200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Maske

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺9,00 - ₺30,00

Cerrahi maske çeşitlerine ve fiyatlarına Sepetfy üzerinden ulaşabilirsiniz. Son derece kullanışlı cerrahi maskeleri hemen satın alabilirsiniz!

2 adet ürün var.

Toplam 2 üründen 1-2 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

3 Adet Yıkanabilir Maske...

3 Adet Yıkanabilir Maske Beyaz %100 Pamuk (10+ Yıkama)

Normal fiyat ₺29,90 -₺5,00 Fiyat ₺24,90
  • -₺5,00
Sensi 3 Katlı Tek...

Sensi 3 Katlı Tek Kullanımlık Medikal Maske Burun Telli

Fiyat ₺9,90

Maske

Maskeler farklı özellikleri ve modelleri ile geniş bir ürün seçeceği sunar. Farklı korunma seviyeleri sunarak farklı amaçlarla da kullanılabilir. Cerrahi maskeler burnunuzu, ağzınızı ve çenenizi kapatabilen maskelerdir. Bu maskeler aynı zamanda gevşek ipleri sayesinde kullanım sırasında rahatlık sağlar. Bu maskeler tek kullanımlıktır ve belirli aralıklarla değiştirilme gerektirir. Kullanım amaçları ise genellikle solunum sırasında oluşan parçacıkları engellemesi etrafında birleşir. Aynı zamanda bu parçacıkların başkasına bulaşmasını önlemesi açısından önem taşır. Cerrahi maske modelleri farklı tasarımlarda ve renklerde olabilir fakat maskenin standart tasarımı genellikle düz ve dikdörtgen şeklindedir. Üzerinde kıvrımlar bulunur ve bu kıvrımlar açılarak yüzünüze doğru yayılır. Maskenin üst kısmında ince ve metal şerit yer alır. Bu metal şerit burnunuza göre şekil verilebilir ve maskenin yüzününe oturmasını sağlar. Elastik bantları ise kulak arkasına takılmasını sağlar. Bazı modeller bu bantlar yerine daha geniş ve baş arkasından bağlanabilen ipleri kullanır. Maske tutacağı veya diğer adıyla maske aparatı ise maskenin iplerini baş arkasında birleştirmeye yarar ve genellikle plastikten üretilir.

Maske Modelleri

Tekrar kullanılabilen maske şeffaf modelleri ise yüzü cerrahi maskeler gibi kapatmaz ve farklı materyallerden üretilir. Tekrar kullanılabilmesi bu maskelerin doğada yol açtığı maske kirliliğini engellemesi açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda suya dayanıklıdır. Genellikle tek bir boyut standart olarak herkes tarafından kullanılabilir. Çocuklar için ise çocuk boyutunda olan daha küçük maskeler tercih edilmelidir. Bu maskeler elde yıkanabilir şekilde tasarlanır ve bu da kullanım kolaylığı sağlar. Bu maskeler uzun kullanım sırasında da etkili olsa da belirli aralıklarla yıkanması gerekir ve bu yıkama sıklığı da dışarı ile temasınızın seviyesi ile belirlenir. Nefes alınması sırasında bu maskeler buğulanma yapmayı engeller ve özellikle gözlük kullananlar için bu aranan bir özellik olabilir. Cerrahi maskeler yüzü burundan aşağısına kadar bir kapatır ve bu durum da yüz ifadelerini, görsel ipuçları görmeyi kısıtlar. Şeffaf maskeler ise bu amaca hizmet etmek amacıyla yüzün tamamen görülebildiği maskeler üretir. Bu maskeler işitme güçlüğü çekenler, belirli bir yaşın üzerinde olanlar, tercümanlar, maske kullanımı sırasında stres ve endişe yaşayanlar, çocuklar, hastane çalışanları, toplum içinde çalışan ve maskeyi koruma amaçlı kullanmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Maske ve siperlik beraber kullanılarak korunmayı arttırabilir. Bu siperlikler ise farklı modeller üretilir. Bazı modellerde alın kısmında bir sünger şerit bulunur ve bu da gün boyu uzun süre kullanım sırasında konfor sağlar. Bazı siperlikler ise APET / PET / PVC'den yapılır ve polipropilenden üretilen ayarlanabilir bir baş bandı bulunur. Ayarlanabilir baş bandı sayesinde, bu siperliklerin takılması rahattır. Herkesin kullanması için standart bir boyuttadır. Yüz siperi, kullanıcıyı havada bulunan partiküllerden korumayı amaçlar. Havadaki solunum sırasında damlacıklarının yüze temas etmesini önlemek için bu siperlik kullanılır. Özellikle hapşırma ve öksürme sırasında oluşabilecek damlacıklar yüz siperi takılarak teması daha da aza indirilebilir. Bu siperlerin bir maske ile beraber kullanılması tavsiye edilir. Tek kullanımında yüzde buğulanma yapabilir.

Maske Fiyatları

Maske çeşitleri donatılan özelliklere göre değişir ve bazı maskeler 3 katlı olabilir ve bu kat sayısı maske fiyatlarını da etkiler. Bunun yanında maskelerde burun teli olması ve tek katlı olması standart modellerde olsa da şeffaf maskeler yapıldıkları malzeme ve ekstra özellikleri nedeniyle fiyat olarak artış gösterebilir. Daha uzun süreli kullanımda koruma sağlayan maskeler ekstra özellikler içerir ve bu özellikler de maskelerin fiyatlarını artırır. Maske seçtikten sonra yanında bir siperlik ya da bir aparat da ekleyebilirsiniz. Bu aparatlar genellikle 5’li veya 10’lu paketlerde bulunur. Kırılmalara karşı dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlüdür ve bükülme amacıyla kullanıldığı için esnektir. Cerrahi maskeler genellikle tek katlıdır. Üç katlı ve dört katlı maskeler de bulunur. Tek kullanımlık maskelerden elde yıkanabilir maskelere kadar geniş bir maske seçeneği bulunur. Elde yıkanabilen maskeler ise birçok farklı renk ve tasarımlarda bulunur. Tarzınızı yansıtırken aynı zamanda koruma sağlayan bu maskeler farklı adetlerde paket halinde bulunur.

Maske Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Maske seçerken nerede kullanacağınızı ve kaç saatlik bir korumaya ihtiyacınız olduğunu hesaba katmanız gerekir. Tek kullanımlık maskeler 4 saat gibi uzun bir sürede belirli aralıkla değiştirilmesi gerekir. Elde yıkanabilen maskeler ise genellikle her kullanım sonrası sabun ile yıkanmalıdır. Kolay kuruyan bu maskeler tekrar tekrar kullanılabilir. Bir maske seçerken uzmanlar kumaşına, uyumuna ve nefes alabilirliğe dikkat edilmesi gerektiğini vurgular. Bir maskenin ne kadar iyi koruduğu bazı faktörlere göre değişir. Genel olarak hangi malzemeden yapıldığına ve yüzünüzle ne kadar uyumlu olduğuna bakılmalıdır. Maske takıldıktan sonra iyi nefes alamıyorsanız bu kullanmanızı zorlaştırır. Kullanılan kumaşa dikkat ederken dokumanın sıkılığına bakılması gerekir. Tavsiye edilenler ise yüzde yüz pamuk olan ve sık dokunulan maskelerdir. Pamukta bulunan doğal liflerin pürüzsüz bir görünüm sunar. Birden çok katmanı olan maskeler koruma seviyesini arttırdığı için tercih edilir. Bu alanda yapılan çalışmalar çok katmandan oluşan maskelerin küçük parçacıkları engellemede daha etkili olduğu yönündedir. Şekil de dikkate alınması gerekir. Bir maskenin parçacıkları filtreleme özelliği, sadece malzemesine değil aynı zamanda yüzünüzle olan uyumuna bağlıdır. Tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan maske alternafini kolaylıkla bulabilirsiniz.