200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Köpek Maması

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Mama Tadı

Mama Tadı

Fiyat

Fiyat

  • ₺122,00 - ₺530,00

Yavru ve yetişkin köpek maması seçenekleri ile pek çok markanın köpek mamasına göz atın ve Sepetfy üzerinden satın alın!

7 adet ürün var.

Toplam 7 üründen 1-7 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

EcoNature Kuzulu Yetişkin...

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.

Fiyat ₺122,90
Econature Kuzulu Yavru...

Econature Kuzulu Yavru Köpek Maması 15 KG.

Fiyat ₺132,90
EcoNature Somonlu Yetişkin...

EcoNature Somonlu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.

Fiyat ₺128,90
Hills Kuzu Etli Mature...

Hills Kuzu Etli Mature Adult 7+ Yetişkin Köpek Maması 14 Kg.

Fiyat ₺529,90
Hills Kuzu Etli Büyük Irk...

Hills Kuzu Etli Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması 14 Kg.

Fiyat ₺479,90
Hills Kuzu Etli Pirinçli...

Hills Kuzu Etli Pirinçli Orta Irk Yetişkin Köpek Maması...

Fiyat ₺509,90
Hills Kuzu Etli Pirinçli...

Hills Kuzu Etli Pirinçli Orta Irk Yavru Köpek Maması 14 Kg.

Fiyat ₺529,90

Köpek Maması

Evcil hayvan bakmak için dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunur. Hem evcil hayvanınızın hem de sizin sağlığınız için dikkat edilmesi gereken noktalar arasında mama seçimi yer alır. Eğer evinizde, ofisinizde veya bahçenizde sahiplendiğiniz bir köpeğe bakıyorsanız özellikle mama seçimi konusunda özenli davranmanız gerekir. Birçok marka tarafından üretilen köpek mamaları, ırka ve yaş aralığına göre değişim gösterir. Bu yüzden öncelikli olarak köpeğinizin cinsine ve yaşına daha sonra da yeme düzenine göre seçim yapmanız gerekir. Üretilen köpek mamaları ne kadar kategorilere ayrılsada evcil hayvanınızın severek tüketebileceği bir mama seçimi yapmak en doğrusu olur. Seçmiş olduğunuz köpek maması aynı zamanda gerekli olan vitamin ve mineralleri de içermesi gerekir. Değerleri yüksek ve yeterli olan köpek mamasını seçerken gerekli kontrolleri yapıp, mamayla ilgili araştırmada bulunursanız en doğru tercihi kolaylıkla yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz evcil hayvanınızın günlük olarak alması gereken besin ve enerjiyi sağlayarak sağlığını kontrol altına alabilirsiniz.

Köpek Maması Seçenekleri

Eğer yeni bir köpek maması arıyorsanız, seçenekler arasında karar verirken farklı markalara göz atabilirsiniz. Köpek maması araştırırken karşınıza çıkacak ürünler arasında Hills markası bulunur. Evcil hayvanlar için oldukça sağlıklı ve farklı mama seçenekleri sunar. Evcil hayvanların uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmesi için özen ve titizlikle üretim yapar. Hills köpek maması yaşa, cinse ve özel ihtiyaçlara göre birbirinden ayrılır. Hizmete sunulan mamalar arasında tavuklu, kuzu etli ve pirinçli seçenekler yer alır. Özel yaşlanma ihtiyaçları için özel olarak üretilen +7 yaş tavuklu mamalar, köpeklerin günlük olarak alması gereken enerji ihtiyacını karşılar. Sinerjik birleşim karışımı ile titizlik ile hazırlanan mamalar yetişkin köpekler için uygun olur. 14 kg olarak paketlenerek uzun süre tüketim yapılmasına olanak sağlanır. Ayrıca sindirimi kolay olması da tercih edilmesi sebepleri arasında yer alır. Belirtilen özellikler Hills markasının kuzu etli ve pirinçli köpek mamaları içinde geçerli olur. Mama içinde bulunan Omega-6 ve E vitamini sayesinde deri sağlığı ve tüy bakımı karşılanmış olur. Evcil hayvanlarda sıklıkla görülen kalp ve böbrek hastalıkların önüne geçmek isterseniz Hills markasına ait mineral dolu mamalardan edinebilirsiniz. Köpeklerin günlük alması gereken enerji ve besin miktarını karşılayabilen başka bir marka ise Econature adı ile karşınıza çıkar. Econature köpek maması da diğer markalarda olduğu gibi cinse, yaşa ve özel ihtiyaçlara göre farklılık gösterir. 15 kg’lık paketlerde muhafaza edilen mamalar, kuzulu ve somonlu olmak üzere ikiye ayrılır. Yetişkin ve yavru köpekler için üretilen Econature mamalar tam ve dengeli beslenmenin en kolay yolunu sunar. Özel formülle hazırlanan kuzu proteini içeren mamalar tat ve koku olarak köpeklerin ilgisini çeker. Belirtilen durum yetişkin köpekler için hazırlanan somonlu mamalar içinde geçerli olur. İhtiyaç duyulan antioksidanlara sahip olan somonlu mamalar aynı zamanda A,D ve E vitaminlerini de içinde barındırır. 15 kg’lık paketlerde sunulan mamaları günlük olarak ve evcil hayvanınızın vücut ağırlığına göre köpek maması kabına koymanız gerekir. Aksi halde köpeğiniz ihtiyacından fazla veya ihtiyacından daha az beslenme gösterirse sağlığı zarar görebilir.

Köpek Maması Fiyatları

Köpek maması fiyatları birçok faktörden dolayı değişim gösterebilir. Eğer köpeğinizin için en sağlıklı ve doyurucuyu mamayı arıyorsanız geniş bir marka araştırması yapabilirsiniz. Her markanın kullandığı içerik ve lezzet farklı olduğundan fiyatlandırmalar da fark gösterir. Bu farkın yanı sıra evcil hayvanınızın günlük olarak alması gereken besin değerleri aynı olur. Köpeğinizin cinsine ve yaşına en uygun mamayı almak için öncelikli olarak fiyat ve performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Böylelikle hem köpeğinizin sağlığını korumuş olursunuz hem de bütçenizi aşmaktan kaçınmış olursunuz. Mama fiyatlarını etkileyen konular arasında ürünün besin değerleri yer alır. Üründe bulunan besin değerlerinin yüksek olması mamanın kalitesini gösterir. Ayrıca ürünlerin mama tadı da fiyatlandırma sırasında etki gösterir. Her tadın maliyeti farklı olabileceği için fiyatlar arasında değişim görülebilir. Köpek mamasının fiyatlarını değiştiren başka bir konu ise hazırlanan paket seçeneklerinin ağırlığı olur. Hazırlanan köpek maması 25 kg veya 15 kg olarak karşınıza çıkabilir. Bu durumda iki ürünün ağırlıkları farklı olduğundan fiyat seçenekleri de fark gösterir.

Köpek Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evcil hayvanınıza en uygun mamayı arıyorsanız ürüne sahip olmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalar olduğunu bilmeniz gerekir. Belirtilen noktalara dikkat ettiğiniz takdirde köpeğinize en uygun mamayı hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Öncelikli olarak köpek maması çeşitleri arasında seçim yaparken sahip olduğunuz köpeğin yaşına uygun hareket etmeniz gerekir. Eğer yaşına uygun bir mama ile beslenmez ise gerekli olan besin değerinin altına düşebilir veya alması gereken besin değerinin üstünde bir beslenme alışkanlığı gösterebilir. Her koşulda sağlığını etkileyen bu durum evcil hayvanınız için istenmeyen durumlara yol açar. Dikkat etmeniz gereken başka bir nokta ise köpeğinizin cinsi olur. Farklı cinslerdeki köpeklerin yeme alışkanlıkları ve sindirim sistemleri aynı olmadığından bu durum mama seçimini direkt olarak etkiler. Bu yüzden seçtiğiniz mama tadının köpeğinizin cinsine uygun olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yavru ve yetişkin köpekler günlük olarak aynı miktarda tüketim yapmadığından, almak istediğiniz mamanın gramajı da önemli olur. Uzun süre kullanmak amacı ile mama almak istiyorsanız köpek maması 15 kg paketlerden edinebilirsiniz.