200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Saklama Kapları

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺2,00 - ₺3,00

Mutfağınız için gerekli olan saklama kabı çeşitlerine Sepetfy güvencesi ile sahip olabilir, saklama kabı çeşitlerine ve fiyatlarına göz atabilirsiniz!

1 Ürün var.

Toplam 1 üründen 1-1 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Cam Kavanoz Kapaklı...

Cam Kavanoz Kapaklı 425-660-1000 cc Litre

Fiyat ₺2,40

Saklama Kabı

Saklama kapları ev gereçleri arasında önemli yer tutan malzemeler arasındadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu ürünler genellikle mutfak alanında kullanıma uygundur. Bu ürünlerin içerisinde yemek, kuru gıda ve hatta içecekler bile saklanabilir. Tencere gibi büyük aletlerin dolaba sığmaması durumlarında saklama kapları kullanılabilir. Saklama kabı modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Örneğin; içerisinde yeşillik malzemeler gibi taze ürünler saklanabilecek kapların kapaklarında hava alabilecekleri sistemler mevcuttur. Bu sistem sayesinde saklama kabının içindeki ürünler uzun süre bozulmadan saklanabilir. Bu gibi malzemelerin dışında saklama kaplarının içine kuru baklagiller de koyulabilir. Genel olarak, kullanıcıların malzemeleri uzun ve sağlıklı bir ortamda saklamalarına olanak sağlayan bir üründür. Öte yandan, saklama kabı cam modellerini de tercih edebilirsiniz. Bu sayede saklama kaplarının temizlenmesi daha kolay hale gelir. Ayrıca, cam ürünler diğer  maddelerden yapılmış ürünlere göre daha sağlıklıdır ve daha uzun ömürlüdür. Siz de saklama kapları hakkında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra kararınızı verebilirsiniz. 

Saklama Kabı Seçenekleri

Saklama kabı modelleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Mutfakta kullanılan saklama kapları için daha sağlıklı modeller kullanıcıların beğenisine sunulurken başka alanlarda kullanılmak için üretilen modeller daha farklı özellikler taşır. Bu özelliklere örnek olarak, banyoda eşya koymak için üretilmiş saklama kapları bulunduğu ortam dolayısı ile su geçirmez sert plastikten üretilir. Bunun gibi başka alanlarda kullanılmak için üretilen saklama kaplarının özellikleri bulunduğu ortama göre şekillenir. Öte yandan 3 lü saklama kabı gibi set halinde kullanıcılara sunulan paketler de mevcuttur. Bu paketlerin içeriğinde saklama kapları ve kapak seçenekleri bulunur. Saklama kabı kapakları kapların türüne göre farklı özelliklerde olabilir. Örneği; yiyecek saklanması için üretilen saklama kaplarının kapakları, içerisine hava aldıracak şekilde olur. Bu hava alma sisteme kapağa açılmış deliklerden sağlanır. Bu delikler kademeli olarak büyük ve küçük şekillerde olabilir. Kullanıcılar ürünü aldıkları zaman kullanım koşullarını okuyarak bilgi sahibi olabilirler. Bu kullanım koşulları içerisinde ürünlerin nasıl muhafaza edilmesi gerektiği ve nasıl temizlenmesi gerektiği de öğrenilebilir. Saklama kapları ev halkının işlerini kolaylaştırmak için üretilmiş olan bir materyaldir. Kullanıcıların ev dekorasyonuna uygun şekillerde boyanmış ve işlemelerle süslenmiş kaplar da mevcuttur. Ayrıca saklama kapları başlı başına bir dekorasyon öğesi de olabilir. Örneğin; büyükten küçüğe sıralanmış cam saklama kapları, mutfak dekorasyonunda oldukça fazla kullanılmaktadır. Saklama kabı setleri de bu şekilde kullanılmak amacı ile birbirleriyle uyumlu olarak kullanıcılara sunulur. Çoğu saklama kabı içerisinde bulundurduğu maddeleri taze ve temiz tutması için kilitli kapaklara sahip olarak üretilir. Bu kilitli kapaklar içeriye hava girmesini önleme amacı taşır. Diğer kapak seçeneklerinde ise; tıpalı, çevirmeli, vakumlu gibi modelleri görmek mümkündür. Bunların dışında, kullanıcıların yanında yiyecek türü malzemeleri taşımaları için bölmeli modeller de vardır. Bu bölmeli modellerde isminden de anlaşılacağı şekilde birkaç bölme vardır ve ayrı ayrı maddeleri bir arada taşımaya olanak sağlar. Okula, işe ve benzeri yerlere kullanıcının kendi ihtiyaçlarını taşıyabilmesini sağlar. Bunların yanı sıra daha sağlıklı ürünler kullanmak isteyen kullanıcılar için bambu saklama kapları da üretilmektedir. Bambu kaplar hem insan sağlığına hem de doğaya zarar vermemesi ile gündeme gelir. 

Saklama Kabı Fiyatları

Saklama kabı fiyatları, diğer birçok ev gereçleri gibi, yapıldığı malzemenin kalitesine, ömrünün kısa/uzun olmasına ve performansına göre değişiklik gösterir. Burada bahsedilen performans, içerisindeki maddeyi ne zaman kadar taze tutabildiği, koku yapmaması ve kolay temizlenebilmesi gibi özelliklerdir. Örneğin; saklama kabı plastik modellerin kokma yapabilme durumu vardır. Kullanıcının tercihi plastik kaplar yönünde ise bu gibi problemleri yaşamamak için sert plastikten yapılmış olan ürünleri tercih edebilir. Saklama kaplarının basit yapıda olanlarının dışında kademeli olarak güçlü tazelik sağlayan modelleri de vardır. Fiyatları bu özelliklerine bağlı olarak artıp azalabilir. Öte yandan, saklama kabı boyutları da fiyatları ile doğru orantılı olur. Kullanıcılar evlerinde bulunan kilerleri düzenlemek için farklı boyutlarda saklama kapları kullanabilir. Kilerler için büyük boyutlardaki modeller de mevcuttur. Bunların dışında fiyatlarını etkileyen bir diğer nokta ise kapların markalarıdır. Ev gereçleri alanında köklü bir geçmişe sahip olan markaların kap fiyatları da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak fiyatları belirleyen etkenler ise; dolum hacmi, yükseklik, çap gibi özellikleridir. 
Saklama Kabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar saklama kabı alırken hangi alanda kullanacaklarına karar vermelidir. Saklama kaplarının kullanım alanı oldukça geniştir. Bu alanların başında mutfak gelse de farklı alanlarda kullanımı da mevcuttur. Çocuk odaları buna bir örnektir. Örneğin; çocuk oyuncaklarından küçük boyutta olanları toplu bir yerde saklamak için bu kaplar kullanılabilir. Bu şekilde bir kullanım için daha sağlıklı modeller kullanılmalıdır. Bunun nedenlerinden birisi de küçük çocukların birçok malzemeyi ağızlarına götürmesi örnek olarak gösterilebilir. Bu durumda kanserojen madde içermeyen kaplar öncelikli konumda olur. Öte yandan kapların uzunluğu, genişliği gibi özellikleri kullanıcının tercihine bağlıdır. Kullanıcılar kısa bir araştırma sonucunda kendi ihtiyaçlarını karşılayan boyutları bulabilirler. Bir diğer önemli husus ise, tek tek almak yerine saklama kabı seti alınabilmesidir. Bu setlerin içerisinde boyutça büyükten küçüğe kaplar ve kendilerine uygun kapaklar bulunur. Bu şekilde kullanıcılar tek seferde tüm ihtiyacı karşılamış olur. Tercih edilen ürünlerin uzun ömürlü olması kullanıcıların yararına olur. Kısa sürede deforme olan ürünler tercih edilirse, aynı ihtiyaç tekrar ortaya çıkmış olacaktır.