200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Fırça

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺2,00 - ₺32,00

İhtiyacınız olan fırça seçenekleri ve fırça setlerine Sepetfy üzerinden ulaşın. Dilediğiniz fırça setini Sepetfy'dan satın alın!

18 adet ürün var.

Toplam 18 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

4 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

4 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (8,5 Cm.)

Fiyat ₺9,90
3 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)

Fiyat ₺8,90
2,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

2,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (5 Cm.)

Fiyat ₺7,90
2 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

2 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (4,5 Cm.)

Fiyat ₺6,90
1,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

1,5 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (3 Cm.)

Fiyat ₺5,90
1 Nr. Yağlı Boya Kestirme...

1 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (2 Cm.)

Fiyat ₺4,90
1 Nr. Yağlı Boya Fırça (2 Cm.)

1 Nr. Yağlı Boya Fırça (2 Cm.)

Fiyat ₺6,90
2 Nr. Yağlı Boya Fırça (4,5...

2 Nr. Yağlı Boya Fırça (4,5 Cm.)

Fiyat ₺8,90
2,5 Nr. Yağlı Boya Fırça (5...

2,5 Nr. Yağlı Boya Fırça (5 Cm.)

Fiyat ₺9,90
3 Nr. Yağlı Boya Fırça (6 Cm.)

3 Nr. Yağlı Boya Fırça (6 Cm.)

Fiyat ₺10,90
4 Nr. Yağlı Boya Fırça (8,5...

4 Nr. Yağlı Boya Fırça (8,5 Cm.)

Fiyat ₺11,90
Küçük Boya Rulo Fırçası...

Küçük Boya Rulo Fırçası Yedek İpi 10cm. (10 Adet)

Fiyat ₺19,90
Profesyonel Boyacı Rulo...

Profesyonel Boyacı Rulo Fırça Seti

Normal fiyat ₺32,00 -15% Fiyat ₺27,20
  • -15%
20cm. İp Rulo Duvar Boya...

20cm. İp Rulo Duvar Boya Fırçası

Fiyat ₺12,90
25cm. İp Rulo Boya Fırçası

25cm. İp Rulo Boya Fırçası

Fiyat ₺14,90
Küçük Boya Rulo Fırçası (10cm)

Küçük Boya Rulo Fırçası (10cm)

Fiyat ₺7,90
Küçük Boya Rulo Fırçası...

Küçük Boya Rulo Fırçası Yedek İpi (10cm)

Fiyat ₺2,90
Boyacı Rulo Fırça Seti...

Boyacı Rulo Fırça Seti (Rulo+Örtü+Tava)

Fiyat ₺29,90

Fırça

Duvarları renklendirmek ve tasarım zevklerini yaşam alanına yansıtmak, boya yapmanın şüphesiz keyifli kısımlarındandır. Boya renginin olduğu kadar kullanılacak fırçanın yapıldığı malzeme veya rulo özelliğine sahip olup olmaması, yapılan işten alınacak verimi oldukça etkiler. Sonrasında ise, renkler doğru seçilmiş olsa dahi boyama için gerekli yetenek kadar fırça özelliklerine de dikkat etmek gerekir. İyi bir fırça, boyanın kutuda ve duvar üzerinde yaratacağı farkın bile ortadan kaldırılmasına yardımcı olurken, hayal edilen oda tasarımlarına ulaşılmasında ön planda tutulması gereken yapı malzemelerindendir. Tarih kitaplarına girişi M.Ö. 1330’lara dayanmakla birlikte fırça çeşitleri, kullanım alanına göre farklı özellikler gösterebilir. Çoğu doğal kıldan üretilmekle beraber çoğunda domuz, keçi, porsuk ve at kılı kullanılır. Ev ve yapı işlerinden çok mutfaklarda kullanılmaya yönelik üretilen fırçalarda ise plastik veya silikon malzemeye sahip olanların tercih edilmesi, dayanıklılığının düşük olması bakımından mutfakta sorunlara yol açabilir. Bu bakımdan yapılacak işe uygun malzeme seçimi her işte olduğu gibi boyamada da, harcanılan zamana değecek sonuçların elde edilmesi açısından oldukça önem taşır.

Fırça Modelleri

Fırçalar farklı malzemelerde üretilmekle beraber belirli işlere uyacak farklı şekil ve boyutlara sahiptir. Yapılacak işe en uygun ürünün seçilmesi, fırçayı fırça yapan özelliklerin hangi noktalarda farklılaştığını bilmekle alakalıdır. Üretilen modelleri yağ bazlı boyalar için üretilen ve doğal kıl yapısına sahip fırçalar; su bazlı boyalar için üretilen ve sentetik kıl yapısına sahip fırçalar olarak ayırmak mümkündür. Doğal yapıya sahip fırçalar domuz veya porsuk gibi hayvanlardan elde edilerek, boyamadan sonra istenen pürüzsüz yüzeyi yakalamada yardımcı olur. İçeriğinde fazla boyayı muhafaza eden mikroskobik yarıklara sahip lifler sayesinde doğal kıllar, boyanın asıl rengini göstermede ve kusursuz bir görünüm sağlamada oldukça profesyoneldir. Yağ bazlı boyalar, gomalak cila boyaları, dekoratif tebeşir boyaları için doğal kıla sahip fırçalar tercih edilebilir. Sentetik fırçalar ise yüksek polyester, naylon veya hem polyester hem naylona sahip kıl yapısından oluşur. Sentetik fırçalar su bazlı boyalarda yüksek performans gösterirken, bu işlem doğal fırçalarda daha zordur. Özellikle akrilik lateks esaslı düşük uçuculuğa sahip organik bileşikteki boyalarda, sentetik fırçalar sayesinde doğru sonuçlara ulaşılır. İşlem gören yüzeyde iz bırakma oranı oldukça düşük olmakla beraber boya sonrası rötuş işlemlerinizi kolaylıkla yapmanızı sağlar. Doğal veya sentetik olsun her kullanımdan sonra temizlenip kurutulan fırçalar yıllar boyunca kullanılabilir. Kılları fazla boyadan arındırarak, sudan geçirerek ve düz bir yüzeyde kurumasını sağlayarak sahip olduğunuz ürünün ömrünü uzatabilirsiniz. Boyutları ise 1 ila 6 inç arasında değişmekle beraber küçük fırçalar daha sık tercih edilir. 1 Nr. yağlı boya kestirme fırçalar büyüklüğe pencere ve döşeme kenarları ve duvar köşeleri için oldukça uygundur. 3 inçlik 1,5 Nr. yağlı boya kestirme fırçalar kapılar, dolaplar ve raflar için başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. 3 Nr. yağlı boya fırça 6 cm genişliğe sahiptir. Bu nedenle tavanlardaki geniş ve düz kısımlara uygundur. Yine farklı amaç ve yüzey alanları için tasarlanmış kare kanat, açılı kanat ve yuvarlak kanata sahip fırçaları tercih edebilirsiniz. Tatmin olunacak sonuçları elde etmede boyut ve kanat özelliğini bir arada değerlendirmek gerekir. Büyük çaplı işlerinizde tüm bu ayrıntılar dikkate alınarak hazırlanmış fırça seti seçenekleri de işinizi kolaylaştırmada alternatifler arasında gösterilebilir.

Fırça Fiyatları

Malzemesi, boyutu, şekli ve kalitesi olduğu kadar fırça fiyatları da kullanıcı tercihlerini doğrudan etkileyen kriterlerin başında gelir. Ürünün hangi iş için kullanılacağının önceden belirlenmesi, gereksiz harcamaların engellenmesinde oldukça önemlidir. Özellikle evini kendi zevkine göre tasarlamak ve boyama, tamirat gibi işlerden keyif alanlar için boyacı tutmak ve bu işe harcama yapmak oldukça gereksizdir. Bu durumda boyacının yerine geçecek nitelikte bir fırçaya hesaplı şekilde ulaşmak, kişisel zevklerin eve yansıtılmasında atılacak ilk adımlardan biri olarak gösterilebilir. Bu noktada fiyatların değişkenliğini etkileyen en önemli noktanın fırça boyutu olduğu söylenebilir. Küçük kanat yapısına sahip 1 ila 2 buçuk inç arasında değişen boyuta sahip fırçalar, ortalama fiyatlara sahip olmakla beraber rötuş işlemleri için idealdir. Keskin açılara sahip köşelerin rahatça boyanmasını sağlar. Duvarlar ve dış cephe kaplamaları gibi geniş ve düz yüzeyler için 3 ila 4 inçlik düz fırçalar kullanılabilir. Fırça ne kadar kalınsa tutacağı boya da o denli fazladır. Bu özellik maksimum boya kapsama alanı yaratarak boyaya harcayacağınız fazla miktarları engeller.

Fırça Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Alınacak ürünün fiyatı kadar performansından alacağınız verimi etkileyen bir unsur olarak özellikleri de ön plandadır. Doğru fırça seti boya işlemini kolaylaştıracağı gibi işlem sonrası elde edeceğiniz sonucu da etkiler. Lateks boyalar ve yağ bazlı boyalarda kullanılacak farklı fırçalar olduğu gibi, boyanacak alana ve malzemeye göre de fırça özelliklerinin değişmesi mümkündür. 2 Nr. 4,5 cm yağlı boya fırça su bazlı ve sentetik yağlı boyalarda tercih edilebilecek birinci sınıf bir üründür. Aynı şekilde pencere ve ulaşılması zor noktaların boyanmasında 1 Nr. 2 cm yağlı boya kestirme fırça tercih edilebilir. Plastik sapı ve paslanmaz nikel çerçevesi sayesinde dayanıklıdır. Köşe noktalardaki düzeltmeler için ince açılı kanatlara sahip fırçalar eğime müsait kılları sayesinde düz çizgiler oluşturmanıza yardımcı olur. Birçok seçenek arasından doğru ölçüye sahip ürüne ulaşmak ayrıntılı ürün tanıtımına sahip web siteleri sayesinde oldukça kolaydır. Kullanım amacınıza uyan fırçaya yapı market ve bahçe kategorisinden ulaşabilir, ürün özellikleri ve boyutları hakkında temel bilgilere ulaşarak ideal malzemeye sahip olabilirsiniz.