200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Dezenfektan

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺29,00 - ₺236,00

Dezenfektan çeşitlerine Sepetfy üzerinden göz atabilir ve ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir dezenfektaç çeşidini hemen satın alabilirsiniz!

2 adet ürün var.

Toplam 2 üründen 1-2 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

D&C Antibakteriyel El...

D&C Antibakteriyel El Temizleme Jeli Dezenfektan 50 Ml. x...

Normal fiyat ₺49,05 -13% Fiyat ₺42,67
  • -13%
El Dezenfekte İstasyonu...

El Dezenfekte İstasyonu Standı 1 Lt. Hazneli

Normal fiyat ₺235,18 -15% Fiyat ₺199,90
  • -15%

Dezenfektan 

Gün içerisinde birçok yerde; açık hava, toplu taşıma araçları yada kapalı alanlarda, çok sayıda kişinin bir arada bulunduğu yerlerde bulunabilirsiniz. Bu gibi yerlerde bir şekilde istemli ya da istem dışı olarak çok fazla temas edilmesine neden olur. Ancak bu kadar çok sayıda kişinin bir arada bulunmasından kaynaklanan bakteriler ve mikroplar birçok hastalığında etken maddesidir. Patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerin durdurulması işlemine dezenfekte denir. Mikropları yok etme özelliği olan bu maddeler günümüzde daha fazla önem kazanır. Gerek kişisel hijyen gerekse kullanılan yüzeyler için birçok dezenfekte ürün seçeneği mevcuttur. Dezenfekte ürünleri mikroorganizmaları etkileme derecesine ve içeriğine göre sınıflandırabiliriz. Gün içerisinde yapılan çok sayıda görüşme ve temas mikropların ve bakterilerin çok hızlı bir şekilde yayılması anlamına gelir. Gün içerisinde sabun ve su ile en iyi şekilde kişisel el temizliğini sağlayabilirsiniz ancak bunları her an kullanamayabilirsiniz. Bu durumda bakterilerden korunmanın en kolay ve etkili yolu ise dezenfektan kullanımıdır.

Dezenfektan Seçenekleri

Dezenfektanlar etkilerine göre içerisinde hipoklorit, iyodoforlar, fenol bileşenleri ve etil alkol sayesinde daha önceden elinizde olan bakteri ve mikropların yok olmasını aynı zamanda yeniden oluşmasını engeller. Sağlığı korumanın sağlanabilmesi için en etkili yöntem öncelikli olarak temas etmeme ve alınan tedbirlere uymak ile sağlanır. Mikropların ve bakterilerin vücuda girmesini engelleyen ve her alanda koruma sağlayan dezenfektanların ise birçok farklı seçeneği ile sizlere sunulur. Dezenfektanlar toplu taşıma veya restoran gibi çoklu umumi yerlerde elleri yıkamanın mümkün olmadığı zamanda kullanılır. Her zaman ve her yerde yanınızda bulundurabileceğiniz el dezenfektanı sizlere oldukça kolaylık sağlar. Kalabalık ortamlardan sonra kullanacağınız az miktarda el dezenfektanı ile elinize bulaşmış olabilecek bütün bakteri ve mikroplar yok edilir. Buna ek olarak herkesin kullanmayı sevdiği veya kullanımını daha rahat bulduğu bazı seçenekleri bulunur. Çok sayıda marka ve modelin bir arada bulunduğu bu dezenfektanların seçenekleri her türlü kullanıma uygun olması hayatımızı kolaylaştırır. Öncelik olarak birçok kişinin ilk tercihi arasında dezenfektan sprey tek seferde sizlere yeteri kadar sıvı ulaştırarak doğru kullanım sunar. Küçük boyutları sayesinde ister cebinizde isterseniz çantanızda kolaylıkla koyabilir ve her an yanınızda kullanım için taşıyabilirsiniz. Bir diğer ürün seçeneği olan dezenfektan jel ise sahip olduğu yoğun kıvam nedeni ile birçok kişinin severek kullandığı bir ürün olarak öne çıkar. Sürdüğünüz bölgede jel kıvamı ve nemlendiricili seçenekleri sayesinde ellerinizi daha ferah ve nemli hissetmenizi sağlar. Tek kullanım ile tek seferde temizlikle ellerinizi ve sağlığınızı koruma altına almanızı, en yüksek koruma sağlamanın en pratik çözümü dezenfektanlardır. Üretilen birbirinden farklı ürün seçenekleri arasından kendinize en uygununu seçerek uzun süreli ve doğru korumayı kolaylıkla sağlayabilir ve üstelik bunu sadece saniyeler içerisinde ve en kalabalık ortamlarda bile yapabilirsiniz. Bakterilerin ve mikropların yayılmasını engellemek, kişisel ve toplumsal sağlığın doğru bir şekilde korunmasının sağlanabilmesi için dezenfektan kullanımı en doğru tercih olur. 

Dezenfektan Fiyatları

Bazı hastalıklar insanların hayatında birçok değişiklik yapmasının nedeni olurken ve bunların başında ise doğru bir şekilde korunma gelir. Her şeyden çok daha önemli olan ve korunması gereken sağlık için birçok ürün üretilir. Temas edilen yerlerde bulunan mikrop ve bakteriler tahmin edilemeyecek kadar çok sayıdadır. Korunması zor olan ortamlarda ise onlardan kurtulmak bir o kadar zordur. Birçok farklı model, marka ve seçenek ile sizlere sunulan dezenfektanlar gerek kalite gerekse fiyat açısından oldukça etkileyici özelliklere sahipken sizlere de yüksek koruma sağlar. Boyut ve içerikleri göz önünde bulundurularak dezenfektan fiyatları değişkenlik gösterir. Çok sayıdaki boyut seçenekleri ve içeriğinde bulunan özellikleri ve nemlendirici içeriğe sahip yardımcı ekstra maddelerle her yerde kullanma imkanı sağlayan ürün seçenekleri sağlığınızı her alanda koruma altına alır. Fiyat değişkenliği de bu özelliklere bağlı olarak etki gösterir. Ayrıca ürün miktarı da fiyatlandırma noktasında etkilidir. Aynı zamanda daha fazla miktarlarda olan ürünler her ne kadar daha yüksek fiyatlara sahip olsa da avantajlı da olabilir. İhtiyacınıza uygun boyut ve içerikteki dezenfektanı seçerek kullanabilirsiniz. Böylelikle mikrop ve bakterilerden gün boyu korunabilirsiniz.

Dezenfektan Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?

Kendinizi hijyen olarak ne zaman tehdit altında hissederseniz veya ne zaman mikrop barındığını düşündüğünüz bir yüzey ile temas ederseniz el dezenfektanını kullanabilir ve kendinizi korumaya alabilirsiniz. Restoran gibi alanların tuvalet kısımlarını kullandığınızda dezenfektanı yanınızda taşımalı, yine aynı şekilde otobüslerde dezenfektan yanınızda bulundurmalısınız. Dezenfektan çeşitleri 10 ml den 5 litreye kadar çok farklı boyut seçenekleri ile sizlere sunulur. İsterseniz 20 ml olan küçük şişelerde satılan dezenfektanlardan alarak kısa süreli olarak kullanabilir ve atabilirsiniz. Kendiniz için en iyi dezenfektanı seçmek adına alışkanlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı değerlendirmelisiniz. Eğer yanınızda taşımak istiyorsanız küçük boy dezenfektan sprey veya jeller sizin için daha kullanışlı olur. Ancak eğer ofis gibi kalabalık ve gün içerisinden fazlaca kullanım gereken ortamlarda kullanabileceğiniz büyük pompalı sıvı şişelerle kullanım kolaylığı sunar. Dezenfektan seçerken ürünlerin sağlık bakanlığınca onaylı ve mümkün olduğunca az toksik madde içeren ürünün seçilmesi gerekir. Hangi dezenfektan türünü kullanırsanız kullanın aşırıya kaçmamalı, her seferinde yeterli miktarda dezenfektan kullanmalısınız.