200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)
3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)
₺8,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

3 nr. yağlı boya kestirme fırçası 6 cm. genişliği, at kılından beyaz uçları olan, ahşap ya da plastik saplı üretilebilen bir boyama aparatıdır. Hem düz yüzeylerde hem de oldukça ince boyamalar yapmaya imkan veren ucu sayesinde derinliği, kıvrımı, girintisi olan alanlarda sağlıklı bir uygulamaya imkan veren çift fonksiyonlu bir gereçtir.

Stokta yok
₺8,90
Vergi dahil

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.)

Yağlı boya ile çalışılırken büyük bir yüzeyde uygulama yapılıyor ise rulo ya da püskürtme ile çalışılabilir. Ancak boya yapılan yüzeyin kenar kısımları başka renkteki bölmeler ile sınır oluşturuyor ya da boyanacak satıha rulo ile uygulama yapmak mümkün değil ise farklı genişliklerdeki kestirme fırçalara ihtiyaç duyulur. 1 ile 4 numara arasında 2 cm. den başlayıp 8,5 cm. ye kadar kademeli büyüyen kestirme fırça çeşitleri vardır. 3 nr. yağlı boya kestirme fırçası son derece ince, özenli boyama gerektiren yüzeylere boya uygulanmasına imkan veren gereçlerden biridir. Ahşap ya da plastik bir sapa, beyaz at kılı uçlara sahip olan fırçanın kıllarını saran ve birarada tutan metal bir kesim vardır. Kestirme fırçaları ile son derece zor, grift yüzeylere boyayı uygulamak mümkün olabilir.

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.) Çeşitleri

3 nr. yağlı boya kestirme fırça (6 cm.) genişliğinde yaklaşık 1 cm kalınlığında dikdörtgen bir ucu olduğu düşünülebilecek bir fırçadır. 3 nr. yağlı boya fırçası ile boyanın uygulanamayacağı derinlik ve genişlikteki dar, kıvrımlı yüzeylerin boyanmasına imkan verir. Yağlı boya fırçaları ile bazı noktalarda ihtiyaç duyulan ince işçilikler yapılamayabilir. Bu noktada kestirme fırçalar devreye girer. Başlıca teknik özellikleri şöyle sıralanabilir.

-Kestirme fırçalar bir yağlı boya fırçasını ikame edebilirler; yani bir yüzeyi 3 nr. kestirme yağlı boya fırçası ile fırçalamak mümkünken aynı satıh daha kalın uca sahip normal 3 nr yağlı boya fırçası ile boyamak kolay olmayabilir. 
-Aralarında oluşturdukları boya çizgileri ve erişebildikleri kıvrımlar anlamında kullanım farklılıkları vardır.
-Plastik ya da ahşap sapları kullanıcının uzun süreli uygulamalarında pratik bir efor sağlaması adına ergonomik bir şekilde tasarlanır.
-Kestirme fırçaların uçları genelde beyaz at kıllarından imal edilir.
-İnce, dar, kıvrımlı yüzeylere erişebilme özelliği nedeni ile kestirme adını alır.

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.) Fiyatları

3 nr. yağlı boya kestirme fırçaları aynı ebattaki yağlı boya fırçalarına kıyasla daha az kıl ile imal edilirler ve fırçanın uç kısmı ile son derece ince yüzeylere uygulama yapılabilir. Bu özellikleri nedeni ile kestirme fırçalar, normal yağlı boya fırçalarına kıyasla daha detaylı işçiliğe imkan verir. Bu da fiyatlarının daha farklı olması sonucunu doğurur. Fırça, daha küçük ebatlı kestirme yağlı boya fırçalarına kıyasla aynı sürede daha fazla yüzeyi boyama imkanı verebilir. Bu nedenle de fiyatı daha küçük ebatlı ürünlere kıyasla daha yüksek olabilir. Sapının plastik ya da ahşap olmasına bağlı olarak fırçaların fiyatlarında değişkenlik gözlenebilir. Daha kıvrımlı, girintili yüzeylere erişme imkanı vermesi, ürünün fiyatını etkileyebilir. Fırçanın imalatında kullanılan her bir materyalin maliyetindeki yükselmeler, kullanıcılara sunulan fiyatı değiştirebilir.

3 Nr. Yağlı Boya Kestirme Fırça (6 Cm.) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir yüzeyi ya da eşyayı yağlı boya ile tadile etme ihtiyacı duyduğunuzda birkaç noktayı gözden geçirmenizde yarar vardır. Eğer boyayacağınız yüzey ya da eşya düz ve büyük bölümlerden oluşmuyor ise rulolar yerine daha küçük ebatlardaki fırçaların yardımına başvurmanız gerekebilir. Çalışacağınız alanlarda her fırçanın ulaşamayacağı derinlikte, kıvrımda, girintide yüzeyler var ise 3 nr. yağlı boya kestirme fırçası ihtiyacınıza cevap verebilir. 6 cm. genişliği ile düz yüzeylerde de istediğiniz performansı alabileceğiniz fırça, normal yağlı boya fırçalarının erişemeyeceği girintilere boyayı sağlıklı bir şekilde uygulamanıza imkan verir. Böylece hem düz yüzeylerinizi hem de her ebat ve formdaki, kıvrımlı, derinlikli yüzeylerinizi aynı aparat ile boyama kolaylığını elde edebilirsiniz. Her uygulama sonrası düzenli bir şekilde temizleyerek kestirme fırçanızdan uzun bir ekonomik ömür ile verim alabilirsiniz.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Hry
SPT-KESFIR005