200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Kablo Bağları

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺5,00 - ₺28,00

Kablo bağlarına Sepetfy üzerinden göz atabilir ve makul fiyatlar ile kablo bağları satın alma işlemlerinizi Sepetfy üzerinden gerçekleştirebilirsiniz!

9 adet ürün var.

Toplam 9 üründen 1-9 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

2,5 x 10cm. Plastik Cırt...

2,5 x 10cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺5,90
2,5 x 15cm. Plastik Cırt...

2,5 x 15cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺6,90
4,8 x 40cm. Plastik Cırt...

4,8 x 40cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺27,90
4,8 x 30cm. Plastik Cırt...

4,8 x 30cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺18,90
4,8 x 25cm. Plastik Cırt...

4,8 x 25cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺19,90
4,8 x 20cm. Plastik Cırt...

4,8 x 20cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺18,90
3,6 x 37cm. Plastik Cırt...

3,6 x 37cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺20,90
3,6 x 25cm. Plastik Cırt...

3,6 x 25cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺15,90
3,6 x 20cm. Plastik Cırt...

3,6 x 20cm. Plastik Cırt Kelepçe Kablo Bağı (100 Adet)

Fiyat ₺12,90

Kablo Bağı

Kablo bağları, bilgisayar ve benzeri elektronik aletlerde bulunan fazla kabloları düzenlemek için kullanılan bir gereçtir. Dağınık duran kablolar birbirine karışır ve içinden hangi kablonun nereye ait olduğu zor anlaşılır. Bu sorunu çözmek için kablo bağları kullanılır. Kablo bağı kullanılan kablolar sıralı ve düzenli bir şekilde tutulabilir. Diğer yandan, kablo bağları da renk renk ayrılabilir. Bu sayede renkli kabloları da renkli bağlarla sınıflandırmak mümkündür. Kablo bağları genellikle plastik, kauçuk, naylon ya da paslanmaz çelikten üretilirler. Tek kullanımlık kablo bağlarının yanı sıra tekrar kullanıma mümkün olan modeller de mevcuttur. Kablo bağları kullanıcılara kolaylık sağlamak amacıyla üretilen bir gereçtir. Kullanımı oldukça kolaydır. Ayrıca kullanım alanı tek bir bölge ile sınırlı değildir. Farklı alanlarda da kullanıma mümkün bir yapıdadır. Kablo bağları, çalışma prensibi olarak kemere benzetilebilir. Uzun bir ip gibi yapısı ve ucunda bulunan toka yardımı ile herhangi bir maddenin çevresine sarılarak kilitlenir. Küçük veya büyük kablo demetleri için farklı ölçülerde kablo bağları üretilir. 

Kablo Bağı Modelleri

Kablo bağı çeşitleri, kullanım alanına göre şekillenir. Her model birbirine benzer özelliklerde görünse de dayanıklılıkları ve kablo bağı ölçüleri farklı olabilir. Üzerinde bulunan dişleri sayesinde tokaya geçer ve kilitlenerek kolay bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra kablo bağı kullanıcıları göz kalabalığından kurtarır. Düzenli ve organize bir görünüm sağlamasının yanı sıra malzemeleri bir arada tutması ile yerden de tasarruf sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda kabloları koruma görevini üstlenir. Bir arada bulunan kabloların kopmasını önler. Kablo bağları manuel kullanıma imkan sunan aletlerdir. Bağlama sıkılığı ve uzunluğu gibi konular kullanıcıların tercihlerine bağlıdır. Öte yandan, kullanım alanı dolayısı ile yanıcı olmayan maddelerden üretilmesi zorunludur. Bunun nedenle genellikle alüminyum ve paslanmaz çelik gibi maddelerden üretilir. Bunun dışında kablo bağları, sıktığı bölgelerde aşınmaya sebebiyet vermeyecek maddelerden yapılmış olmalıdır. Burada kullanıcıların ne kadar sıkı bağladıklarına da dikkat etmeleri gerekir. Kablo bağının uzunluğu ve genişliği bağlanan kablo miktarına ve kablo türüne göre değişiklik gösterir. Sert kablo bağları dönme manevrası zayıf olduğu için fazla tercih edilmeyen modeller arasındadır. Standart kablo bağlarının dışında, serbest bırakılabilen kablo bağları, montaj başlıklı kablo bağları, itmeli montaj kablo bağları ve yapışkanlı-cırtlı kablo bağları olarak sınıflandırılabilir. Serbest bırakılabilir kablo bağları, tekrar kullanılmak için üretilmiş olan modeller arasındadır. Kapatıldıktan sonra içerisine yeni kablo eklemek mümkündür. Diğer bir model olan montaj başlıklı kablo bağları, bir yere monte etme işlemi yapabilme imkanı sağlar. Montaj başlığı sayesinde çivi ile duvar gibi yüzeylere çivilenebilir. Bu tip kablo bağları genellikle arabalarda kullanılır. İtmeli-montaj kablo bağı modelleri ise montaj başlıklı kablo bağlarından farklı olarak herhangi bir montaj malzemesine gerek duymaz. Yerleşik bir montaj sistemine sahip bu modeller kasaları birbirlerine bağlamakta kullanılır. Kendinden yapışkanlı kablo bağı modelleri ise kullanıcıları sabitleme derdinden kurtarmak için üretilmiştir. Hızlı ve kolay sabitleme özelliği vardır. Bunların dışında çift başlı, paslanmaz çelik gibi kablo bağı modelleri vardır ki bu modeller genellikle endüstri alanında kullanıma imkan tanır.

Kablo Bağı Fiyatları

Kablo bağı fiyatları, bağların uzunluğuna ve sağlamlığına göre değişkenlik gösterir. Standart kablo bağları basit yapısı ve kolay kullanımı sayesinde en çok tercih edilen modeller arasında bulunur. Bu modeller ekstra bir özellik içermediği için diğerlerine göre standart bir fiyattadır. Bunların dışında, kablo bağı cırt modellerinin yanı sıra çelik gibi ek maddeler içeriyorsa fiyatları da değişiklik gösterir. Kablo bağları küçük ama etkisi büyük olan malzemelerdir. Bu nedenle paket halinde kullanıcılara sunulurlar. 5li ya da 100’lü paket halinde temin etmek mümkündür. Paket içerisindeki kablo bağı miktarı da fiyatlara etki eden bir diğer unsurdur. Öte yandan kablo bağlarının milimetre özellikleri farklılık gösterir. Kalınlık ve uzunluk gibi özellikler fiyatlara etki eden özelliklerdir. Kablo bağlarını birbirinden ayırt etmek ve özelliklerini öğrenmek için üzerlerine etiket sistemi yerleştirilmiştir. Kullanıcılar bu etiketlerden yardım alarak kendi ihtiyaçlarına yönelik en doğru kablo bağını seçme şanslarına sahiptirler. Kablo bağlarının özelliklerinin yanı sıra renkleri de fiyatlara etki edebilir.

Kablo Bağı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar kablo bağı seçimi yaparken öncelikle hangi alanda kullanacaklarına karar vermelidir. Kablo bağları ekstrem yapıda olmadıkları için çoğu alanda kullanılabilir. Fakat farklı özellikleri olduğu unutulmamalıdır. Örneğin; kablo bağı klips başlı olan modeller bilgisayar kablolarını düzenlemek için uygun sayılmaz. Kullanım alanı farklılığından dolayı yanlış bir seçim olarak nitelendirilebilir. Kullanıcılar uzun vadede herhangi bir sorunla karşılaşmamak için sıkışma sorunu olmayan modeller tercih etmelidir. Bunun yanı sıra kolay kurulum da önemli bir noktadır. Ayrıca yeniden açma ve tekrar kullanılabilme özelliği taşıyan modeller diğer modellere göre daha uzun ömürlü olabilir. Diğer yandan, kablo bağlarının yapıldığı maddeler de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Sağlam malzemelerden yapılmayan kablo bağları bağlandıklarında ağırlık ve basınca dayanamayarak kopabilme tehlikesine sahiptir. Kullanıcılar bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için yumuşak fakat sağlam yapıdaki kablo bağlarını tercih etmelidir.  Kablo bağları pratik ve kolay bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra yanlış uygulama sonucunda kablolara zarar verebileceği unutulmamalıdır.