200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Kedi

Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Marka

Marka

Mama Tadı

Mama Tadı

Fiyat

Fiyat

  • ₺32,00 - ₺775,00

Kedinizin ihtiyaç duyduğu kedi kumu, kedi maması ve kedi oyuncağı gibi ürünlere Sepetfy üzerinden göz atabilir ve hemen satın alabilirsiniz!

28 adet ürün var.

Toplam 28 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Econature Tavuklu Yetişkin...

Econature Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Fiyat ₺152,90
EcoNature Gurme Balıklı...

EcoNature Gurme Balıklı Renkli Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Fiyat ₺159,90
EcoNature Balıklı Yetişkin...

EcoNature Balıklı Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Normal fiyat ₺188,12 -15% Fiyat ₺159,90
  • -15%
EcoNature Tavuklu Yavru...

EcoNature Tavuklu Yavru Kedi Maması 15 KG.

Normal fiyat ₺197,53 -15% Fiyat ₺167,90
  • -15%
Sanicat Active 10 Lt....

Sanicat Active 10 Lt. Topaklaşan Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺32,90
Sanicat Active...

Sanicat Active 2x10Lt.Topaklaşan Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺64,90
Sanicat Duo 10 Lt....

Sanicat Duo 10 Lt. Mandalina ve Vanilya Kokulu Kedi Kumu

Fiyat ₺32,90
Sanicat Duo 2x10 Lt....

Sanicat Duo 2x10 Lt. Mandalina ve Vanilya Kokulu Kedi Kumu

Fiyat ₺64,90
Hills Str. Cat Tavuklu...

Hills Str. Cat Tavuklu Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺774,90
Hills Str. Cat Balıklı...

Hills Str. Cat Balıklı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺774,90
Hills Adult Cat Kuzu Etli...

Hills Adult Cat Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Adult Cat Balıklı...

Hills Adult Cat Balıklı Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Adult Cat Tavuklu...

Hills Adult Cat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Kitten Balıklı Yavru...

Hills Kitten Balıklı Yavru Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺114,90
Hills Kitten Tavuklu Yavru...

Hills Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺114,90
Hills Str. Cat Balıklı...

Hills Str. Cat Balıklı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺125,90
Hills Str. Cat Tavuklu...

Hills Str. Cat Tavuklu Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺125,90
Hills Str Mature 7+ Tavuklu...

Hills Str Mature 7+ Tavuklu Kısır Yaşlı Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺144,90

Kedi Ürünleri

Evcil hayvan olarak kedi tercih eden hayvan severler kedilerin bakımına da özen gösterir. Sevimli, zeki ve dost canlısı olduğu için sevilen ve evde beslenen kediler tüm bunların yanı sıra eve giren haşaratları avladığı için de insanlar tarafından tercih edilen bir evcil hayvan çeşididir. Kediler etobur canlılar olduğu için balık, tavuk veya kırmızı et içerikli mamalarla beslenir. Tüm evcil hayvanlarda olduğu gibi kedileri beslerken de kilo ve yaşı dikkate alınmalıdır. Kedi beslerken dikkat edilmesi gereken bir nokta da kedinizin cinsidir. Pek çok kedi cinsi bulunmasına rağmen ülkemizde ve dünyada popüler olan belli başlı kedi cinsleri vardır. Bunların başında: Ankara kedisi, Van kedisi, Tekir, Sarmal, Karayak, Manks kedisi, Himalayan kedisi, Sibirya kedisi, Amerikan shorthair, Birman kedisi, Munchkin, Siyam kedisi, Fars kedisi ve mavi Rus kedisi gelir. Kedilerin yaşam süresinden mizaçlarına, ağırlık ve boyutlarına kadar pek çok özelliği cinsiyle alakalı olduğu için bakımının da cinsine göre yapılması gerekir.      

 

Kedi Ürünleri Seçenekleri

Kedi beslemek isteyen hayvan severlerin bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Kedinin beslenmesi bu konuların başında gelir. Kediler etobur canlılar olduğu için içeriğinde beyaz ya da kırmızı et bulunan mamalarla beslenmesi gerekir. Kedi beslerken en fazla yapılan yanlışlardan birisi kediyi sütle beslemektir. Süt kedinin hazmetmekte zorlanacağı bir besin olduğu için ona hazım sıkıntısı yaşatır. Bu yüzden kedi beslerken süt yerine balık, tavuk tarzı besinleri ya da içeriğinde et olan kedi mamalarını tercih etmek gerekir. Kedi maması seçerken de kedinizin yaşına ve cinsine dikkat etmekte fayda vardır. Eğer kediniz yaşına göre kiloluysa ona daha az mama vermeli eğer kedinizin herhangi bir kilo problemi yoksa günlük ihtiyacına uygun mama miktarından şaşmamalısınız. Kedi maması tercih ederken kedinizin seveceği markayı bulmak için birkaç farklı marka denemekte fayda vardır. Kedinizin tepkisi en doğru mamayı bulmanıza yardımcı olur. Kedi maması kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kedi kumudur. Kedi kumu kedi bakım ürünlerinin başında gelir ve kedinizin tuvalet alışkanlığı kazanmasında evinizin daha temiz olmasında önemi büyüktür. İçeriğinde sepiolite, bentonit ve diatomit gibi maddeler bulunan kedi kumunun birçok çeşidi bulunur. Temizliği daha kolay olduğu için topaklanma yapan kedi kumarını tercih etmek gerekir. Yine hem kedinizin hem de evinizin hijyeni için alacağınız kedi kumunun antibakteriyel olmasına dikkat edebilirsiniz. Piyasada pek çok marka ve model bulunmasına rağmen alacağınız kedi kumunun suyu iyi emmesi gerekir. Eğer kedi kumunuz suyu iyi emerse hem kediniz tuvaletini yapacağı zaman su çabuk emildiği için rahat eder hem de etrafa koku yayılmaz. Kedi kumunun kalitesi kadar temizlenmesi de önemli bir konudur. Kediniz için doğru bir kedi kumu seçmek kadar o kumu düzgün temizlemek de önemlidir. Topaklanma özelliği olan ve suyu iyi emen kedi kumlarını temizlemek oldukça kolay olduğu için eğer kedi besleme konusunda acemiyseniz tercihinizi topaklanan ve suyu iyi emen kumlardan yana kullanarak daha kolay temizlik yapabilirsiniz.

Kedi Ürünleri Fiyatları

Kedi besleyen hayvan severlerin kedinin bakımını kolaylaştıran bazı kedi ürünlerine sahip olması gerekir. Kedi maması, kedi kumu, kedi kumu kabı ve küreği, kedi yatağı ve kedi oyuncağı bu ürünlerin en önemlisidir. Bu ürünlerin fiyatları değişiklik gösterir. Aslında kedi maması fiyatları arasında belirgin bir fark yoktur. Kedi mamasında fiyatı etkileyen mamanın içeriği, gramajı ve markasıdır. Bunun yanı sıra kedi bakım ürünleri içerisinde olmazsa olmazlardan olan kedi kumunun fiyatını değiştiren faktörler de gene gramaj ve markadır. Kedi yatakları, kedilerin konforu kadar kedi sahipleri için de önemli bir kedi bakım ürünüdür. Kediler yapı itibariyle uyumayı seven canlılar oldukları için günün büyük bir kısmını da uyuyarak geçirirler. Eğer kendileri için uygun bir yatacak yer olmazsa kanepede veya sizin yatağınızda uyuyabilirler. Bu yüzden kedinizin rahat edeceği bir kedi yatağı tercih etmelisiniz. Kedi yatağının fiyatına etki eden ve farklılaşmasını sağlayan kriterlerse kedi yatağının yapımında kullanılan malzeme, kedi yatağının boyutu, kedi yatağının ısıtma gibi özelliklere sahip olmasıdır. 

Kedi Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kedi besleyen tüm hayvan severlerin olmazsa olmaz kedi bakım ürünleri vardır. Hem kedinin konforunu arttıran hem de kedi besleyen kişinin işini kolaylaştıran bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Örneğin; kedi maması kedilerin en temel besin ihtiyacı olduğu için her kedi besleyenin evinde bulundurduğu kedi bakım ürünlerinin başında gelir. Kedi maması alırken kedinizin seveceği mamayı bulmalı ve kedinizin yaşına ve kilosuna uygun seçim yapmalısınız. Kedi kumu da en az kedi maması gibi gerekli bir ihtiyaçtır. Kedi kumu alırken veterinerinize danışabilirsiniz. Kedi kumunuzun ince veya kalın taneli olmaması, toz kaldırmaması ve temizliği kolay olması için su emiciliği yüksek topaklanan bir model olması gerekir. Kedi yatakları da kedilerin uyuması için olması gereken bir üründür. Kedi yatağı tercih ederken kedinizin sığacağı boyutta olmasına yapımında kullanılan malzemeye dikkat edebilirsiniz. Kedi oyuncakları hem kedinizin iyi vakit geçirmesi hem de kilolu ya da kilo almaya meyilli ise hareket etmesini sağladığı için oldukça işlevsel ürünlerdir. Piyasada skalası oldukça geniş kedi oyuncağı seçenekleri mevcuttur. Kedi oyuncağı seçerken öncelikle işlevini belirlemelisiniz. Kedinizin eğlenmesini istiyorsanız top türevi oyuncaklar seçerken hareket edip kilo vermesini istiyorsanız lazer tarzı oyuncaklar tercih edebilirsiniz.