200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa)
Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa)
₺12,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Çalışma prensibine göre ikiye ayrılan musluk başlıkları standart ve aç-kapa olarak bulunur. Her iki modelin sunduğu işlev ve kullanım şekli birbirinden farklıdır. STC ve Biotech gibi markalar tarafından üretilen musluk başlığı takımları genel olarak krom kaplamaya sahiptir. Darbelere ve paslanmaya dayanıklı musluk başlıkları banyo, tuvalet ve mutfak gibi genel alanlarda yaygın olarak tercih edilir.

Stokta yok
₺12,90
Vergi dahil

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa)

Mutfak ve banyo gibi lavabo ünitelerinin olduğu alanlarda su ihtiyacının giderildiği bazı cihaz ve malzemeler kullanılır. Musluklar suyun doğrudan kullanıcılara ulaşmasını sağlayan aracı cihazların başında gelir. Musluklar genellikle metal içeriğe sahip olarak değişen uzunluklarda bulunur. Muslukların düzgün ve kesintisiz çalışması için musluk başlıkları mevcuttur. Pek çok musluk başlığı takım olarak ilgili markalar tarafından üretilir. Genel anlamda musluk başlığı takımları musluktaki su çıkışının şiddet ve sıcaklık ayarının yapılmasını mümkün kılar. Birçok çeşidi bulunan musluk başlığı takımlarının modelleri kullanıcı tercihleri ve alışkanlıklarına göre değişir. Lavabo yapısına ve kullanım ihtiyacına yönelik onlarca model farklı akma şiddeti dereceleri ile çeşitlendirilir.

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa) Modelleri

Hem banyo ve tuvalet hem de mutfak alanlarında sıklıkla yararlanılan musluklar birbirinden farklı modele sahiptir. Genellikle  aç-kapa ve standart olmak üzere musluk başlıkları ikiye ayrılır. Musluk başlığı takımı (aç-kapa) modelleri pres sistemi ile tasarlanır ve yukarı-aşağı hareketler ile kullanılır. Açıp kapatmak için aşağı ve yukarı hareket gerekirken sıcaklık ayarı için sağa ve sola hareket ettirmek gerekir. Aç-kapa musluk başlığı takımları belirli özellikleri ile öne çıkar.

  • Döndürerek açmak yerine tek hareketle suyun açılıp kapanmasını sağlar.

  • Sıcaklık ayarı başlık ucunun yanlara çevrilmesi ile kolayca yapılır.

  • Suyun şiddetini belirlemek için kademeli olarak başlığı yukarıya kaldırmak yeterlidir.

  • Çoğunlukla banyo ve mutfak alanlarında tercih edilir.

Standart musluk başlıkları aç-kapa musluk başlıklarından farklı olarak yuvarlak bir yapıya sahiptir. Farklı yönlere döndürülerek çalışan standart musluk başlıklarında bazı özellikler dikkat çeker.

  • Genellikle tuvaletlerde ana musluk ve banyolarda ara musluk olarak kullanılır.

  • Yuvarlak başlığı ile dar lavabo alanlarında işlevsel kullanım sağlar.

  • Çevirme sistemi ile suyun akma gücü ve yoğunluğu belirlenir.

Farklı alanlarda ortaya çıkan ihtiyaç ve kullanım şekline uygun birçok musluk başlığı modeli bulunur. Genel anlamda krom gibi suya ve pasa dayanıklı materyallerden bir kaplamaya sahip olarak üretilir. Kaplama türü, çalışma sistemi ve direnç seviyelerine göre akış şiddeti kapasitesine göre musluk başlığı takımları çeşitlenir.

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa) Fiyatları

Lavabolarda gereksinim duyulan suyun doğru miktarda ve şiddette kullanıcılara ulaştırılması için musluk başlıkları özel olarak geliştirilir. Musluk başlığı takımları fiyatları açısından farklı bütçelere hitap eden seçenekler içerir. Genel maliyetleri musluk başlıklarının türü, kaplaması ve akış özelliklerine göre belirlenir. Standart ve aç-kapa olarak sınıflandırılan musluk başlığı takımlar vardır. Her biri farklı kullanımlarda ayrı avantaj ve nitelikler barındırır. Güçlü su basıncı sağlayan musluk başlıkları ile sıcak ve soğuk su dengesini sağlayan başlıklar maliyet açısından çeşitlilik gösterir. Musluk başlığı fiyatlarında artış ve azalmaya neden olan etkenlerden biri de musluk başlığının çalışma sistemidir. Bazı modeller pres sistemiyle çalışarak ayrı bir performans sunar.

Musluk Başlığı Takımı (Aç-Kapa) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ev ve bahçe gibi değişen mekanlardaki su ihtiyacı için geliştirilen birçok musluk başlığı modeli bulunur. Kullanım ihtiyacı ve alışkanlıklarına yönelik ideal modeli belirlerken belli başlı özelliklere dikkat edilmelidir. Musluğun kullanılacağı alan öncelikli olarak belirlenmelidir. Alan ve musluk modeline uygun bir musluk başlığı takımı aç-kapa veya standart modeller arasında tercih edilebilir. Üretim malzemesi, kaplaması ve kullanım şekli satın alma tercihlerini doğrudan etkiler. Mutfak gibi alanlarda kullanmak için aç-kapa musluk başlıkları ön plana çıkarken banyo gibi su ile doğrudan temasın olduğu alanlarda da standart musluk başlıkları öne çıkar. Musluk işlevleri diğer seçim kriterlerindendir.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-MUSBAS001