200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Fawori İç Cephe Pro Astar Boya 10 Kg.
Fawori İç Cephe Pro Astar Boya 10 Kg.
₺86,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Fawori İç Cephe Pro Astar Boya 10 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ
Stokta yok
₺86,90
Vergi dahil

Fawori İç Cephe Pro Astar  10 Kg.

ÜRÜN TANIMI 

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, beyaz pigmentli, ince dokulu iç cephe astar boyasıdır. 

 

ÖZELLİKLERİ 

Son kat boyanın örtücülüğünü arttırır ve yüzeye daha iyi yapışmasını sağlar. İnce dokusu sayesinde üzerine uygulanacak Fawori Silikonlu İpek gibi parlaklık ve dokunun önemli olduğu su bazlı boyalar için ideal bir yüzey oluşturur. Yüzeyin emiş gücünü azaltır, boya ve zaman tasarrufu sağlar. 

 

UYGULANACAK YÜZEYLER 

Fawori Pro Astar, beton, brüt beton, ham sıvalı yüzeyler, mdf, betopan, osb, tuğla, kendini taşıyabilen eski boyalı (su-solvent bazlı) ve macun uygulanmış yüzeylerde uygulanır.

 

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra astarlama işlemi yapılır. Sentetik boyalı yüzeylerden su bazlı sisteme geçmeden önce ve İpekmatYarımat-Parlak su bazlı sistemlerde (astar uygulama öncesi) yüzeylerin zımpara ile matlaştırılması gerekmektedir. Çimento esaslı sıva ve tamirat malzemelerinin priz sürelerine uyulmalıdır. Uygulama sırasında yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Astar uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır. Uygulamalar fırça, rulo veya airless (püskürtme) ile tek kat yapılmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. Not: Yeni sıvalı yüzeylere geniş şeffaf koli bandı yapıştırılıp çekilmelidir. Sıva tanecikleri yoğun olarak geliyorsa raspalama, zımparalama ya da mekanik yollarla temizlik yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir.

 

Havasız (Airless) Püskürtmede:

Basınç:120-140 bar Meme Açısı:50° Meme Ölçüsü (inch): 0.013” İnceltme: %5 

 

İNCELTME

Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %10-15 inceltilerek tek kat halinde uygulanması tavsiye edilir.

 

KURUMA SÜRESİ

İlk kuruma: 1-2 saat Boya uygulama: 6 saat

 

SARFİYAT 

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 litre ile tek katta 10-15 m² alan astarlanabilir. 

 

DEPOLAMA 

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

chat Yorumlar (0)
SPT-FAWOR017