200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Menteşe

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺1,00 - ₺13,00

İhtiyacınız olan menteşe çeşitlerine Sepetfy üzerinden göz atın ve seçenekler arasından dilediğiniz menteşe çeşidini Sepetfy ile hemen satın alın!

10 adet ürün var.

Toplam 10 üründen 1-10 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

30mm Mil Menteşe

30mm Mil Menteşe

Fiyat ₺12,90
26mm Mil Menteşe

26mm Mil Menteşe

Fiyat ₺6,90
24mm Mil Menteşe

24mm Mil Menteşe

Fiyat ₺5,90
22mm Mil Menteşe

22mm Mil Menteşe

Fiyat ₺4,90
18mm Mil Menteşe

18mm Mil Menteşe

Fiyat ₺3,90
16mm Mil Menteşe

16mm Mil Menteşe

Fiyat ₺3,40
14mm Mil Menteşe

14mm Mil Menteşe

Fiyat ₺2,90
12mm Mil Menteşe

12mm Mil Menteşe

Fiyat ₺2,40
10mm Mil Menteşe

10mm Mil Menteşe

Fiyat ₺1,90
20mm Mil Menteşe

20mm Mil Menteşe

Fiyat ₺4,40

Menteşe

Açık ve kapalı alanlarda kullanılan menteşeler, farklı mobilyaların yapım aşamalarında kullanılır. Meslek gruplarında oldukça işlev gösteren bu aparatlar aynı zamanda bireysel işlerde de kullanılabilir. Kapı ve pencerelerin açılması ve kapanması için bu aparatlara ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda pano ve bilumum makine kapakları içinde menteşelerden yardım alınır. Birçok marka tarafından üretilen menteşeler vazgeçilmez bir tamamlayıcı parça olarak görülür. Sabitlendiği alanda hareket fırsatı yaratan bu ürünler sayesinde birçok kolaylık ve pratiklik kazanabilirsiniz. Farklı malzemeler üzerinde kullanılabilen menteşeler kullanım alanlarına göre üretilir. İhtiyacınıza uygun menteşe bulabilmek için seçeneklere ayrılan ürünler yapısına ve ağırlığına göre değişim gösterir. Metal menteşeler üretildiği gibi aynı zamanda plastik menteşelerde üretilebilir. Bağlandığı alana ve malzemeye göre menteşelerin işlevleri ve özellikleri ile birbirinden ayrılır. Çelikten üretilen menteşeler paslanmaz özelliğe sahip olduğundan genel olarak tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Mil etrafından hareket eden iki farklı parçadan üretilen aparatlar, mobilyanın yapısına göre de değişim gösterir. Bu yüzden demir, çelik, bronz, krem nikel veya plastik menteşeler üretilir.

Menteşe Modelleri ve Özellikleri

Menteşe, bir mil etrafında hareket edebilen iki bölüme sahip aparata verilen isim olur. İki bölümde birbirine aynı derecede benzeyen menteşeler, kullanıldığı alanda hareket ettirme fırsatı yaratır. İki bölümün yapısı ve malzemesi menteşenin yapısına göre değişim gösterir. Bölümlerin hareket ettirme görevini de mile bağlı olan dişli miller üstlenir. Kapı ve pencereler için kullanılan menteşelerde ise bu görev mil menteşeler ile gerçekleşir. Menteşe kilit olarak kullanıldığında milin boyutu ve uzunluğu amaca göre farklı şekilde üretilir. Demir doğrama kapılarda üretilen menteşeler 12 mm ile 30 mm arasında değişen kalınlıklara sahip olur. Aparatın orta kısmında yer alan ve malzemenin yapısına göre şekil alan ürün, menteşenin iki bölümüne bağlı olur. Tek ve çift yönlü kullanılabilen menteşeler kullanıcı isteğine ve ihtiyacına göre seçeneklere ayrılır. PVC kapılarda da mutlaka kullanılan bu ürünler kapının boyutuna ve ihtiyacına göre bir veya birden daha fazla kullanılır. Kapı ağırlığına göre üretilen menteşeler gerekli olan mukavemeti gösterir. Çarpmalara ve darbelere karşı oldukça dayanıklılık göstermesinden dolayı açık alanlar için monte edilen kapılarda da rahatlıkla kullanım sağlanabilir. Sabitleme çubukları olan aparatların üzerinde bulunan vida boşlukları yer alır. Bu boşlukların sayısına göre vidalama işlemi yapılır. Eğer gereğinden fazla veya az vidalama işlemi yapılırsa menteşe zarar görebilir. Ayrıca alınan darbelere karşı yeterli dayanıklılığı gösteremeyen menteşe zaman içinde yerinden çıkabilir. Bu yüzden üretilen menteşenin kenarlarında bulunan vida deliklerini eksiksiz doldurmak gerekir. Menteşe montajı sırasında matkap veya tornavida kullanılabilir. Bu noktada monte edilen mobilyanın yapısına ve malzemeye göre seçim yapmak gerekir. Aksi halde yapılması gereken sabitlenme tam anlamı ile gerçekleşmeyebilir. Menteşelerin mili ve etrafında bulunan kenarları yapı bakımından birbirinden farklı da olabilir. Monte etme sırasında bu farka göre de hareket edebilirsiniz. Üretilen seçenekler arasında yönsüz menteşeler de bulunur. İki yaprağı kullanıcının tercih ettiği yöne göre ayarlanan menteşeler, sabitlendikten sonra hareket kabiliyetini devam ettirir. Hazırlanan menteşelerin renkleri de birbirinden farklı olur. Kullanıcının isteğine göre seçeneklere ayrılan renkler hem mobilya uyumu hem de monte edilen alana uyumu için avantaj sağlar. Dilerseniz aldığınız menteşeleri yapısına göre boyayabilir, kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz.

Menteşe Fiyatları

Birçok marka tarafından menteşe üretimi yapıldığı için, kullanıcıların karşısına farklı fiyat seçenekleri çıkar. Fiyat farklılıklarının sebebi marka farkı olduğu gibi aynı zamanda da üretilen aparatın yapısı ile ilgili de olabilir. Bu yüzden menteşe fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz geniş bir araştırma yapabilirsiniz. Araştırma sırasında ürünlerin performanslarını karşılaştırabilir, aynı zamanda fiyat ve hizmet değerlendirmesi de yapabilirsiniz. Uzun süreli kullanmak için bir menteşe arıyorsanız ürününüzün sağlam ve kalitesine önem gösterebilirsiniz. Fakat bu durumda karşınıza çıkacak olan fiyatlarda hizmete göre değerlendirilir. Çelik malzemeden üretilen menteşeler, plastik menteşelere nazaran daha farklı maliyetlerde üretilir. Bu durumda markanın harcadığı emek ve zaman da değişim gösterir. Belirlenen fiyatları etkileyen diğer bir konu ise ürünün uzunluğu ve kalınlığı ile ilgili olur. Sahip olmak istediğiniz ürünün boyutu kullanılan malzemeyi etkiler. Malzeme kullanımı artış gösterdiği takdirde ürünün fiyatında da değişim gözlemlenir. Tüm noktaları göz önünde bulundurduğunuza emin olduktan sonra amacınıza uygun menteşeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Menteşe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Menteşe seçeneklerini ve fiyat değerlendirmesini yaptıktan sonra kullanım alanınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Seçiminizi yapmadan önce son olarak almak istediğiniz ürünün genel bir değerlendirmesini yaparak, amacınızı doğrulayabilirsiniz. Öncelikli olarak menteşe çeşitlerini tam olarak araştırdığınızdan ve doğru modeli seçmiş olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Aksi halde monte etme işleminden sonra hayalinizdeki sonuca ulaşamayabilirsiniz. Bu durumda yeni bir menteşe almanız ve tüm işlemleri tekrar etmeniz gerekir. Bu yüzden en doğru modeli seçtiğinizden emin olmak size fayda sağlar. Menteşe seçenekleri arasında mil farklılıkları ve kalınlıkları yer alır. Almak istediğiniz ürünün kullanım amacınıza tam olarak uygun olması gerekir. Doğru kalınlığı seçtiğinizden eminseniz ürünün rengine de karar verebilirsiniz. Eğer dışarıdan görünecek şekilde monte ediyorsanız bu noktada zevkinize göre seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin rengi genel olarak yapılarına göre belirlendiği için aynı zamanda ürünün yapısını da belirleyebilirsiniz. Belirtilen tüm faktörlere dikkat ettikten sonra dilediğiniz ürüne kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.