200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Kedi Kumu

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺32,00 - ₺65,00

Yavru ve yetişkin kediler için besleyici kedi mamalarını Sepetfy'da inceleyebilir ve fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz!

11 adet ürün var.

Toplam 11 üründen 1-11 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sanicat Active 10 Lt....

Sanicat Active 10 Lt. Topaklaşan Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺32,90
Sanicat Active...

Sanicat Active 2x10Lt.Topaklaşan Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺64,90
Sanicat Duo 10 Lt....

Sanicat Duo 10 Lt. Mandalina ve Vanilya Kokulu Kedi Kumu

Fiyat ₺32,90
Sanicat Duo 2x10 Lt....

Sanicat Duo 2x10 Lt. Mandalina ve Vanilya Kokulu Kedi Kumu

Fiyat ₺64,90
Sanicat Active Less Track...

Sanicat Active Less Track 10 Lt. Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺32,90
Sanicat Active Less Track...

Sanicat Active Less Track 2x10 Lt. Marsilya Sabunu Kokulu...

Fiyat ₺64,90
Sanicat Pink Passion...

Sanicat Pink Passion Bentonit Topaklanan Kedi Kumu 10 Lt

Fiyat ₺59,90
Sanicat Active White...

Sanicat Active White Kokusuz İnce Taneli Kedi Kumu 6 Lt.

Fiyat ₺34,90
Sanicat Active White...

Sanicat Active White Kokusuz İnce Taneli Kedi Kumu 10 Lt.

Fiyat ₺64,90
Sanicat Active White Lotus...

Sanicat Active White Lotus Çiçeği Topaklanan Kedi Kumu 6 Lt.

Fiyat ₺37,90
Sanicat Active White Lotus...

Sanicat Active White Lotus Çiçeği Topaklanan Kedi Kumu 10...

Fiyat ₺64,90

Kedi Kumu

Evcil hayvanların beslenme ihtiyacı dışında temel bakım ihtiyaçları da sahipleri tarafından giderilir. Ev kedilerinin tuvalet ihtiyaçlarının ise kedinin cinsi ve yapısı ile uyumlu özellikteki bakım ürünleri ile giderilmesi gerekir. Doğru materyallerle tuvalet eğitimi verilmemiş ev kedilerinin bulunduğu ortamlar hijyen açısından çok sağlıklı olmayabilir. Kediler tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra içgüdüsel olarak o alanı eşeleme ihtiyacı duyar. Ev kedilerinde ise hijyenik bir şekilde tuvalet ihtiyacını giderilmesi için kedi kumu seçenekleri üretilmiştir. Kedi kumu seçenekleri arasında farklı özelliklere ve yapılara sahip birçok kedi kumu alternatifi bulunur. Kedi kumu kullanımı sadece kedilerin hijyeni için değil, aynı zamanda kedi sahiplerinin ve kedinin dışkısından sağlığının takip edilmesi içinde önemlidir. Farklı özelliklere sahip kedi kumlarından kullanılacak alana uyumlu ve kedinin rahat edebileceği şekilde tercihler yapılabilir. Topaklanmayan emici yapıda, topaklanan, ince taneli gibi birçok formda ve farklı malzemelerden üretilmiş kedi kumu bulmak mümkündür. Kedinin yaşına, cinsine ve zevkine göre seçimler yapılması kedinin tuvalet eğitiminde kolaylık sağlayacaktır. Kedi kumları farklı malzemelerden üretildiği gibi parfümlü seçeneklerini de bulmak mümkündür.

Kedi Kumu Seçenekleri

Kedi kumu kullanımı hem kedinin hijyenik bir şekilde tuvalet ihtiyacını gidermesi için hem de evde yaşayan diğer canlıların ve sahiplerinin sağlığı açısından önemlidir. Kedi kumu çeşitleri oldukça fazla olduğu gibi aynı zamanda kullanıcının ve kedinin tercihinde göre de değişkenlik gösterir. Farklı gramajlarda ve özelliklerde üretilen kedi kumu seçenekleri, farklı zevklere hitap eder ve kullanım özellikleri birbirinden farklıdır. Farklı formlarda kedi kumu seçenekleri ile geniş tercih yelpazesi bulunan Sanicat markası, sıklıkla tercih edilen markalar arasında yer alır. Sanicat kedi kumu alternatifleri arasında emici, topaklanan, ince taneli ve çevre dostu özelliğine sahip ürünler bulunur. Topaklanan kedi kumunun kullanıcıya sağladığı en önemli avantaj atıkların kolay temizlenebilir olmasıdır. Kedinin her kullanımı sonrası topaklanan bölgeyi temizleyerek yeniden kum eklenmesi yeterlidir. Sık sık kum değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Emici kedi kumları ise silika ve kil minerallerinden üretilir. Formu itibariyle içindeki dışkı temizlendiği sürece 1 hafta süre ile kumun değiştirilmesine ihtiyaç duyulmaz. Koku yapmasını önlemek için sık değiştirilmesi doğru olur. Silika kedi kumu ise kristal formada üretilir ve nemi, ıslaklığı daha fazla hapsetme özelliği bulunur. Diğer kum seçeneklerine göre daha uzun ömürlüdür. Çevre dostu kedi kumları ise geri dönüştürülmüş kağıt, talaş gibi materyallerden üretilir. Kediler için sağlıklı olduğu kadar doğayı koruma imkanı da sunar. İnce taneli kedi kumları genellikle yeni doğmuş yavru kediler için tercih edilir. Kedinin tuvalet eğitiminin tamamlanma aşamasında patilerine takılmasını önleyen kumun yapısı itibariyle küçük kedilerin kullanılabilir. Kedi kumu alternatifleri yapıları ile birbirinden ayrıldığı gibi aynı zamanda parfümlü seçenekleri de mevcuttur. Evcil hayvan sahipleri kedilerinin ve kendi zevklerinin doğrultusunda farklı koku alternatifleri bulunan kedi kumlarından seçebilir. Farklı renklerde, yapılarda seçenekleri olan kedi kumlarının kullanıldığı kaba göre kullanım miktarı değişkendir. Kedi kumu 10 lt paketleri tercih edebileceğiniz gibi 5 lt ve 20 lt gibi farklı gramaj ağırlıkları da tercih edebilirsiniz. Kedi kumlarının üretildikleri malzeme koku ve nem hapsetme gibi özelliklerini de değiştirir. Kedinin yapısına göre en doğru kumun hangisinin olduğunun belirlenebilmesi için farklı kum seçeneklerinin kullanılması gerekebilir.

Kedi Kumu Fiyatları

Kedi kumu fiyatları kumun özelliğine ve yapısına göre değişkenlik gösterir. Farklı formlarda üretilen kedi kumlarının fiyat performans değerlendirmesinin yapılabilmesi için kedinin rahat ettiği kumun iyi belirlenmesi gerekir. Kedi kumlarının fiyatlarını doğallığı, emicilik özelliği, topaklanma özelliği ve parfümlü olup olmaması belirler. Topaklanma özelliğine sahip kedi kumlarının fiyatları tozsuz yapıda olmaları sebebi ile farklılık gösterir. Ayrıca kum fiyatlarını belirleyen bir başka özellik ise ürünün gramajıdır. 5 lt, 10 lt ve 20 lt gibi farklı ağırlıklarda üretilen bu ürünlerin boyutuna göre fiyatı değişkendir. Kumların taneciklerinin büyüklüğü ve kristal yapıda olmaları yine fiyatlar üzerinde etkilidir. Kumlar farklı yapılarda ve özelliklerde olabildiği gibi kokuyu tamamen hapsedebilen ve aynı zamanda parfümlü yapıya sahip ürünler de bulmak mümkündür. Parfümlü kedi kumları ile kokusuz seçeneklerin arasında da fiyat farklılıkları vardır. Kedi kumlarında her bütçeyle uyumlu ürün bulunabilir. Ürünün özelliğine göre fiyatı değişse de yüksek fiyatlı ürünlerin kullanım ömrü fiyatı dengeler niteliktedir.

Kedi Kumu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kediler doğası gereği tuvalet ihtiyaçlarını giderdikten sonra o bölgeyi eşeleme ihtiyacı hisseder. Bu ihtiyacın en hijyenik şekilde giderilmesi için ise kedi kumları en iyi yardımcılardır. Hem kedilere sağlıklı bir tuvalet eğitimi verirken hem de tuvalet ihtiyaçlarının devamlı olarak giderilmesinde kullanılan ürünler sayesinde kedinin bulunduğu ortam temiz kalır. Kedi kumu seçerken farklı yapılarda üretilmiş kum alternatiflerinin birçok kez denenmesi gerekebilir. Kedinin rahatı ve doğru kullanım için kedinin yapısına göre en doğru kumu bulmak önemlidir. Kedi kumlarının kullanılması için ise doğru boylarda kedi kumu kabı seçilmelidir. Topaklanma özelliği bulunan kedi kumları kullanım açısından kolay olduğu için tercih edilebilir. Sık sık kum değiştirme ihtiyacı olmadan sadece dışkının bulunduğu yer atılarak geri kalan kum kullanılmaya devam edilebilir. Yavru kediler için veya fazla tüylü kediler için ise emici özelliği fazla olan ince taneli kumları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Koku hassasiyeti bulunan evcil hayvan sahipleri için de parfümlü kedi kumu seçenekleri mevcuttur.