200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı
Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı
₺9,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Klasik ekonomik uzun boy balkon çiçek fide saksıları çeşitli malzemelerden üretilen ve değişen boyutlarda sunulan kullanışlı ürünlerdir. Fide ve çiçek ekiminde kullanılan bu ürünler kullanışlı ve pratiktir. Ekmek istediğiniz bitkiye göre değişen boyutlarda güneşe dayanıklı olan bir saksı modelini satın alarak balkonda ve terasta değişen yerlerde uygun olarak kullanabilirsiniz.

Boyut
Stokta yok
₺9,90
Vergi dahil

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı

Çiçek veya farklı bitkilerin ekiminde ve yetiştirilmesinde kullanılan saksılar hem iç alanda hem de dış alanda kullanmak için uygundur. Dayanıklı malzemeden üretilen güneşe ve suya dayanıklıdır bu nedenle uzun yıllar değiştirmeden kullanım imkanı sunar. Saksılar balkon, bahçe ve geniş teras gibi alanlarda bitki yetiştirmek için kullanılır. Saksıyı ise belirli nedenler ile değiştirmeniz gerekebilir. Eskisini yenilemek veya yeni bir saksı satın almak için bazı özellikleri incelemeniz gerekir. Bitkilerin bakımı ve su durumundan etkilenen saksıların farklı boyut, renk ve malzemede üretilen modelleri yer alır. Güneş altında zarar gören saksılar su ve nem ile de çürüyebilir ve belirli bakımlar gerekebilir. Bu zarar görme oranını en aza indirerek kaliteli bir saksı modeli satın alabilirsiniz. Bu durum da sık sık saksı değiştirmenizi engelleyerek bütçenize ve katkı sağlar.

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı Modelleri

Saksı seçiminde iklim ve yetiştirilen bitkilerin durumu baz alınmalıdır. Saksının üretim malzemesi ve kullanılan alanı uyum sağlamalıdır. Üretilen saksı malzemeleri arasında polyester ve cam elyafı karışımından üretilen dayanıklı fiber modeller, dayanıklı ve sağlam çelikten üretilen saksılar, doğal ahşaptan üretilen ahşap saksılar, taş gibi malzemelerden üretilen mermer saksılar bu seçenekler arasındadır.

  • Dayanıklı olan modeller arasında genellikle çelik sıklıkla tercih edilir bu modeller aynı zamanda uygun fiyatlar ile piyasada bulunabilir. 

  • Klasik modeller arasında plastikten yapılan saksılar da bulunur ve genellikle kiremit rengindedir.

  • Küçük boy, orta boy ve büyük boy olarak saksı seçenekleri yer alır. Lt bazında değerlere sahip olan bu saksıların küçükleri 6 lt, orta modeller 11 lt ve büyükler ise 16 lt olarak sunulur.

  • Balkonda kullanılmak için alınan bu saksılar genellikle çiçek ekmek için kullanılır. Dilerseniz maydanoz ve reyhan gibi bitkileri de yetiştirebilirsiniz.

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı Fiyatları

Klasik ekonomik uzun balkon çiçek fide saksı modellerinde lt bazında olan boyutlar fiyatlar üzerinde etki yapar. Lt bazında olan değer arttıkça saksıların derinliği ve toprak alma kapasitesi artar. Bunun yanında saksıların dayanıklı olmasını sağlayan en önemli etken yapılan malzemesidir. Bu malzeme ekonomik olan modellerde genellikle plastik ve plastik karışımlardır. Çelik ve fiber modeller ise plastik modellere göre fiyat artışı gösterir. Fiyatları etkileyen boyutlardır. Tek tek saksı alınabilir ya da dilerseniz set halinde 2’li, 5’li ve 10 ‘lu satılan klasik ekonomik uzun boy balkon çiçek fide saksılarını seçebilirsiniz. Farklı fideleri ekerek balkonunuzda güzel kokulu çiçekleriniz olabilir. Fiyat ve model olarak saksıları inceleyerek almak istediğiniz modeli hızlı bir şekilde seçebilirsiniz.

Klasik Ekonomik Uzun Balkon Çiçek Fide Saksı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Klasik ekonomik uzun boy balkon çiçek fide saksıları arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler bulunur. Uzun balkon çiçek fide saksıları farklı malzemelerden üretilir. Güneş altında kalan ve zarar gören saksılar genellikle çabuk çürür. Güneşe dayanıklı olan malzemeleri seçmeniz gerekir. Ekmek istediğiniz fide çeşitleri de saksı seçiminde önemlidir çünkü ihtiyaç olan toprak ve alan bu duruma göre değişiklik gösterir. Satın alırken bu bitkiye göre orta, küçük ve büyük boy saksı modelleri arasından uygun olan boyutu seçerek satın alabilirsiniz. Balkonunuzda bulunan alanı ve yeri de önceden belirlemeniz tavsiye edilir. Doğru seçilen saksı modelleri ekilen bitkiyi destekler ve büyümesine büyük ölçüde yardım eder.

chat Yorumlar (14)
Değerlendirme
Sepetfy
SPT-SAKSI002