200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.
EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.
₺122,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Yetişkin köpek mamaları genellikle kuru olarak farklı gramaj ve aroma seçenekleri ile hazırlanır. Evcil hayvan sağlığında uzman olanlar tarafından geliştirilen yetişkin köpek mamaları ırk ve sağlık durumu özelliklerine yönelik mama içeriklerini özel olarak geliştirir. Uzun vadede hayvan sağlığını korumayı hedefleyen EcoNature kuzulu yetişkin köpek mamaları gün içindeki besin ihtiyacını kapsamlı olarak karşılar.

Stokta yok
₺122,90
Vergi dahil

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.

Evcil hayvan bakımına yönelik pek çok ürün bu alanda uzman kişilerce geliştirilir. Beslenme konusu evcil hayvanların sağlığını korumak ve sürdürmek adına ayrı önem taşır. Ev ortamında bakılan köpekler için gereksinim duydukları tüm vitamin ve mineralleri içeren besinlerin çoğu mamalar ile sağlanır. EcoNature bünyesinde çeşitli kedi ve köpek maması çeşidi bulundurur. Yetişkin ve yavru gibi yaş özelliklerine göre sınıflandırılan köpek mamaları aynı zamanda sağlık durumlarına göre de değişkenlik gösterir. Aroma içeriği olarak kuzulu, tavuklu ve balıklı gibi birçok seçenek bir arada sunulur. Vitamin destekli yetişkin köpek mamaları kuru ve yaş olarak iki şekilde tercih edilir.

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG. Çeşitleri

Yetişkin köpeklerin beslenmesi yaşına, egzersiz durumuna, ırk özelliklerine ve mevcut sağlık seviyesine göre belirlenir. Yetişkin köpek mamaları aroma, gramaj ve içerik değerleri açısından birçok çeşide sahiptir. Köpeklerin damak tatlarına hitap eden çoğu mama köpeklerin vücut ağırlığına göre porsiyonlara ayrılır. Köpek mamalarının gün içerisinde en az iki sefer olacak şekilde verilmesi önerilir. 


  • EcoNature kuzulu yetişkin köpek maması 15 kg. çeşitleri köpeklerin temel beslenme ihtiyaçlarının kapsamlı olarak karşılanmasını hedefler. 

  • Mama miktarı günlük kullanımlarda köpeğin cinsine, yaşına ve sağlık durumuna göre farklı oranlara ulaşır. 

  • EcoNature yetişkin köpek mamalarının içeriğinde temel olarak ham protein, ham kül, ham yağ ve ham selüloz bileşenleri bulunur. 

  • Belirli oranlarda yer alan bileşenler köpeklerin genel sağlık durumunu muhafaza ederek sürdürmeye katkı sağlar. 

Yetişkin köpek ırklarının yeterli ve dengeli beslenmesinde oluşan mama ihtiyacı için kuru mamalar idealdir. Gramaj olarak EcoNature yetişkin köpek mama çeşitleri 14 ile 15 kg arası gramaj seçenekleri sunar. Gündelik egzersiz kadar beslenmenin de öne çıktığı köpek sağlığı için doğru mama seçimi son derece önemlidir. Kuzulu ve somonlu olarak iki ayrı aroma alternatifi olan yetişkin köpek mamaları EcoNature markası altında dikkatle geliştirilir. Köpekler için besleyici mama seçimlerinde mamanın besin değeri kadar köpeklerin diyet alışkanlıkları da ön plana çıkar.

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG. Fiyatları

Irklara göre değişen yetişkin köpek mamaları içerik, paket gramajı ve sunduğu aroma açısından fiyat değişikliklerine sahiptir. Birçok köpek maması yaş gruplarına ve ırkına göre birbirinden ayrı sınıflandırılır. Yetişkin köpeklerin diyet ihtiyaçlarına yönelik 15 gr veya daha fazla miktardaki mamalar tercih edilebilir. Artan gramaj ile beraber yükselen köpek maması maliyetleri farklı bütçeler için çeşitli seçenekler barındırır. Kısırlaştırma gibi özel sağlık durumuna sahip yetişkin köpeklerin mama içeriği diğerlerinden farklıdır. Temel besin bileşenlerinden hazırlanan ve besleyici özelliğini koruyan köpek mamaları farklı sağlık durumlarına uygun olarak özellikle geliştirilen çeşitler barındırır. Aroma seçenekleri de mama fiyatlarını doğrudan etkiler.

EcoNature Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 KG. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evcil kedi ve köpeklerin sağlıklı beslenmesi ve bakımı adına bazı ürünler uzmanlar tarafından geliştirilir ve kullanılması önerilir. Yetişkin köpeklerde bakım en az yavru köpeklerde olduğu kadar hassasiyet gerektirir. Irka göre bir yetişkin köpeğin günlük ortalama besin ihtiyacı yaşına ve kondisyon durumuna göre değişir. O nedenle evcil köpeklerde öncelikle kilosuna ve spor durumuna göre özel bir diyet uygulaması belirlenmelidir. EcoNature kuzulu yetişkin köpek maması çeşitleri kuzu aromasının baskın olduğu besleyici mama içeriğine sahiptir. İdeal bir mama türü tercih ederken mama gramajı, besin içerikleri ve aroması temel kriterler arasındadır.

İÇERİK:

Buğday, Kümes Hayvanları Et Unu, Saf Kepek, Mısır, Et Kemik Unu, Hayvansal Yağlar, Tuz, Mineraller.

ANALİTİK BİLEŞENLER: 

Ham Protein: %21, Ham Yağ: %11, Ham Kül: %6.9, Ham Selüloz: %2.5

BESLENME TABLOSU:
Vücut Ağırlığı(Kg)           Günlük Mama Miktarı(g)

1-5                                         45-140

5-10                                      160-235

10-20                                    235-390

20-30                                    390-530

40-50                                    530-660

BESLENME TALİMATI: 

Mamaya, tabloda belirtilen miktarlarda başlayın. Ancak daha sonra köpeğinizin iştah ve kondisyon durumuna göre verilecek miktarları değiştirebilirsiniz. Köpeğinizin besinsel ihtiyaçları, yaşına, ırkına, büyüklüğüne, aktivite derecesine ve çevre koşullarına göre farklılık gösterebilir. Beslenme tablosu günlük mama miktarına göre düzenlenmiştir. Bu tabloyu rehber alarak köpeğiniz için uygun olan miktarı günlük en az 2 öğün olmak üzere öğün sayısına göre bölerek köpeğinizi besleyebilirsiniz. Daima mama ile birlikte taze ve temiz su bulundurun. Tüm diyet değişiklikleri kademeli olmalıdır. Ürünü serin ve kuru bir ortamda saklayınız.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Econature
SPT-KUZULUKPK01

Bilgi kartı

Mama Tadı
Kuzulu

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Econature Kuzulu Yavru...

Econature Kuzulu Yavru Köpek Maması 15 KG.

Fiyat ₺132,90
EcoNature Somonlu Yetişkin...

EcoNature Somonlu Yetişkin Köpek Maması 15 KG.

Fiyat ₺128,90