200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Çiviler

İhtiyacınız olan çivi seçeneklerine Sepetfy.com'dan ulaşabilirsiniz! Çivi çeşitlerine göz atmak ve satın almak için Sepetfy.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Aradığınız şey için tekrar arama yapın

Çiviler

Çiviler her an ihtiyaç duyabileceğiniz, her alanda kullanılan önemli hırdavat malzemelerinden biridir. Çivi çeşitleri kullanıldığı alan ve boyutuna göre farklı şekillerde isimlendirilebilir. Bu yüzden çivi seçimi yaparken, çivinin hangi alanda hangi amaç için kullanılacağı son derece önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Çivi seçimi yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunur ve her çivi her alanda kullanılmayabilir. Bu sebeple de elinizde ihtiyacınız olabilecek çivi çeşitlerini bulundurmanız acil ihtiyaçlar olduğunda yardım alabilmeniz için son derece önemlidir. Ahşap veya plastik malzemelerin birleştirilmesi için tercih edilen çivilerin pek çok farklı boyutu ve çeşidi bulunur. Çekiç ile kullanılabilen çiviler olduğu gibi çivi tabancasına uygun olan çivi çeşitleri de bulunur. Bu gibi çeşitler arasından kendi ihtiyacınıza uygun olanları seçmeniz gerekir. Piyasada pek çok farklı amaç için tercih eden farklı markalara ait çivi çeşitleri bulunur. Siz de çivi çeşitlerine göz atarak ihtiyacınız olan çivi çeşitlerini seçebilir ve takım çantanızda stoklayabilirsiniz.

                                                                      

Çivi Seçenekleri ve Özellikleri

Hayatın pek çok farklı alanında yer alan çiviler de farklı amaçlarda kullanılmaları sebebi ile kendi aralarında isimlendirilir. Bu çivi seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygunluk gösteren özellikleri sağlayan çivi seçeneklerini temin etmeniz gerekir. Çivi seçenekleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri de 6’lık çivi olarak isimlendiren seçeneklerdir. 6’lık çivi seçenekleri en çok tercih edilen çivi seçenekleri arasında yer alır aynı zamanda inşaat çivisi olarak da isimlendirilirler. Genel ahşap işlerinde de kullanılan 6’lık çivi seçeneklerinin gözde tipi yuvarlaktır aynı zamanda da 10 cm uzunluğa sahiptir. Bu tip çivilerin baş kısımları çekiç darbesinde kaymaması için genellikle damalı şekilde üretilir. Bu gibi özelliklere sahip olan 6’lık çivi seçeneğini ihtiyacınıza uygunsa tercih edebilirsiniz. Çivi seçenekleri arasından en çok tercih edilen seçeneklerden bir diğeri ise 8’lik çivi seçeneğidir. 8’lik çivi seçeneği de inşaat çivisi seçenekleri arasında yer alan bir diğer seçenek olur. 8’lik inşaat çivileri genellikle kullanıcılar tarafından ahşap malzemeleri birbirine tutturmak için tercih edilen seçeneklerden biri olur. Çivi seçenekleri arasından biri olan 8’lik çiviler, çekiç ya da keser kullanılan seçeneklerden biri olur. Aynı zamanda da 80 mm uzunluğa sahip bir çivi seçeneği olarak karşımıza çıkar. İnşaat çivisi olarak adlandırılan çivilerin en önemli özelliği çelik malzemeden üretilmiş sağlam çiviler olmasıdır. Çelik olmaları sebebi ile kolay bir şekilde yamulma veya aşınma gibi durumlar ile karşılaşılmaz. Aynı zamanda da inşaat çivilerinin baş kısmının damalı olması önemli özellikleri arasında yer alır. İnşaat çivisi modelleri uzun çivi modelleridir. Çivi tabancası çivisi de tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Eğer kullandığınız bir çivi tabancası varsa tabancanız için tercih edebileceğiniz çiviler bulunur. Bu çivilerin özellikleri de çok fazla değişiklik gösterebilir. Bu sebeple çivi tabancanıza uygun olan boyutlardaki çivileri tercih etmeniz gerekir. Ürünlerin üzerine tıklayarak ürün özelliklerinden çivi boyutlarını öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan çivi çeşitlerini çivi seti olarak da satın alabilirsiniz. Bazı çivi setlerinin içerisinde farklı boyutlarda çivi seçenekleri de bulunur. Bu yüzden çivi setleri de tercih edebileceğiniz avantajlı ürün seçenekleri arasındadır.

 

Çivi Fiyatları

Çivi fiyatları seçenekler arasında değişiklik gösterebilir. Piyasada pek çok farklı marka ve seçenekte çivi çeşidi bulabilirsiniz. Bu çivi seçenekleri arasında fiyat farkı görülmesi son derece normaldir. Çünkü her çivi seçeneğinin amacı ve özellikleri farklı olur. Çivilerin üretildiği malzemeler de çivi seçenekleri arasında fiyat farkı oluşturan unsurlar arasında yer alır. Çivi seçenekleri arasından seçim yaparken kullanacağınız alana göre seçim yapmanız çok daha önemlidir. Ürün seçimi yaparken fiyattan ziyade ürün kalitesini ve ürünün ihtiyacınıza uygunluk göstermesini ön planda tutmanız gerekir. Çivi fiyatları çivi kg fiyatı olarak da hesaplanabilir. İhtiyacınız olan çivi tipini bu şekilde dilediğiniz miktarda satın alma imkanını yakalayabilirsiniz. Çivi fiyatları arasında değişikliğe sebep olan pek çok farklı unsur bulunur. Bu unsurlardan biri de ürünlerin üretildiği malzemenin farkı olarak karşımıza çıkar. Bazı çiviler çelik malzemeden üretildiği için daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Çivi çeşitleri arasında fiyat farkına sebep olan bu özellikleri göz önünde bulundurarak siz de ihtiyacınız olan çiviyi seçebilirsiniz.

 

Çivi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Çivi modelleri arasından birini seçerken de göz önünde bulundurmanız gereken kullanımınıza uygunluk sağlayan ürünleri bulmanızı sağlayan bazı özellikler bulunur. Çivi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik satın aldığınız ürünü hangi alanda kullanacağınız olur. Çivi seçimi yaparken hangi malzemeleri birbirine sabitleyeceğiniz de son derece önemli özellikler arasında yer alır. Beton bir zemin için tercih edeceğiniz çivi seçenekleri ile ahşap bir zemin için yapacağınız seçim farklı olmalıdır. Bu gibi özellikleri ürün detayları kısmından inceleme yaparak öğrenebilir ve çivi seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Çivi satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise çivi tabancası kullanıp kullanmayacağınız olabilir. Çivi tabancası için çivi tercih ettiğinizde çivi tabancanıza uygun bir seçim yapmanız da gerekebilir. Bu gibi özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapmanız satın aldığınız üründen çok daha fazla memnun kalmanızı sağlayabilir.