200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Hidrolik

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺79,00 - ₺80,00

İhtiyacınız olan kapı hidroliği seçeneklerine Sepetfy üzerinden ulaşabilir ve kapı hidroliği seçeneklerinden bir tanesini hemen sipariş verebilirsiniz!

1 Ürün var.

Toplam 1 üründen 1-1 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

3 Nr. Kapı Hidroliği (Kapı...

3 Nr. Kapı Hidroliği (Kapı İtici, Kapatıcı) 40-65 Kg.

Fiyat ₺79,90

Hidrolik

Akışkan mekaniği ile ilgili olan hidrolik sıkıştırılamaz akışkanlıktaki sıvılardan elde edilen basınç yardımıyla hareket ve kuvvet üretilen sistemdir. Hava ve gaz sıkıştırılabildiği için hidrolik sisteminde kuvvet elde etmede kullanılmaz. Hidrolik sisteminde güç elde etmek için kullanılan akışkanlar genelde su ve yağdır. Fakat hidrolik sisteminin yüzeyi metal olduğu için suyun pas yapma ihtimalinden dolayı kullanım alanı oldukça dardır. Suyun alanı dar olduğu için akışkan sistemlerden hareket veya kuvvet elde etmek için madensel yağların kullanımı daha yaygındır. Hidroliğin kullanım alanı hem günümüzde hem de geçmişte oldukça fazladır. Tarih boyunca insanlar değirmen çalıştırma gibi yaşamsal faaliyetler için suyun gücünü kullanmışlardır. Günümüzde bu kullanım alanları daha da genişlemiştir. Sabit ve hareketli sistemlerde kullanılan hidroliğin günümüzdeki kullanım alanı oldukça geniştir ve hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olur. Sabit sistem hareket etmeyen yerler üzerinde yapılan sistemdir. İmalat sektöründe kullanılan sabit hidrolik sistemlerine örnek verecek olursak CNC tezgahları, tornalar ya da taşlama tezgahları bu sınıfta yer alır. Hareketli hidrolik sistemleri ise araçların üzerinde durur. İnşaat makineleri, iş makineleri, araçlardaki fren ve direksiyon sistemleri, asansör sistemi ise hareketli hidrolik sistemlerine örnek verilebilir.

  

Hidrolik Seçenekleri

Akışkanlardan güç elde etme konusunda kullanılan hidrolik sistemi hayatı kolaylaştıran teknolojilerin başında gelir. Hidrolik sistem diğer sistemlere oranla sessiz çalıştığı için de tercih edilir. Oldukça avantajlı olan hidrolik sistem akışkanlarla çalıştığı için ve akışkanlar sıkıştırılamadığı için darbesiz yani titreşimsiz çalışır. Çalışma basıncı yüksek olduğu için hidrolik sistem ile büyük güç elde edilir. Hidrolik sistem hassas hız ayarı yapabildiği için de kullanım kolaylığı sağlar. Üstelik hidrolik sistemde hareket devam ederken de hız ayarı yapabilirsiniz. Akışkan olarak hidrolik yağlar kullanıldığı için aynı zamanda sistemin devreleri de yağlandığından daha kolay ve uzun süreli çalışma sağlanır. Hidrolik sistem sahip olduğu emniyet valfi sayesinde oldukça güvenli bir çalışma sunar. En önemlisi de hidrolik devre elemanları uzun ömürlüdür. Hidrolik sistem enerji üretiminden yol yapımına, tren yolu taşımacılığından denizcilik ve gemicilik alanına endüstriyel alana kadar pek çok alanda kullanılır. Hidrolik sisteminde yağ kadar önemli bir yere yere sahip olan hidrolik pompa, hidroliğin deposunda bulunan yağı istenilen oranda ve hızda sisteme gönderir. Sistemdeki mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye dönüştürmeye yarayan hidrolik pompasıdır. Sistemin sahip olduğu elektrik motoru sayesinde dönme hareketini yapar. Eğer hidrolik sistemi seyyar sistemse içten yanmalı motor kullanır. Hidrolik sistemin elde ettiği basıncı hidrolik pompası üretmez. Hidrolik sistem pompaya basınç uyguladığı için akışkanın yani yağın debisini belirler. Hidrolik sistemin basıncı arttıkça pompadan akan yağ oranı da azalır. Hidrolik sistemdeki hidrolik pompasının verimini akış oranındaki azalma belirler. Hidrolik sistemde önemli bir yeri olan pompanın birden fazla çeşidi vardır. Bunlar dişli pompa, baletli pompa, pistonlu pompa, eğik gövdeli ya da eğik plakalı pompalardır. Pompa dışında hidrolik sistemde önemli yeri olan bir diğer ürün ise hidrolik deposudur. Akışkanı depolayan hidrolik deponun birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin; deponun alt kısmında ısınan akışkanın soğumasına yardımcı olacak bir hava akışı meydana getirecek şekilde dizayn edilmesi gereklidir. Ayrıca sistemin düzgün çalışması için içerideki akışkanın dinlendirilmesi gerekir. Bu dinlenme ortamının sağlanması için depoya dinlendirme levhası konulmalıdır.    

Hidrolik Fiyatları

Hidrolik yaşamı kolaylaştıran bir üründür ve hayatın her alanına yayıldığı için ürün fiyatını belirleyen hidroliğin kullanım alanıdır. Örneğin; hidrolik inşaat makinesinde de araç fren sisteminde de kullanılır. Fren hidroliğinin fiyatı ve inşaat hidroliğinin fiyatı genelde aynı olmaz. Hidroliğin çalışma prensibinde en önemli ürün olan ve gücün veya hareketin oluşumunu sağlayan hidrolik yağının fiyatını etkileyen etkenlerin başında ise yağın gramajı yani kaç miktarı geliyor. Bazı markalar hidrolik yağı üretimi yaparken çevre dostu temiz yanan model olmasına ve araçta kullanılacaksa size yakıt tasarrufu yaptırmasına özen gösterir. Bu da ürünün maliyetine etki ettiği için fiyatın değişmesini sağlar. Hidrolik yağının kaç kilodan satışa sunulduğu da hidrolik fiyatına etki eden bir faktördür. Aynı markaya ait dahi olsa 10 kiloluk halde satışa sunulan hidrolik yağı ve 20 kiloluk hidrolik yağının fiyatı eşit olmaz. Hidrolik sistemin çalışmasını sağlayan bir diğer ürün olan hidrolik pompanın fiyatını belirleyen etkense pompanın üretiminde kullanılan malzemedir. Paslanmaz çelikten üretilen bir pompa ile alüminyumdan üretilen bir pompanın fiyatı da ürünün dayanıklılığından dolayı farklı olabilir.

Hidrolik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Hidrolik satın alırken bazı özellikleri göz önünde bulundurmalısınız. Hidroliğin kullanım alanı geniş olduğu için ürünü nerede kullanacağınız ya da hangi parçayı satın alacağınıza dikkat edebilirsiniz. Eğer aracınız için hidrolik yağ alacaksanız dikkat etmeniz gereken aracın marka ve modelidir. Yakıt tasarruflu ve temiz yakım sağlayan emilimi kolay bir yağ tercih ederek aracınızın da daha uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Eğer pompa alacaksanız kullanım alanına göre ağırlığına, üretiminde kullanılan malzemeye dikkat edebilirsiniz. Eğer hidrolik kazanı alacaksanız malzemenin kalitesi kadar kazanın soğutma için uygun dizayna sahip olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Eğer kapı hidroliği alacaksanız kapıya uygun güçteki bir kapı hidroliği alabilirsiniz. Kapıyı açarken zorlanmayacağınız ve kapının tam kapanmasını sağlayan bir kapı hidroliği tercih edebilirsiniz. Öncelikle kapı hidroliği almadan önce kapı ağırlığınızı bilmeniz gerekir. Kapınızın ağırlığı kadar yapımında kullanılan malzeme de kapı hidroliği tercihinizde önemli bir etkendir.