200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

İç Cephe Boyaları

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺27,00 - ₺720,00

Dekorasyonda önemli bir yere sahip olan iç cephe boyalarına göz atın ve dilediğiniz iç cephe boyalarından bir tanesini Sepetfy üzerinden hemen satın alın!

19 adet ürün var.

Toplam 19 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Fawori Silikonlu Mat İç...

Fawori Silikonlu Mat İç Cephe Duvar Boyası 2,5 Lt.

Fiyat ₺100,90
Fawori Silikonlu Mat İç...

Fawori Silikonlu Mat İç Cephe Duvar Boyası 7,5 Lt.

Fiyat ₺199,90
Fawori Silikonlu Mat İç...

Fawori Silikonlu Mat İç Cephe Duvar Boyası 15 Lt.

Fiyat ₺459,90
Fawori Silikonlu Mat İç...

Fawori Silikonlu Mat İç Cephe 7,5 Lt + Tavan Boya 3,5 Kg...

Fiyat ₺329,90
Fawori Silikonlu Mat İç...

Fawori Silikonlu Mat İç Cephe 15 Lt + Tavan Boya 10 Kg +...

Fiyat ₺589,90
Fawori Silikonlu İpek İç...

Fawori Silikonlu İpek İç Cephe 7,5 Lt + Tavan Boya 3,5 Kg...

Fiyat ₺414,90
Fawori Silikonlu İpek İç...

Fawori Silikonlu İpek İç Cephe 15 Lt + Tavan Boya 10 Kg +...

Fiyat ₺719,90
Fawori Silikonlu İpek İç...

Fawori Silikonlu İpek İç Cephe Duvar Boyası 2,5 Lt.

Fiyat ₺139,90
Fawori Silikonlu İpek İç...

Fawori Silikonlu İpek İç Cephe Duvar Boyası 7,5 Lt.

Fiyat ₺339,90
Fawori Silikonlu İpek İç...

Fawori Silikonlu İpek İç Cephe Duvar Boyası 15 Lt.

Fiyat ₺599,90
Fawori İç Cephe Dönüşüm...

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 3,5 Kg.

Fiyat ₺40,90
Fawori İç Cephe Pro Astar...

Fawori İç Cephe Pro Astar Boya 3,5 Kg.

Fiyat ₺35,90
Fawori İç Cephe Pro Astar...

Fawori İç Cephe Pro Astar Boya 20 Kg.

Fiyat ₺189,90
Fawori İç Cephe Dönüşüm...

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 20 Kg.

Fiyat ₺219,90
Fawori İç Cephe Dönüşüm...

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 10 Kg.

Fiyat ₺124,90
Fawori Tavan Boyası Beyaz...

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg.

Fiyat ₺64,90
Fawori Tavan Boyası Beyaz...

Fawori Tavan Boyası Beyaz 17,5 Kg.

Fiyat ₺128,90
Fawori Tavan Boyası Beyaz...

Fawori Tavan Boyası Beyaz 3,5 Kg.

Fiyat ₺27,90

İç Cephe Boyası

Mekanların iç duvarları ve tavan yüzeylerini dekorasyon, koruma ve yalıtım amaçlarıyla renklendirme işleminde iç cephe boyaları kullanılır. Dekorasyonun önemli bir parçası olan iç cephe boyaları mekan tasarımına göre seçilir. Yüzeyi nem, soğuk gibi olumsuzluklardan koruma amacıyla bu özellikleri barındıran iç cephe boyaları da bulunur. Bunların yanında üretim ve uygulama özellikleri bakımından farklı özellikler taşıyan iç cephe boyaları da bulunur. İçerisindeki bağlayıcı maddelerin cinsi ve özelliklerine göre adlandırılan iç cephe boyası modelleri bulunur. Kullanım durumundaki değişkenlere göre de uygun iç cephe boyaları bulunur. Bu değişkenler yüzey özellikleri ve boya tipi olur. İç cephe boyaları yüzeyleri renklendrmenin yanında kusurlu yüzeyleri örtme veya yüzeye renkle beraber şekil verme amacıyla kullanılabilir. Bu gibi farklı amaçlarla kullanılabilen iç cephe boyaları uygulama özellikleri bakımından da farklılık taşır. İç cephe boyaları birçok renk seçeneğiyle üretilir. Mekanlarda farklı atmosferler oluşturmak ve istenilen renkleri elde etmek bu şekilde rahat olur. Özel olarak üretilen renk seçeneklerine sahip iç cephe boyaları bulabilmek de mümkün olur.

İç Cephe Boyası Modelleri

İç cephe boyaları geniş bir ürün yelpazesi barındırır. İç cephe boyalarının ortam şartları, kullanım özellikleri ve estetik açıdan farklı durumlarda kullanılmak üzere üretilen modelleri bulunur. Kullanıcılar bu değişkenlere uygun olan boyayı seçerek işlemlerini gerçekleştirir. Su bazlı boyalar en çok bilinen ve sık kullanılan iç cephe boyaları arasında yer alır. Uygulama kolaylığı sunan su bazlı boyalar, bununla beraber kolay temizlenebilme özelliğiyle tercih edilebilen boyalar olarak bilinir. İç cephe boyası silikonlu olarak adlandırılan bu modeller insan sağlığına uygunluğu ve çevreye az zararlı olmasıyla da bilinir. Su bazlı boyaların mat, yarı mat ve parlak olmak üzere üç ayrı modeli bulunur. Plastik boya olarak adlandırılan su bazlı mat boyalar, silme gereksinimi duyulmayan ve kaygan olması istenmeyen yüzeyler için kullanılır. Silindiğinde renk kaybı görülebileceği için bu tür yüzeylerde tercih edilir. Saten boya olarak adlandırılan yarı mat boylara ise tüm işlemler uygulanmış düz bir yüzeyleri renklendirme amacıyla kullanılır. Kaygan bir yapıda olurlar ve suya karşı dayanıklı olduklarından silinebilme özelliği taşırlar. Eski tip kapı pencere boyaları yerine de saten boyalar kullanılabilir. Tiner ile inceltilen, yağlı boya olarak bilinen sentetik boyalar iç cephede kullanılan boyalar arasında yer alır. Kirlilik, ısı, nem gibi zorlu ortam şartlarına karşı geliştirilen boylardır. Tinerle kullanılan kokulu bir boya olduğundan uygulama esnasında zorluk olabilir. Suya dayanıklı özellik taşır. Tinerle inceltilen bir diğer iç cephe boyası da selülozik boyalar olarak bilinir. Sağlığa zararlı olduğu bilinen bu boyalar yaşam alanları dışındaki yüzeylerde kullanılır. Bu yüzeyler de ahşap, metal gibi yüzeyler olabilir. Selülozik boya için hazırlanmış, işlem görmüş yüzeylerde iyi sonuç verir. Bunun için selülozik boya kullanılması planlanan yüzeylere astar uygulaması yapılır. Astar uygulaması boyama maliyetini de azaltarak kullanıcılara ekonomik olarak yardımcı olur. Şeffaf ve farklı renk seçenekleriyle üretilen selülozik boyalar bulunur. Farklı özelliklerdeki iç cephe boyaları geniş renk skalası ile kullanıcılara sunulur. Dekoratif amaçlarla kullanılmak üzere istenilen iç cephe boya rengi özel olarak üretilebilir. 

İç Cephe Boyası Fiyatları 

İç cephe boyaları kullanılacakları ortama üretimindeki farklılıklara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Yapısal olarak farklılık gösteren birçok iç cephe boyası bulunur. Bu boyalar sahip oldukları özelliklere göre fiyatlandırılır. Boyanın cinsi fiyat üzerinde etkisi olan ana noktalar arasında yer alır. Su bazlı boyalar sahip oldukları özelliklere bağlı olarak yüksek fiyatlı olabilir. Plastik boya olarak bilinen iç cephe boyaları ise düşük maliyetli olabilir. Temizliğe uygunluk, neme karşı koruma gibi özellikler barındıran iç cephe boyaları bu özelliklere bağlı olarak yüksek fiyatlı olur. Özel renk seçenekleri için kullanıcıya özel olarak üretilen iç cephe boyalarının fiyatları yüksek olabilir. İç cephe boyası 20 kg, 50 kg farklı miktarlarda kutularla kullanıcılara sunulur. Boya miktarının artması fiyatları yükseltir fakat bu durumda ekonomik bir seçim yapılabilir. Birçok farklı iç cephe boyası üreten marka bulunur. Bu markalar arasında fiyat farklılığı olabilir. Kalitesi onaylanmış markalar tarafından üretilen iç cephe boyaları yüksek fiyatlı olabilir. İç cephe boya fiyatları farklı bütçelere hitap edecek şekilde olabilir. Bu boyalar arasından bir tercih yapılabilir. 

İç Cephe Boyası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli ?


İç cephe boyaları, içerisinde zaman geçirilecek mekanın havasını belirler. Öncelikle boyanın uygulanacağı yüzeye uygun bir model seçmek önem taşır. Girintili çıkıntılı bir yüzeyin hatalarını örtmek için veya olduğu gibi bir kullanım olacaksa buna göre bir boya seçilir. İç cephe boyaları tiner bazlı veya su bazlı olabilir. Bu durum temizlik ve kullanım özelliklerinde değişiklik gösterir. Buna göre uygun bir boya seçimi yapmak gerekir. Bir diğer nokta ise doğru rengi bulmak olur. Aynı rengin birçok tonunda iç cephe boyaları bulunur. İsteğe göre özel olarak üretilebilen renk seçenekleri de olabilir. Bu çeşitlilik içerisinden istenilen renk dikkatli bir şekilde seçilebilir. Aynı zamanda bu renkler parlak, mat, yansıtıcı gibi özelliklerde olabilir. Oluşması istenilen atmosfere göre bu özellikler incelenerek uygun bir boya seçimi yapılabilir. İç cephe boyalarının çevreye en az zararla kullanılabilecek modelleri de bulunur. Bu boyalar tercih edilerek çevreye duyarlı bir kullanım gerçekleştirebilirler. İç cephe boyası fiyatları da incelenerek rahat bir seçim yapılabilir.