200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Dış Cephe Boyaları

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺41,00 - ₺535,00

Dış cephe boya seçeneklerine Spetfy üzerinden göz atın! Makul fiyatlar ile ihtiyacınız olan dış cephe boyasını Sepetfy üzerinden hemen satın alın.

10 adet ürün var.

Toplam 10 üründen 1-10 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 7,5 Lt.

Fiyat ₺249,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 2,5Lt

Fiyat ₺89,90
Fawori Dış Cephe Brüt Beton...

Fawori Dış Cephe Brüt Beton Astarı 12 Kg.

Fiyat ₺139,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Astar 3,5 Kg.

Fiyat ₺41,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Astar 10 Kg.

Fiyat ₺127,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Astarı 20 Kg.

Fiyat ₺209,90
Fawori Silikonlu Dış Cephe...

Fawori Silikonlu Dış Cephe Boyası 15 Lt.

Fiyat ₺534,90
Haskan Yol Asfalt Beton...

Haskan Yol Asfalt Beton Çizgi Boyası Kırmızı 2 Lt.

Fiyat ₺109,90
Haskan Yol Asfalt Beton...

Haskan Yol Asfalt Beton Çizgi Boyası Beyaz 2 Lt.

Fiyat ₺74,90
Haskan Yol Asfalt Beton...

Haskan Yol Asfalt Beton Çizgi Boyası Sarı 2 Lt.

Fiyat ₺84,90

Dış Cephe Boyası

Yaşam alanlarında ilk göze çarpan yer mekanın dış cephesidir. Mekanla uyumlu şekilde yapılmış dış cephenin boyanması ile zemin daha yeni ve estetik bir görünüme kavuşur. Dış cephe boyaları görselliğin yanı sıra aynı zamanda boyama yapılan alanın her türlü hava şartlarına karşı korunmasını sağlar. Kaliteli ve zemine uygun şekilde seçilmiş bu ürünler yağmur, kar, nem, yağ ve kir gibi birçok dış etkene karşı zeminde yüksek koruma görevine sahiptir. Dış cephe boyaları farklı renklerde ve özelliklerde, ihtiyaca uygun gramajlarda üretilir. Binaların dış duvarlarının rahatlıkla boyanabilmesi için üretilen bu ürünlerin farklı özelliklerdeki seçeneklerini bulmak mümkündür. Silikonlu, grenli, akrilik ve elastik özelliğe sahip üretilen bu ürünler sayesinde yaşam alanlarının dış yüzeyi sık sık boyanmak durumunda kalmaz. İç mekan boyaları ile dış mekan boyaları özellik bakımından birbirinden farklıdır niteliktedir. Dış mekan boyaları daha yoğun ve kapatıcı olarak, her türlü hava şartlarına direnç gösterir özellikte üretilir. Bu ürünler ile sıva, pres, tuğla, çimento, beton ve gaz beton gibi yüzeyler rahatlıkla boyanabilir.

Dış Cephe Boyası Seçenekleri

Evlerin iç dekorasyonları önemli olduğu kadar ilk göze çarpan dış yüzeyleri de kullanıcılar için önemlidir. İlk bakışta bir mekanın dışarıdan görüntüsü ev ile ilgili fikir sahibi olmanızı sağlar. Dış cephe boyaları sadece dekoratif amaçlı değil aynı zamanda boyama yapılan yüzeyin korunması içinde kullanılır. Dış cephe boyaları, üretimlerinde kullanılan teknolojileri itibariyle dayanıklı yapıda ve her türlü hava koşuluna dirençlidir. Yağışlardan, nemden, kirden etkilenmeyen yapıları ile yüzeyi hem korur hem de estetik görünümü tamamlar. Boyaların kullanılacak alana özel olarak üretilmiş farklı birçok alternatifi bulunur. Yüzeye ve iklime uygun olarak seçilmiş boyalar dış cephenin kullanım ömrünü uzatır ve daha sağlıklı bir alan yaratır. Silikonlu dış cephe boyaları akrilik kopolimer bağlayıcı özelliğinde üretilir. İçeriğinde bulunan silikon maddesi sayesinde üstün su itme özelliğine sahip olup yüzeyin su geçirmesini engeller. İçeriğindeki silikona bağlı olarak biriken nemin yüzeye zarar vermesini engeller ve zeminin nefes almasını sağlar. Güneş ışınlardan kolayca etkilenmemesi sebebi ile boyanın rengi bozulmaz ve uzun yıllar yeniden boyama yapmayı gerektirmez. Akrilik dış cephe boyaları kolay sürülebilir özellikte üretilir. Güneş ışınlarından, nemden, deniz tuzundan ve sudan etkilenmeyen özelliktedir. Koruyucu olarak son kat boyası şeklinde uygulanabildiği gibi dekoratif amaçlı da kullanılabilir. Grenli dış cephe boyaları kendinden desenli rulolar ile de kullanıma uygundur. Su bazlı ve akrilik bağlayıcı özelliği bulunan bu boyaların kendi kendini yıkama özelliği mevcuttur. Bu özelliği sayesinde yağmur suları boyanın içine geçmez ve yüzeydeki kiri temizler. Elastik dış cephe boyaları akrilik özelliğe sahip olup uygulandığı yüzeye nefes aldırır. Çatlaklara karşı ve hava şartlarına karşı dirençli olarak üretilmiştir. Dış cephe boyaları farklı yapılarda tercih edilebildiği gibi aynı zamanda ihtiyaca uygun farklı gramajlardaki ürünler mevcuttur. Uygulandığı alanı pürüzsüz hale getirerek, her türlü kötü görüntüden uzaklaştırma gücüne sahip ürünlerin birçok farklı mat ve parlak yapıda renk alternatifi vardır. Eski zamanlardan bu yana dış cephe boya rengi her ne kadar beyaz gibi açık tonlarda tercih edilse de günümüzde daha koyu  ve canlı tonlarda boyalar da kullanılmaya başlamıştır. Dış Cephe Boyası Fiyatları

Piyasada farklı özelliklere sahip fazlaca boya seçeneği bulmak mümkündür. İç mekan ve dış mekan boyaları birbirinden farklı özellikler ile üretilir. Dış cephe boya fiyatları markaya, ürünün kalitesine ve gramaja göre değişkenlik gösterir. Kaliteli içeriğe sahip, kapatıcılığı ve dayanıklılığı iyi olan ürünlerin fiyatları biraz daha yüksek olabilir. Kaliteli içeriğe sahip ürünler her türlü iklim şartlarına karşı daha sağlam yapıda olup kullanıldığı yüzeyde uzun süre bozulmadan kalabilir. Fiyat performans değerlendirmesi yapılacak olur ise kaliteli bir ürün kullanıldığında uzun yıllar tekrar boyama durumu ortadan kalkacağı için uzun vadede bütçeden tasarruf edilmiş olur. Silikonlu ürünler ile akrilik su bazlı ürünlerin fiyatları birbirinden farklıdır. Dekoratif amaçlı kullanılacak küçük gramajlardaki boyalar daha ekonomik olurken, daha geniş yüzeyleri boyayabileceğiniz ağırlıktaki ürünlerin fiyatları aynı seviyede yükselebilir. Ürünlerin renkleri de fiyatlar arasında değişiklik yaratır. Klasik ve doğal renklerin fiyatları her bütçeye hitap ederken özel renk tasarlanıyorsa bu durum fiyatı da etkileyecektir. Dış Cephe Boyası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?


Dış cephe boyaları tercih edilirken ilk dikkat edilmesi gereken nokta boyanın özelliği ile boyanacak yüzeyin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Kolay uygulanır özelliğe sahip dış cephe boyaları farklı birçok yüzeyde kullanıma uygun olarak üretilir. Yüzeye uygulanacak boyanın kapatıcılığına dikkat edilerek ürün ağırlığına karar verilmelidir. Eğer çok kirli ve sorunlu bir yüzey boyanacak ise boyama işlemine astar boyası yapılarak başlanması daha sağlıklı sonuç verir. Dış cephe boyaları renkli alternatifleri arasında beyaz, gri gibi açık renkler ve farklı zevklere hitap edebilecek koyu, canlı renkler bulunur. Dış cephe boya rengi mekanın iklim şartlarına uygun seçildiğinde uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Farklı gramajlarda üretimleri olan bu ürünleri ihtiyaca uygun olarak tercih etmek doğrudur. 3,5 kg dış cephe boyası ile yaklaşık 20 m2’ye kadar yüzey boyanabilir. 10 kg dış cephe boyası ile yaklaşık 50 m2’ye kadar yüzey boyanabilir. Dış cephe boyası 20 kg ile de 100 m2’ye kadar yüzeyin boyaması yapılabilir.