200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Mutfak Gereçleri

Filtreleme ölçütü

Kategoriler

Kategoriler

Stok durumu

Stok durumu

Marka

Marka

Fiyat

Fiyat

  • ₺0,00 - ₺77,00

Mutfak gereçleri gibi mutfaktaki yardımcınız olacak ürünlere Sepetfy üzerinden göz atabilir ve mutfak gereçleri satın alabilirsiniz!

24 adet ürün var.

Toplam 24 üründen 1-18 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Sürmene Bıçak Eğri Deri...

Sürmene Bıçak Eğri Deri Yüzme Bıçağı

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Bıçak Sivri Kemik...

Sürmene Bıçak Sivri Kemik Sıyırma Bıçağı

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Paslanmaz Çelik...

Sürmene Paslanmaz Çelik Kurbanlık Kasap Bıçak (16 cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Bıçak Deri Yüzme ve...

Sürmene Bıçak Deri Yüzme ve Kemik Sıyırma Bıçağı

Normal fiyat ₺52,82 -15% Fiyat ₺44,90
  • -15%
Sürmene Kurban Kasap Bıçak...

Sürmene Kurban Kasap Bıçak Set Eko (Yüzme,Sıyırma,Kesme...

Normal fiyat ₺76,35 -15% Fiyat ₺64,90
  • -15%
Sürmene Kırmızı Kurbanlık...

Sürmene Kırmızı Kurbanlık Kasap Bıçak (15,5cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Sürmene Kırmızı Kurbanlık...

Sürmene Kırmızı Kurbanlık Kasap Bıçak (17cm)

Normal fiyat ₺26,94 -15% Fiyat ₺22,90
  • -15%
Lav Ajda Çay Tabağı...

Lav Ajda Çay Tabağı Yuvarlak 6 Adet

Fiyat ₺27,90
Lav Derin Çay Bardağı 6 Adet

Lav Derin Çay Bardağı 6 Adet

Fiyat ₺30,90
Lav Derin Çay Tabağı 6 Adet

Lav Derin Çay Tabağı 6 Adet

Fiyat ₺28,90
Lav Eda Çay Bardağı 6 Adet

Lav Eda Çay Bardağı 6 Adet

Fiyat ₺30,90
Lav Esta Çay Bardağı 6 Adet

Lav Esta Çay Bardağı 6 Adet

Fiyat ₺30,90
Lav Eva Çay Bardağı 6 Adet

Lav Eva Çay Bardağı 6 Adet

Fiyat ₺29,90
Lav Gelincik Kırmızı Çay...

Lav Gelincik Kırmızı Çay Seti 6 Kişilik

Fiyat ₺0,00
Lav İlkbahar Çiçekli Çay...

Lav İlkbahar Çiçekli Çay Seti 6 Kişilik

Fiyat ₺49,90
Lav Lal Çay Bardağı 6 Adet

Lav Lal Çay Bardağı 6 Adet

Fiyat ₺26,90
Lav Zen Çay Tabağı 6 Adet

Lav Zen Çay Tabağı 6 Adet

Fiyat ₺25,90
Cam Kavanoz Kapaklı...

Cam Kavanoz Kapaklı 425-660-1000 cc Litre

Fiyat ₺2,40

Mutfak Gereçleri

Mutfakta geçirilen zaman içerisinde yemek yapmak kadar önemli şeylerin sayısı oldukça azdır. Herhangi bir yiyeceği yerken veya yıkarken birçok yardımcıya ihtiyaç duyuluyor olsa da yemek yapma esnasında yardımcı araç ve gereçlere duyulan ihtiyaç diğerlerinden önce gelir. Özellikle besin tüketirken genellikle ellerini kullanan bazı kültürlerin bir parçası değilseniz, bu ihtiyacın şüphesiz farkındasınızdır. Bıçak, kaşık, tencere, rende, süzgeç, tabak gibi mutfak gereçleri bu noktada yapacağınız işi kolaylaştırmanızda en büyük yardımcınız haline gelir. Yiyeceğin hazırlanmasında ve sunumunda iyi sonuçlar el etmenizi sağlayan yeteneğiniz olduğu kadar doğru aletlerin kullanılmasıdır. Makarnanızı süzerken kullandığınız kepçenin makarna türüne uygun olması, yiyeceğinizin hazırlanma süresini etkileyebilir. Kızartmalar için kullanacağınız tencere ile çorba hazırlayacağınız tencere farklı özelliklere sahip olabilir. Mutfak pişirme gereçlerinin sahip olduğu farklı özellikler yemeğin tadından yemek sonrası yıkama aşamasına kadar işlerin kısa sürede halledilmesine büyük katkı sağlar. Mutfakta yapılan birçok iş arasında önemsiz gibi görünse de harcadığınız eforu minimuma indirmenin cevabı oldukça basittir; doğru araç gerece sahip olmak iş performansınızı daima arttıracaktır.

Mutfak Gereçleri Modelleri

Hangi yiyeceğin nasıl pişirileceğine karar vermek kadar, pişmesi için nasıl bir işlemden geçmesi gerektiği de önemlidir. Kesme işlemi için hangi aletin kullanılacağı, güvenli bir pişirme için hangi kabın seçileceği besinin hazırlanması süresince kaliteli bir mutfak aletine olan ihtiyacın önemini ortaya koyar. Günde ortalama 3 kez yemek yapıldığı düşünülürse, sizin için en iyi pişirme ve hazırlama ekipmanına sahip olduktan sonra yemek yapmak için harcadığınız saatlerin git gide kısaldığını görebilirsiniz. Mutfak araç gereçleri setine sahip olmadan önce içerisinde bulunması gereken temel ekipmanlara bakmak gerekir. Mutfakta hemen hemen her çeşit iş için kullanılabilen aletlerin başında bıçak bu ekipmanlardan biridir. Doğramadan dilimlemeye kadar pişecek besinin işlenmesinde, gerek şeflerin gerek mutfağı hayatının bir parçası haline getirenler için tezgahların olmazsa olmazıdır. Protein ağırlıklı beslenmenin sağlık açısından değeri kanıtlandıktan sonra mutfakta daha sık yer verilen beyaz ve kırmızı etin, pişmesi kadar hazırlanması da oldukça önemlidir. Sürmene bıçak deri yüzme ve kemik sıyırma bıçağı seti, bu işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayacağınız doğru ekipmana sahip olma şansını sunar. 13 cm ve 11 cm bıçak uzunluğuna sahip olan bu modelleri, hız ve güç isteyen mutfak işlerinizde kullanabilirsiniz. Gerek büyük malzemeleri doğramada gerek kıyma yapımında dilediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olur. Soyma ve dilimleme işlemlerinizi de kusursuzca yerine getirmeye hazırdır. Ev işlerinde başarı gösterdiği kadar kasaplar için de ideal olan Sürmene kırmızı kurbanlık kasap bıçağı, zahmetli işlerin üstesinden gelmek için üretilir. Yine Sürmene eğri deri yüzme bıçağı ile 20-25 derece açıyla yapacağınız kesme işlemini yorulmadan bitirebilirsiniz. Fazla mutfak araç gereçlerinin yaratacağı kalabalıktansa yaptığı işte en iyisi olan tek bir ürüne sahip olmak daha önemlidir.. Kaliteli bir çelik, ideal boyut ve ağırlık ve orantılı denge noktasına sahip bir bıçak mutfaktaki en büyük yardımcınız olabilir. Kullanım kadar bakımı ve korunması da önemli olan mutfak aletlerinin çoğunu makinada yıkamamanız önerilir. Ayrıca diğer mutfak yardımcıları ile bir arada saklamak bıçak ucu ve ağzının zarar görmesine neden olabilir. Bu noktada çekmeceye uyan boyutlarda alacağınız kaşıklık, mutfak ekipmanlarınızı korumaya yardımcı olabilir.

Mutfak Gereçleri Fiyatları

Sadece işe yarayacak aleti almak başlarda amacınızı gerçekleştirse de ilerleyen zamanlarda ekstra harcamalar ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu noktada mutfak gereçlerine yapılacak yatırım, iyi bir marka araştırması ve mutfak ihtiyacının belirlenmesiyle birlikte, hem sizi hem ailenizi tatmin edecek yolda atılacak ilk adımdır. Mutfak gereçleri fiyatları aletin sahip olduğu materyal ve kullanılabilirlik alanına göre değişkenlik gösterir. Mutfaklarda hatırı sayılır bir öneme sahip olan çelik, birçok aletin de ana materyalidir. Kaliteli bir çeliğe sahip aletlerin fiyatları diğerlerine göre yüksek olabilir. Özellikle aletin ağırlığına yansıyan çelik yapı, dayanıklılık noktasında diğer birçok ürünü geride bırakır. Yine yapılan yiyeceğin korunması ve saklanması noktasında öne çıkan kapaklı cam kavanozlar da mutfakların vazgeçilmezleri arasındadır. Kışlık ürünlerde sıklıkla kullanılan kavanozlar, değişen boyut özellikleriyle kolaylık sağlayabildiği gibi dolum hacimlerine göre de farklı fiyatlara sahiptir. Her ürünün sahip olduğu özelliğin fiyata da yansıdığı bir gerçektir. Önemli olan nokta, kaliteli ürüne bütçeye uyan fiyatlarla sahip olmaktır. Online alışveriş sitelerinden yapacağınız fiyat karşılaştırmaları dilediğiniz ürüne hesaplı olarak ulaşmanıza yardımcı olur.

Mutfak Gereçleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kendiniz ve aileniz adına yemek hazırlamada ne kadar iyi olursanız olun, atlanmaması gereken bazı önemli noktalar vardır. Özellikle mutfaklar söz konusu olduğunda alınacak aletlerin uzun ömürlü ve dayanıklı olması beklenir. Buna döküm tavaların tercih edilme sıklığının günden güne artması örnek verilebilir. Alınacak ürünün boyutu dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Kışa hazırladığınız turşu ve domates soslarını saklamak için dolum hacmi 1000 CC olan kavanozları tercih ederken, mevsimlik reçellerinizi veya soslarınızı koymak adına 425 CC kavanozları tercih edebilirsiniz. Hazırlanacak besine uyacak büyüklükte ürüne sahip olmak mutfak alanlarınızdan tasarruf etmenizi de sağlar. Yine mutfak ölçü aletleri denince ilk akla gelen kaşıklar ve boyutları, doğru muhafaza edilmesi gereken mutfak malzemelerindendir. Online alışveriş sayesinde her boyuta ve ölçü çeşidine göre üretilmiş kaşıklıklara sahip olarak doğru bir korumaya ürününüzün ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca bu sayede güvenli alışveriş şansına sahip olabilir, ürüne sahip web siteleri üzerinden avantajlı ürünlerle ilgili bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz.