)

Fiyat ₺11,90
Çamaşır Makinesi Musluğu

Çamaşır Makinesi Musluğu

Fiyat ₺28,90
Beyaz Uzun Musluk (Lavabo...

Beyaz Uzun Musluk (Lavabo Musluk)

Fiyat ₺28,90
Aç-Kapa Salmastra (Musluk İçi)

Aç-Kapa Salmastra (Musluk İçi)

Fiyat ₺9,90
Standart Salmastra (Musluk...

Standart Salmastra (Musluk İçi)

Fiyat ₺8,90
Sarı Musluk Başlığı (Vidalı)

Sarı Musluk Başlığı (Vidalı)

Fiyat ₺14,90
1/2 Sarı Rekorlu Musluk...

1/2 Sarı Rekorlu Musluk (Bahçe Lavabo Musluğu)

Fiyat ₺27,90
3/4 Sarı Rekorlu Musluk...

3/4 Sarı Rekorlu Musluk (Lavabo Musluğu)

Fiyat ₺29,90
Teflon Sızdırmaz Sargı Bant...

Teflon Sızdırmaz Sargı Bant 12mm x 10mt (5 Adet)

Fiyat ₺8,90
Teflon Sızdırmaz Sargı Bant...

Teflon Sızdırmaz Sargı Bant 19mm x 40mt

Fiyat ₺5,90
Ekonomik Fonksiyonlu Duş...

Ekonomik Fonksiyonlu Duş Başlığı Takımı Seti

Fiyat ₺27,20

Çeşme Malzemesi

Çeşme, günümüzde evlere su taşımaya yarayan bir araçtır. Çeşmeler zamanla mahalle kültürünün oluşmasına katkı sağlamıştır. Tarihte çeşmeler mahallenin orta noktasında bulunur ve insanlar için meydan görevi görür. Şimdi ise her eve taşınabilen bir tesisat ile bu mahalle çeşmelerine pek gerek kalmamıştır. Bu tesisat basit olarak boru ve bağlantı yerlerinden oluşmaktadır. Bu boruların ve musluk başının yapıldığı maddeler özellikle oksitlenmez yani paslanmaz olması gerekir. Şayet bu şekilde olmazsa zehirli maddeler açığa çıkar ve insan sağlığını tehlikeye atabilir. Bunun yanı sıra çeşme aksesuarları da aynı şekilde paslanmaz ve insan sağlığına zarar vermeyen maddelerden üretilmiş olmalıdır. Su kaynaklarından tesisat ile şehir merkezine getirilen su, evdeki çeşmeler yardımı ile kullanıcılara ulaştırılır. Bu kaynaklar düzenli olarak dezenfekte edilerek halk sağlığı açısından kullanılabilir hale getirilir. Çeşme tesisatı malzemeleri kısaca, koku önleyici plastik borular, vida ve çiviler, evye ve diğer bağlantı malzemeleri olarak sıralanabilir. Evinizde ya da diğer alanlarda ihtiyaç duyduğunuz ürünü belirleyerek hangi çeşme malzemesini alacağınıza karar verebilirsiniz. 

Çeşme Malzemesi Seçenekleri

Çeşme tesisat malzemeleri paslanmamaları için genel olarak pirinç ya da krom maddelerden üretilir. Bu tesisat malzemeleri, conta, bağlantı aparatları, lavabo montaj setleri gibi birçok parçadan oluşur. Bu tesisatın en önemli malzemelerinden birisi de borulardır. Su tesisatı ve özellikle boruları metal katkı maddeleri içermeyen ve oksitlenme yapmayan malzemelerden yapılmış olmalıdır. Öte yandan, ısıya dayanıklı maddeler ile çevrelenmiş olmalıdır. Aksi halde bakteri üretimine neden olur.  Boru ve musluklardaki yüksek su akışı sağlanabilmesi için boruların pürüzsüz bir iç yüzeye sahip olması gerekir. Sıhhi tesisatlar bir binanın en önemli ve hassas noktalarından birisidir. Bu nedenle işi bilen insanlar tarafından yapılmış olmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda su kaçağı gibi sorunlar yaşanabilir. Sıhhi tesisat genel olarak suyun temini, pompalanması, depolanması gibi konuları içerir. Bunların dışında tesisattan ayrı olarak yüzeyde bulunan çeşme malzemeleri vardır. Bunlar; musluk başlığı, vana, musluk rozeti, eviye gibi malzemelerdir. Bu malzemelerin estetik olması kullanıcıların mutfak ve banyolarında daha estetik bir görünüm sağlar. Öte yandan bu malzemeler suyun insan vücuduna zararlı olmaması için metal maddeler yerine pirinç gibi daha sağlıklı maddelerden yapılmış olması gerekir. Bazı çeşme başlıkları arıtma özelliği taşır. Bu özellik sayesinde eve ulaşan suyun borulardaki ve tesisattaki arıtmanın dışında bir de son aşamada arıtılması sağlanmış olur. Musluk başlıkları kullanıcıların ihtiyacına göre seçim yapması gereken bir alandır. Örneğin; mutfak lavabolarında kısa musluk başlığı kullanımı zordur. Bunun yerine uzun, eviyeli ya da oynar başlıklı modeller daha uygundur. Mutfak lavabolarında en çok tercih edilen musluk başlığı modellerinden birisi de oynar başlıklı modellerdir. Bunun nedenlerinden biri ise hem bulaşık yıkamada sağladığı kolaylık hem de gıda maddelerini temizlemede daha başarılı oluşudur. Bunların dışında suyun akım şiddetinin ayarlanabildiği başlıklar da mevcuttur. Bu yolla kirli malzemeleri bir düğmeden yararlanarak daha tazyikli su ile yıkamak mümkün hale gelir. Kullanıcılar öncelikli olarak ihtiyaçlarını karşılayabilen modelleri tercih etmelidir. Böylece uzun vadede kullanabileceğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. 

Çeşme Malzemesi Fiyatları

Çeşme fiyatları genel olarak yapıldığı maddeye göre şekillenir. Pirinç, krom gibi malzemelerin yanı sıra seramik gibi malzemelerden yapılan modeller de mevcuttur. Hammadde kalitesi arttıkça ürünlerin fiyatları da bununla doğru orantılı olarak artabilir. Fiyatlara etki eden bir diğer unsur ise çeşme malzemelerinin dayanıklı oluşudur. Suyun basıncına dayanabilecek sağlamlıkta üretilen musluk ve conta gibi küçük malzemelerin yapım aşamasında maliyeti yüksek olabilir. Öte yandan musluklar için üretilen uzatma aparatları ya da 360 derece döner başlıklar da fiyatlara etki eden malzemelerdir. Kullanıcılar istedikleri aparatları alıp çeşmeye takabilirler. Bir bina yapılırken her daireye standart çeşme malzemeleri kullanılır. Kullanıcılar dilerlerse bu malzemeleri kendi estetik anlayışlarına göre değiştirme hakkına sahiptir. Bu noktada önemli olan çeşme aparatlarının binanın tesisat özellikleri ile uyumlu olmasıdır. Fiyatlara etki eden bir diğer etken ise çeşme malzemelerinin set halinde kullanıcılara sunulmasıdır. Tasarım malzemeler ve setler fiyatlarda artış gösterebilen etkenlerdir. Malzemelerin taşıdığı tüm özellikler fiyatlarının belirlenmesinde etkili olur. 

Çeşme Malzemesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar çeşme aparatı alırken öncelikle kendi tesisat ve vanalarına uygun olan aparatları tercih etmelidir. Aksi takdirde su kaçakları veya borularda parçalanmalar yaşanabilir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise ısıya dayanıklı bakteri üretmeyen maddelerden üretilmiş aparatlar tercih edilmelidir. Bakteri üremesinin sonucunda koku oluşur ve bu kokuları önlemek oldukça zordur. Çeşme malzemeleri insan sağlığına direkt etki ettiğinden dolayı sağlık sorunları yaratacak her ayrıntıdan kaçınmak kullanıcıların yararına olacaktır. Öte yandan, filtreli çeşme malzemeleri seçenekleri ile daha rahat bir kullanım sağlanabilir. Filtreli kullanım zamanla borularda pislik birikmesini önler. Aksi takdirde borulara pislik birikmesi ile lavabo açma zahmeti doğabilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bu malzemelerin mutfak tezgâhı, dolapları ve benzeri gereçler ile ahenk içerisinde bulunmasıdır. Kullanıcılar model tercihi yaparken odayı bir bütün halinde ele alıp malzemelere bu şekilde karar vermesi yararlarına olur. Sizin ihtiyaç duyduğunuz çeşme malzemesine karar verirken tüm bu detaylara dikkat etmeniz gerekir.