200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Piller

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

 • ₺5,00 - ₺80,00

Pil çeşitlerine Sepetfy üzerinden göz atabilir, fiyatları inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olan pil çeşidini Sepetfy güvencesi ile hemen satın alabilirsiniz!

13 adet ürün var.

Toplam 13 üründen 1-13 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA...

Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA 550mAh 2'li İnce Pil Şarj...

Normal fiyat ₺26,90 -10% Fiyat ₺24,21
 • -10%
Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA...

Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA 800mAh 2'li İnce Pil Şarj...

Normal fiyat ₺29,90 -10% Fiyat ₺26,91
 • -10%
Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA...

Varta Şarjlı Pil 1,2V AAA 1000mAh 2'li İnce Pil Şarj...

Normal fiyat ₺34,90 -10% Fiyat ₺31,41
 • -10%
Varta Şarjlı Pil 1,2V AA...

Varta Şarjlı Pil 1,2V AA 2700mAh 2'li Kalem Pil Şarj...

Normal fiyat ₺49,90 -10% Fiyat ₺44,91
 • -10%
Varta Şarjlı Pil 9V 200mAh...

Varta Şarjlı Pil 9V 200mAh Kare Pil Şarj Edilebilir

Normal fiyat ₺79,90 -10% Fiyat ₺71,91
 • -10%
Varta CR123A 3V Lithium Pil

Varta CR123A 3V Lithium Pil

Normal fiyat ₺26,11 -10% Fiyat ₺23,50
 • -10%
Varta CR2016 3V Lithium...

Varta CR2016 3V Lithium Para Pil

Normal fiyat ₺5,90 -10% Fiyat ₺5,31
 • -10%
Varta CR2032 3V Lithium...

Varta CR2032 3V Lithium Para Pil

Normal fiyat ₺5,90 -10% Fiyat ₺5,31
 • -10%
Varta AAA Alkaline İnce Pil...

Varta AAA Alkaline İnce Pil LR03 1,5V Kumanda Pili 4'lü...

Normal fiyat ₺19,90 -10% Fiyat ₺17,91
 • -10%
Varta Longlife AA Alkaline...

Varta Longlife AA Alkaline Kalem Pil LR6 1,5V 4'lü Paket

Normal fiyat ₺19,90 -10% Fiyat ₺17,91
 • -10%
Varta Longlife 9V Alkaline...

Varta Longlife 9V Alkaline Kare Pil

Normal fiyat ₺19,90 -10% Fiyat ₺17,91
 • -10%
Varta Superlife 9V Kare Pil

Varta Superlife 9V Kare Pil

Normal fiyat ₺14,90 -10% Fiyat ₺13,41
 • -10%
Varta Superlife AA Kalem...

Varta Superlife AA Kalem Pil 1,5V

Normal fiyat ₺7,90 -10% Fiyat ₺7,11
 • -10%

Pil

Teknolojinin gelişmesiyle pile olan ihtiyaç gün geçtikçe artış gösterir. Hayatınızı kolaylaştıran elektronik eşyalar, oyuncaklar, ofis aletleri ve saatlerde pil kullanımı artar. Pil sektörü hem ülkemizde hem de dünyada çok önemli ve hareketli bir sektör olmaya devam edecektir. Piller içerisinde barındırdığı kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür. Günlük küçük elektrik ihtiyacı olan ürünlerinin çalışmasını sağlar. Bu ürünlerin sayesinde daha kolay bir yapıda enerji depolaması yapılır ve bu nedenle birikimler artar. Pil, küçük voltajlı enerji kaynağı olmasına rağmen uzun süre ihtiyaçlarınızı karşılar. Doğaya atılan kullanılmış ürünler suya, havaya ve insan sağlığına zarar verir. Enerji sağlayan bu ürünlerin avantajlarından biri olan özelliği ise geri dönüşebilir maddeler içeriyor olmasıdır. Kumandadan radyolara kadar pek çok ürün pil gücü ile çalışır. Bu nedenle günlük hayatta çok önemli bir yere sahip. Kullanım ömrü uzun olan pillerin enerjisi bir noktada bitebilir. Bu durumda şarj aleti kullanılarak enerjinin devam etmesi sağlanabilir. Hangi ürün için kullanacağınız çok iyi belirlemeniz gerekir. 

Pil Seçenekleri

Kullandığımız ürünlerde pil modelleri farklılık gösterebilir. Bunun nedeni ürünün ihtiyaç duyduğu enerji oranı olabilir. Ürünün boyutu ve şekli de fiyat farklılığına sebep olabilir. Kullandığınız bazı ürünlerde tek kullanımlık ürünler yeterli olur. Tek kullanımlık piller ismindende anlaşıldığı gibi yalnızca tek kullanım sağlar ve tekrardan şarj edilemez. Kullanılan cihaz  geri dönüşüme verilir. Tek kullanımlık seçeneklerin en bilinen örnekleri alkalin ve çinko karbon temelli olmasıdır. Varta 9V'luk alkali pil, kullanıcılarına tek kullanımlık olmasına rağmen uzun vadede enerji sağlar. Şarjlı ürünler ise kullanımı bittikten sonra tekrar tekrar kullanımıyla kolaylık sunar. Şarjlı piller ters elektrik akımı ile kimyasal tepkimenin geriye dönmesini sağlar. Bu nedenle kullandığımız cihazın ömürleri artmış olur. Kullanılan ürün miktarını azaltarak çevre dostu olmamızı sağlar. Şarj edilebilen pillerin en çok bilinen örnekleri, otomobillerde kullanılan kurşun asit akülerde  yer alır. Cep telefonu, bilgisayarlarda lityum içeren seçenekler kullanılır. Genel kullanım amaçlı şarj edilebilir modellerde AA ve AAA gibi boyutlarda üretilen nikel baz kullanılır. Varta markasına sahip olan şarj edilebilir piller, kullanıcılar için vazgeçilemez ürünlerden biri olmaya devam eder. Pil çeşitleri boyutları ve kullanım alanları gibi özelliklerine göre sınıflandırılır. Boyutlarına göre ürünleri sınıflandırdığımızda AA ve AAA kalem seçenekleri bulunur. AAA seçenekleri, elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılmasıyla çoğu yerde karşınıza çıkar. Televizyon uzaktan kumandaları ve MP3 çalarlar gibi küçük elektronik cihazlarda bulunur. AA tipi, 1.5V gerilime sahip olup kablosuz bilgisayar fareleri ve klavyede yer alır. Daha fazla kapasite sunan ve şekil olarak kalem pil olan C ve D boy seçenekleri vardır. Daha düşük enerji gücüne sahip olan para modelleri mevcuttur. Halk arasında saat pili olarakta bilinir. Kullanım yerleri daha çok saat ve hesap makinesi gibi daha düşük güce sahip olan cihazlarda kullanılır. Bu ürünlerin şarj edilebilir ve şarj edilemeyen özellikleri vardır. 4.5V'luk yassı seçenekleri, günümüzde kullanımı oldukça azalmış olup popülerliği azalmıştır. 18650 modeli genelde laptop bataryalarında, powerbank gibi cihazlarda bulunur. 18650 modeli, lityum iyon modellerinin piyasada çok olmasıyla bilinir. Lityum polimer, birim hacim başına daha yüksek enerji yoğunluğu sunar.

Pil Fiyatları 

Pil fiyatlarına bakarken bütçenizi göz önünde bulundurarak ürün tercihinde bulunmaya özen göstermeniz gerekir. Cihazlarınız için uzun ömürlü performansa ihtiyaç vardır. Bu yüzden bu ürünleri araştırırken dikkat edilecek hususlar performans düzeyi olur. Performans düzeyinin artış göstermesi aynı zamanda fiyatlarında artmasına neden olabilir. Pillerin boyutları da bu noktada belirleyici olur. Boyut arttıkça fiyatlar da artış gösterir. Kullanılan ürünlerin modeline göre de fiyat performansı değişebilir. Cihazların yüksek yoğunluklu çekirdek içermesi kullanıcıların dikkat ettiği özellik denilebilir. Bebekli ve çocuklu aileler için üretilmiş olan düğme güvenliğini ailelere sunar. Güvenlik sistemi bulunan ürünler, diğer ürünlere göre bir üst segmentte yer alır. Voltajlarını ölçmek için pil ölçer gibi aletlerden yararlanılır. Böylelikle kullanılan cihazlarda pil içeriğinin kaç volt olduğu öğrenilir. Genellikle pil ölçerlerin kullanım amacı pilleri belli voltajda tutup ömürlerini uzatmayı hedefler. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan pillerin fiyatlarında da değişimler görülebilir. Tekli ve çoklu paketlerde satılması da bu durumda belirleyici olur. 

Pil Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Alınacak ürünün fiyatı kadar performansından alacağımız verimi etkileyen bir unsur özellikleridir. Pillerin uzun ömürlü özellikleri olması tüm kullanıcılar tarafından istenilen bir durum haline gelmiştir. Bazı seçenekler çok enerji tüketirken diğerleri biraz daha az enerji gerektirir. Ürünü kullanırken çok fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorsanız voltaj değeri yüksek olan seçenekleri tercih etmeniz gerekir. Yüksek yoğunluklu çekirdek piller, daha fazla aktif bileşenleri vardır ve dolayısıyla daha fazla enerji sağlar. Böylelikle kullandığınız ürünün ömrü uzun vadede olur. Teknoloji gelişmesiyle ürünlerin şarj edilebilir özellikte olması en iyi özelliklerinden biridir. Kullandığınız ürünü sürekli olarak şarj etmek istiyorsanız şarj aletini kullanabilirsiniz. Bunun için üretilen pil şarj aleti, ürünün ömrü azaldığında tekrar doldurmak için yapılmıştır. Tüm bu özellikler pillerin uzun ömürlü performansa sahip olmasını sağlar. Şarj aletleri, soğutucu fanla donatılır. Şarj aletlerinde 110 - 240V kullanılır. 2 veya 4 ürünü aynı anda şarj etmek istiyorsanız sizin için avantaj sağlar. Şarj cihazların 3 göstergesi bulunur ve sağlanılan bu kolaylıkla sürekli pil alımının önüne geçilebilir.