100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg.
Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg.
₺64,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Fawori tavan boyası beyaz renkte olan ve su bazlı ürünlerdir. Tavanda kullanmak için geliştirilen bu boyalar kapatıcı özelliktedir ve kolay kurur. Uygulama adımlarına ve yüzeylerine dikkat ederek uygulamak istediğiniz alanı seçebilirsiniz. Rulo ve düz fırçalar ile boyamak için uygun ürünlerdir. Kolay yapışma özelliği ile boyarken damlama da en aza indirilir.

Stokta
₺64,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg.

Betek Boya firmasına ait olan Fawori boya markası çeşitli alanlarda kullanmak üzere farklı renk ve içeriklerde boyalar üretir. 2003 yılında üretime başlayan firma inşaat alanında ürünler üretir. Boya ve ısı yalıtımı alanında çeşitli kimyasal ürünler üreten markanın geniş ürün yelpazesinde tavan boyaları da yer alır. Tavan boyaları duvar boyalarından farklıdır ve genellikle su bazlı olarak üretilir. İçerisinde yer alan kimyasal malzemeler azaltılmıştır ve bu nedenle kullanımı ve uygulaması daha sağlıklıdır. Bu ürünlerin yüksek kapama seviyelerine beyazlıkları kalitesini belirler. Bu ürünleri dilerseniz duvarda da boyama amaçlı kullanabilirsiniz fakat kapatıcılık olarak istenilen sonuçlar her zaman elde edilemeyebilir. Fawori tarafından iç cephe ürün grubu içinde yer alan tavan boyaları 10 kg olacak şekilde plastik kutularda satılır. 

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg. Çeşitleri

Tavan boyalarının iki farkı çeşidi bulunur ve içerik olarak bazı değişiklikler yapılır.

  • Tavan Ekstra ve İdeal Tavan olarak iki farklı tavan boyama ürünü yer alır. 

  • Akrilik kopolimer esansı kullanılan bu modelde evlerin tavanında dekoratif amaçlı kullanımlar içindir. 

  • Su bazlıdır ve kapatıcılık özelliği maksimuma çıkarılır. 

  • Beyazlık açısından ise her zamankinden daha beyaz bir formül elde edilir.

  • Kolay bir şekilde tavana uygulayabilirsiniz ve nefes alabilen yapısı sayesinde sağlıklı bir boya çeşididir.

  • Görünümde ise parlama yapmaz. 

  • Ekstra özellikler ile donatılan bu modelde yüksek performans bir yapışma sağlanır aynı zamanda dökülme ve kabarma yapması da engellenmiş olur.

  • Bu ürünün belirlenen kullanım alanları yer alır. Altında saten alçı, macun ve eski boya olmayan yüzeylerde kullanımı uygundur. Eskiden bir iki kat sıva geçilen tavanlarda kullanılabilir.

  • Uygulama yapmadan önce ise uygulama yapılacak yüzeyi temizlemeniz gerekir. Öncesinde astar kullanarak bir alt tabaka elde edebilirsiniz ve uygulama yaptıktan sonra kuruması beklenmelidir. 


Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg. Fiyatları

Fawori tavan boyası beyaz 10 kg. modelleri arasında fiyat farkları görülür ve bu farkların nedeni ise içerikleri ile alakalıdır. İki çeşit tavan boyası üreten Fawori firması bu alanda ekstra beyazlık ve ekstra yapışma sunan tavan boyaları üretir. Su bazlı olan bu ürünler diğer boyalara göre daha sağlıklıdır. Kg bazında paketlerde satılan bu ürünlerin fiyatlarının belirlenmesinde ne kadar bir miktarda satıldıkları da etkilidir. Kaliteli tavan boyalarını ekonomik fiyatlar ile inşaat alanında boyama yapan kullanıcılar ile buluşturan Fawori ürünlerinde ekstra bir kapatıcılık sunar. Fiyatların değişmesinde neden olan bu faktörlerin yanı sıra tavan boyalarının içerikleri kalitelerini etkiler. Uygun fiyat seçenekleri ile sunulan bu tavan boyaları istenilen performansta size hizmet eder ve uygulaması da bir o kadar kolaydır.

Fawori Tavan Boyası Beyaz 10 Kg. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Fawori tavan boyası beyaz satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında boyanın uygulama sonrasında kabarma ve dökülme yapmayan bir formülle üretilmesi gelir. Bu formüllerin beyazlıkları ve pigmentleri ve kapatıcı olmalarını belirler. Boyama yaparken yüksek bir kapatıcılık göstermesi istenilen tavan boyaları uzun ömürlü olmalı ve kolay uygulanmalıdır. Satın alırken uygulamak istediğiniz yüzeyin durumuna göre seçim yapmanız gerekir ve ihtiyaç halinde Fawori astar ürünlerini de kullanabilirsiniz. Kullanmaya uygun yüzeylerin listesi boya ürün detaylarında yazar ve buna göre karar verebilirsiniz. Uygulama öncesinde yüzeyi bu boyaya hazırlamanız ve temizlemeniz gerekebilir. Satın alırken baz tipini kg ölçüsüne dikkat ederek satın almak istediğiniz beyaz tavan boyasını seçebilirsiniz.

İNCELTME (Hacimce)

Fırça ve rulo ile uygulamalarda %20 oranında su ile inceltilerek iki kat uygulanır. Püskürtme ile %10-15 oranında su ile inceltilerek tek kat uygulanır.

KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR)

İlk kuruma: 1/2 saat İkinci kat uygulama: 2 saat Son kuruma: 24 saat Ürün kuruma süresi tamamlanıncaya kadar yüzey dondan korunmalıdır.

SARFİYAT

Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 1 kg 7-10 m2 yer boyanabilir.
Kesin sarfiyat için kontrollü numune uygulaması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Ağzı açılmamış ambalajında, serin yerde, direkt güneş ışığından ve dondan korunarak 2 yıl saklanabilir.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-FAWOR034