200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 20 Kg.
Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 20 Kg.
₺219,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 20 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
Stokta yok
₺219,90
Vergi dahil

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı 20 Kg

ÜRÜN TANIMI 

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, iç cephe astar boyasıdır. 

 

ÖZELLİKLERİ 

Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar, aderansı artırır, boya sarfiyatını azaltır. Yüksek örtme ve aderans (yapışma) özelliği sayesinde boya ve zaman tasarrufu sağlar. 

 

UYGULANACAK YÜZEYLER 

Fawori İç Cephe Dönüşüm Astarı, brüt beton, düz veya pürüzlü her cins sıvalı, mineral esaslı yüzeylerde, rengini kaybetmiş kendini taşıyabilen silikon veya akrilik esaslı eski boyalı yüzeylerde astar olarak kullanılır.

 

UYGULAMA 

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski/yeni sentetik boyalı yüzeylerden su bazlı sisteme geçmeden önce ve İpekmat-Yarımat-Parlak su bazlı sistemlerde (astar uygulama öncesi) yüzeylerin zımpara ile matlaştırılması gerekmektedir. Yeni sıvalı yüzeylere geniş şeffaf koli bandı yapıştırılıp çekilmelidir. Sıva tanecikleri yoğun olarak geliyorsa raspalama, zımparalama ya da mekanik yollarla temizlik yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Uygulamalar fırça, rulo veya airless (püskürtme) ile tek kat yapılmalıdır.

 

Havasız (Airless) Püskürtmede:

Basınç : 140 bar Meme Açısı : 50° Meme Ölçüsü (inch) : 0.013” İnceltme (Su) : %5 (Hacimce)

 

İNCELTME

Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %10 inceltilerek tek kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (airless) püskürtmede, temiz su ile %5 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

 

KURUMA SÜRESİ

Dokunma kuruması: 1-2 saat Boya uygulama: 6 saat

 

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 kilogram ile tek katta 4,5-7 m2 alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

 

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-FAWOR013