200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Kedi Maması

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Mama Tadı

Mama Tadı

Fiyat

Fiyat

  • ₺112,00 - ₺775,00

Kedinizin sağlığı için son derece önemli olan mama seçimini Sepetfy farkıyla yapın! Birbirinden lezzetli kedi mamalarına Sepetfy üzerinden göz atın!

17 adet ürün var.

Toplam 17 üründen 1-17 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Econature Tavuklu Yetişkin...

Econature Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Fiyat ₺152,90
EcoNature Gurme Balıklı...

EcoNature Gurme Balıklı Renkli Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Fiyat ₺159,90
EcoNature Balıklı Yetişkin...

EcoNature Balıklı Yetişkin Kedi Maması 15 KG.

Normal fiyat ₺188,12 -15% Fiyat ₺159,90
  • -15%
EcoNature Tavuklu Yavru...

EcoNature Tavuklu Yavru Kedi Maması 15 KG.

Normal fiyat ₺197,53 -15% Fiyat ₺167,90
  • -15%
Hills Str. Cat Tavuklu...

Hills Str. Cat Tavuklu Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺774,90
Hills Str. Cat Balıklı...

Hills Str. Cat Balıklı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺774,90
Hills Adult Cat Kuzu Etli...

Hills Adult Cat Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Adult Cat Balıklı...

Hills Adult Cat Balıklı Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Adult Cat Tavuklu...

Hills Adult Cat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺112,90
Hills Kitten Balıklı Yavru...

Hills Kitten Balıklı Yavru Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺114,90
Hills Kitten Tavuklu Yavru...

Hills Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺114,90
Hills Str. Cat Balıklı...

Hills Str. Cat Balıklı Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺125,90
Hills Str. Cat Tavuklu...

Hills Str. Cat Tavuklu Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺125,90
Hills Str Mature 7+ Tavuklu...

Hills Str Mature 7+ Tavuklu Kısır Yaşlı Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺144,90
Hills Hairball Indoor...

Hills Hairball Indoor Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 1,5 Kg.

Fiyat ₺125,90
Hills Sensitive Stomach &...

Hills Sensitive Stomach & Skin Tavuklu Yetişkin Kedi...

Fiyat ₺125,90
Hills Adult Optimal Care...

Hills Adult Optimal Care Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 15 Kg.

Fiyat ₺659,90

Kedi Maması 

Evcil dostlarınızın besin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılaması son derece önemlidir. Yeteri kadar beslenemeyen kedilerde bazı sağlık sıkıntıları meydana gelebilir. Bu sebeple de evde beslenen kedilerde kedi maması kullanmak oldukça önemli olur. Kediniz için tercih ettiğiniz kedi mamasının içeriği ve kalitesi de son derece önemlidir. Kediler son derece hassas hayvanlardır ve yeteri kadar protein almayıp kalitesiz içerikli mamalar ile beslendiklerinde son derece farklı sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirler. Kedinizin en doğru şekilde beslenmesi için kedi maması seçeneklerine göz atarak onun için en doğru kararı verebilirsiniz. Kedi maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler olabilir. Her insanın bünyesi farklı olduğu gibi her kedinin bünyesi ve besin ihtiyaçları da farklı olabilir. Yapacağınız gözlemler ve veteriner hekim yönlendirmesi ile kediniz için en doğru mamayı seçebilirsiniz. Kedilerin insan besinleri ile beslenmeleri onlar için son derece yetersiz olduğundan evde beslenen kedilerin cinsi ve ırkından bağımsız olarak kedi maması ile beslenmesi gerekir.

 

Kedi Maması Seçenekleri

Kediniz için tercih edeceğiniz kedi mamalarının da pek çok farklı seçeneği bulunur. Her yaş için farklı kedi maması tercih etmeniz gerekebilir. Örneğin; yavru kedi mamaları ve yetişkin kedi mamaları farklı yaş gruplarında kedilerin tüketmesi gereken mama seçenekleri olarak karşınıza çıkar. Kedi maması seçimi yaparken pek çok farklı seçenek ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kediniz için en uygun maması deneme yanılma yöntemi ile bulabileceğiniz gibi veteriner hekim tavsiyesi ile de seçim yapabilirsiniz. Kedi maması seçenekleri arasında sıklıkla tercih edilen bazı markalar bulunur. Siz de bu markalara göz atarak kediniz için bir tanesini tercih edebilirsiniz. Kedi maması seçenekleri arasından en çok tercih edilen markalardan bir tanesi Hills kedi maması seçeneğidir. Hills kedi maması kediniz için tercih edebileceğiniz en iyi mama seçenekleri arasında yer alır. Mama seçimi kedinizin tüy sağlığı konusunda da son derece önemli olabilir. Hills markasına ait kedi mamalarını tercih ettiğinizde kedinizin tüylerinde gözle görülür bir parlama gözlemleyebilirsiniz. Hills kedi maması seçenekleri arasından seçim yaparken kedinizin alışkanlıklarını, yaş grubunu ve alerji durumu göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Eğer kedinizde herhangi bir besine karşı duyarlılık varsa mamasında o besinin bulunmamasına özen göstermeniz çok daha sağlıklı olur. Kedi maması seçenekleri arasından en çok tercih edilen markalardan bir diğeri ise Proplan kedi maması seçeneğidir. Proplan kedi maması markası da kediniz için tercih edebileceğiniz en iyi seçenekler arasında yer alır. Proplan markasını seçerek kedinizin gelişimi için ihtiyaç duyduğu vitamin ve besin öğelerini almasını sağlayabilirsiniz. Mamadan aldığı vitaminler sayesinde tüy dökümü de az miktara indirilebilir. Bu durum da mama tercihinin avantajları arasında yer alır. Kediniz için küçük boydaki mamaları alışma evresinde tercih edebilirsiniz. Eğer kediniz çok hızlı mama tüketiyorsa daha büyük paketleri de tercih edebilirsiniz. Kedi maması 15 kg gibi seçenekleri tercih ederek çok daha uzun süre mama temin etmeyebilirsiniz. 15 kg kedi maması seçenekleri ekonomik olarak da sizin için iyi bir seçenek olabilir. Kediniz için ilk defa denediğiniz mama markasını ve seçeneği küçük boylarda tercih etmeniz çok daha iyi olabilir.

Kedi Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kedi maması tercih ederken dikkat edilmesi gereken pek çok farklı özellik bulunur. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak kedinizin sağlığı için en uygun mamayı seçebilirsiniz. Kedi maması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kedinize uygun bir mama seçimi yapmak olabilir. Kedinizin herhangi bir alerjisi varsa o içeriğe sahip ürünleri tercih etmemeniz gerekir. Mama seçimi yaparken içerik incelemesi yapmanız bu sebeple önemli olur. Kedi maması seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise kedinin yaş grubudur. Kedi yaş grubuna göre mama seçimi yapmak kedinizin besin ihtiyaçlarını kolay bir şekilde alması için son derece önemlidir. Kediniz için kedi maması seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellik ise kedi mamasının miktarıdır. Kedi maması kabı da kedinizin yeme alışkanlıkları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Kedi mamasını fazla yemiyorsa mama kabı değiştirilebilir. Bazı mama kapları kedilerin tercih etmeyeceği şekillerde olabilir.

 

Kedi Maması Fiyatları

Kedi maması fiyatları pek çok farklı marka ve seçeneğe göre değişiklik gösterebilir. Whiskas kedi maması fiyatları farklı olduğu gibi Proplan gibi kedi mamalarının fiyatları da oldukça farklı olur. Fiyatta değişikliğe sebep olan bir diğer durum ise kedi mamasının miktarıdır. 1.5 kg kedi mamasının fiyatı ile 15 kg kedi mamasının fiyatı ürün içeriği ve markası aynı olsa da oldukça farklı olabilir. Kedi maması tercih ederken tüm özellikleri göz önünde bulundurmanız kedinizin çok daha sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için son derece önemlidir. Kedi maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken özellikleri göz önünde bulundurmanız en iyi seçimi yapmanız için yardımcı olur. Kedi maması modelleri arasında fiyat farkı görülmesi son derece normaldir. Kendi bütçenize ve kedinizin sağlığına en uygun seçimi yapmak için tercih edeceğiniz kedi mamasının içeriğini dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. İçerik incelemesi yaparak en doğru seçeneğe ulaşabilirsiniz.