200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Kuş

Filtreleme ölçütü

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺14,00 - ₺35,00

Evcil dostunuz için en iyi kuş yemi ve kafesi çeşitlerini Sepetfy ile görüntüleyebilir, dilediğiniz bir kuş ürününü hemen satın alabilirsiniz!

5 adet ürün var.

Toplam 5 üründen 1-5 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Witte Molen Nemli Mama...

Witte Molen Nemli Mama Kanarya Kuş Yemi (1 KG.)

Fiyat ₺34,90
Exovit Kabuksuz Muhabbet...

Exovit Kabuksuz Muhabbet Kuşu Yemi 400 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Kanarya Kuşu Yemi...

Exovit Kanarya Kuşu Yemi 500 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Paraket Kuş Yemi 500...

Exovit Paraket Kuş Yemi 500 Gr.

Fiyat ₺14,90
Exovit Yetişkin Muhabbet...

Exovit Yetişkin Muhabbet Kuşu Yemi 400 Gr.

Fiyat ₺14,90

Kuş Ürünleri

Kuşların her toplum için farklı bir önemi ve konumu vardır. Eskilerde evlerin önlerine yapılan kuş evlerinin şimdilerde evlerin içerisine kadar sızdığı görülür. Kuş sevgisinin sokaklardan evlere taşması uzun bir serüveni de beraberinde getirir. Kuşlar evcilleştirilerek evleri şenlendirirken birçok türü ile ilgilileri şaşırtır. Hint bülbülü, Sultan papağanı, Gri papağanı, Kakadu papağanı, Kanarya, Bengal ispinozu evcilleştirilen kuş türlerinden birkaçıdır. En çok yaygın olan evcil kuş türü ise Muhabbet kuşudur. Muhabbet kuşları ve diğer evcil kuşlar insan seslerini taklit etmesi ile ilgililerin dikkatini çeker. Her bir türün kendine has özellikleri evlere neşe kaynağı olur. Kuşlar evcilleştirildiğinde, doğada bulunan kuşlardan farklı özellikleri görülmeye başlar. Beslenme, insanlarla kurulan ilişki, uyku, taklit yetenekleri gibi özellikleri daha farklı olur. Bu yüzden evlerinde kuş bulundurmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususların başında kuşun türüne bağlı olarak nasıl beslendiği konusudur. Kuş yemleri kuşların cinsine göre farklılık gösterir. Daha çok darı ve tohumlar ie beslenen kuşlar, farklı vitaminler alarak güçlendirilir.

Kuş Ürünleri Seçenekleri

Kuş ürünlerinde kuşların cinsi, yaşı ve türü belirleyici faktörlerdendir. Kuş ürünleri arasında, kuş evleri, kuş kafesleri, kuş yemleri, kuş banyoları, kuş sulukları, vitaminleri, kafes aksesuarları sayılabilir. Bu ürünlerin temininde farklı model ve renk seçenekleri göze çarpar. Kuşlar için hayati gereçlerden biri gaga taşıdır. Gaga taşı, doğal ortamda bulunan kuşların sert yapılara ya da taşlar olarak değerlendirilir. Kuşların türüne göre değişen gaga yapıları düzenli biçimde kuşlar tarafından törpülenir ve keskinleşir. Böylece besinler daha kolay parçalanır ve gagadaki ölü hücreler atılır. Kafes kuşlarında ise gaga taşları doğal ve yapay olarak üretilir. Yenilenen gaga taşlarında farklı vitaminler ve mineraller de bulundurulur. Kafes kuşlarının bakımı gaga taşları ile sınırlı değildir. Belirli sürede tırnaklarının kısaltılması ve yıkanması da oldukça önemlidir. Bu konuda kuşlar için üretilen özel banyolar mevcuttur. Kuşların beslenmesi farklı yemler ile temin edilir. Türlerine göre farklılık gösteren bu besinler temelinde darı ve buğdaydan oluşur. Tohumların yanında yulaf, dal darı da kuşların en çok sevdiği besinler arasındadır. Dal darı özellikle muhabbet kuşları için idealdir. Haftada bir kez verilmesi önerilir. Farklı vitaminler eklenerek hazırlanan dal darılar zengin içeriğe sahiptir. Kuş kumu da kuşlar için önemli olan bir diğer ürünler arasındadır. Kuş kumu sayesinde midedeki hazımsızlık giderilir. Özellikle evcil kuşlarda mutlaka önerilir. Kuş kumunun içeriğinde alçıtaşı, kireçtaşı, mürekkep balığı kabuğu, istiridye kabuğu yer alır. Zengin kalsiyum ile bezenen kuş kumları kuşlar için hayati öneme sahiptir. Özellikle kabuklu tohumlar daha hızlı ve sorunsuz biçimde sindirilir. Ayrıca evcil kuşlar için kalamar olarak adlandırılan balıktan üretilmiş olan kemiksi yapı önerilir. Vitamin deposu olan bu ürün kuşlar için zengin kalsiyum kaynağıdır. Kuşlar için tasarlanan ürünler bunlarla sınırlı değildir. Bahçelerde, ev içinde ya da evlerin dış bölümlerinde kullanılmak üzere tasarlanan kuş evleri de revaçta olan ürünler arasındadır. Hem bahçeleri ve sokakları hem de evleri şenlendiren kuşlar için her geçen gün üretilen ürünler farklı tasarımlar ve kullanım konforu ile piyasaya sürülür.

Kuş Ürünleri Fiyatları

Kuşlar için tasarlanan ürünler oldukça geniş yelpazeye sahiptir. Kuşların türüne göre farklı kategorilere ayrılan ürünler, oldukça fazladır. En çok tercih edilen kuş türleri için tasarlanan kafesler, kuş yemleri, yemlik ve sulukları, vitaminler ve kalsiyumları farklı fiyat aralığında sunulur. Özellikle vitaminlerin içerikleri göz önüne alındığında fiyat aralıkları değişiklik gösterir. Kuş kafeslerinin büyüklükleri, modelleri ve içerisindeki aksesuarlar gibi faktörler nedeniyle fiyatlar yükselebilir. Bir kuş için tercih edilecek kafes ile iki ve daha fazla kuş için tercih edilecek kafes arasında fiyat farkı bulunur. Ayrıca yavru kuşlar için kafeslerin yan bölmelerine takılan minik odacıklar da fiyat aralığını değiştirebilir. Kuş için ayna, kafes tülü, farklı süslemeler gibi aksesuarlar da fiyatlarda belirgin farklar ortaya koyabilir.Kuş ürünleri temin etmek isteyen kuş severler farklı fiyatlarda bu ürünleri tespit edebilirler. Alışveriş sitelerinde ve internet satış sayfalarında farklı zaman dilimlerinde sunulan kampanyalar, indirimler, fırsat ürünleri ile ilgililerin dikkatini çeker. Temin etmek isteyen ilgililer bu sitelerde fiyat karşılaştırması yaparak diledikleri ürün hakkında detaylı bilgi elde edebilirler.

Kuş Ürünleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kuş ürünleri temin etmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Öncelikle kuşların nasıl beslenmesi gerektiği ve kullanması gereken vitaminler uzmanı tarafından öğrenilir. Her kuş çeşidi farklı beslenme alışkanlığına sahiptir. Bazı kuşlar daha çok tohum tüketirken; bazı kuşlar yulaf ve darı ile beslenmektedir. Kalsiyum ve vitaminleri ile de beslenmeleri desteklenen kuşlar için farklı içeriklerde üretilen bu ürünler detaylı olarak araştırılmalıdır. Kuş kafeslerinde dikkat edilmesi gereken husus, kafesin dar olmamasıdır. Kuşun rahat manevra yapabileceği donanımda üretilen kafesler tercih edilir. Evcil de olsalar bir yaşam alanı olması gerektiği unutulmamalıdır. Kafeslerin yavru kuşlar için tasarlanan bölümleri de hazır edilir. Böylece yavru kuşların güvenliği sağlanmış olur. Özellikle dış ortam için alınacak olan kuş evlerinde de dayanıklılık önemlidir. Kuş evlerinin büyüklüğü, bölümleri geniş olmalıdır. Asılacak kısmı güvenilir ve sabit durmalıdır. Kuşların güvenliği ve rahatı için tasarlanan tüm ürünler incelenerek ve detaylı araştırma yapılarak kuş severler daha bilinçli adım atarlar. Kuş çeşitleri göz önünde bulundurularak kuş ürünlerini temin ederler.