200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.)
Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.)
₺9,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Torf toprak karışımları yüksek besin maddesi içerir. Besin değeri yüksek bu toprak karışımlarını iç ve dış mekan bitkilerinin gelişimini olumlu destekler. Yüksek su ve nem tutan bu ürün, yumuşak yapısıyla hava sirkülasyonu sağlar. Saksı değişiminden tohum üzerini örtmeye kadar her alanda torf karışımları kullanılır.

Stokta yok
₺9,90
Vergi dahil

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.)

Bitkilerin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesinde toprak oldukça önemlidir. Toprağın kalitesi, içeriği ve yapısı çiçek ve sebze bakımını doğrudan etkiler. Yeterli besin maddesi bulunmayan topraktaki bitkiler, yetişmez ve zayıf kalabilir. Ayrıca, zayıf toprakta sebze fidelerinin çiçekleri dökülebilir. Çiçek ve fide yetiştirmek için uygun toprak çeşitlerinden biri torf toprağıdır. Farklı gramajlardaki ambalajlarda satılan bu toprağı çiçek ve fide yetiştirmek için kullanabilirsiniz. Saksıda kullanıma uygun bu ürün, özel şekilde hazırlanır. Doğada bulunan yaprak ve dal gibi malzemelerin gübre ve toprakla karışmasıyla oluşur. Karışımlı yapıdaki torf toprağı bitkilerin ihtiyacı olan besini içerir. Ayrıca, birbiri ile iyi karışan bu üründe toprakla gübre yıkama ile ayrılmaz.  


Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.) Çeşitleri 

Torf saksı fide ve çiçek toprağı (4000 Gr) ideal ambalaj boyutu ile balkon veya bahçede bitki yetiştirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılar. Doğal karışımlar ile elde edilen bu toprak, kaliteli içeriği ile sebzelerden maksimum verim almanızı sağlar. Torf toprağı ambalajlarına göre çeşitli kilogramlarla paketlenir. Küçük ve büyük saksılarda kullanabileceğiniz torf toprağı, doğal içeriği ile bitkilerin ihtiyacı olan besin maddelerini içerir.  

  • Yüzde 100 doğal bir malzeme olan torf toprağının, organik madde miktarı yüksektir. 

  • Hacim ağırlığı düşük olan bu ürünün su tutma kapasitesi fazladır.  

  • İç ve dış mekan süs bitkileri, sebze ve meyve fideleri yetiştirmek için uygun bir topraktır.  

  • Rulo çim ve çim tohumu uygulaması yaparken maksimum verim sağlar.  

  • Çiçeklerin saksı değişimini torf topraklar ile kullanılır.  

  • Özel şartlarda yetiştirilen çiçekler için zengin besin maddesi içeren torf toprakları, bitki kökleri besler. 

  • Yüksek su tutma kapasitesi sayesinde bitki köklerine yeterli ve dengeli su gitmesini sağlar. Kökleri besleyerek bitkilerin dayanıklılığını arttırır.  

  • Sade toprak ile karıştırılan bu ürün bahçelerde de kullanılabilir.  

  • Yumuşak yapıya sahip torf karışımları, hava sirkülasyonunu en iyi şekilde yaparak bitki köklerinin güçlenmesini sağlar.  

Doğal yapısı ve yüksek besin içerikleri ile her bitkiyi güçlendiren torf karışımları farklı gramlardaki paketlerde satılır. Doğada çürüyen bitki parçaları ile oluşan bu karışın zengin içeriği ile özel bakım gerektiren saksı çiçeklerinin dengeli bir şekilde gelişmesini sağlar. Saksı büyüklüğüne farklı gramajlardaki torf karışımlarını tercih edebilirsiniz.  

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.) Fiyatları

Farklı gramajlarda satılan torf karışımlarının fiyatları paket boyutlarına göre farklılık gösterir. İç ve dış mekanda kullanılan bu ürün, doğal içeriği ile zengin besin maddesi içerir. Çeşitli ağırlıklara sahip paketlerde satılan torf toprakları, geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ürünlerin kilogramlarına göre fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca, torflara eklenen özel madde ve karışımlarda fiyatlandırmayı etkileyen durumlar arasında yer alır. Yetiştirdiğiniz çiçek ve sebze çeşidine ve saksı büyüklüğüne göre farklı boylardaki toprak çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Normal toprak ile karıştırılarak kullanılan torf karışımını, bahçedeki dış mekan bitkilerinin gelişimini içinde tercih edilir. Farklı boy paketlerdeki torf toprakları her bütçeye uygun geniş fiyat aralığı sunar. Bu ürünler arasından kullanıcılar kendi bütçelerine uygun kilogramdaki toprakları tercih edebilirler.  

Torf Saksı Fide ve Çiçek Toprağı (4000 Gr.) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bitkilerin gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlaması için toprak çeşidi önemlidir. Toprağın içinde yer alan besin maddeleri bitki köklerini besler ve çiçek açmayı sağlar. Ayrıca, zayıf topraklar ekilen sebze fidelerinde çiçek dökülmesi ve yeşile kaçma gibi bitki problemler görülebilir. Doğada çürüyen ve kuruyan bitkiler ile oluşturulan torf karışımları iç ve dış mekan bitkilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak besin değerlerine sahiptir. Saksı içinde tek başına veya normal toprakla karıştırılarak kullanılan torfun su ve gübre kapasitesi yüksektir. Bitki köklerini güçlendirerek maksimum verim almayı sağlar. Çiçek ve fidelerin gelişim ihtiyaçlarına uyacak şekilde saksılara torf toprakları ekleyebilirsiniz. Farklı boy paketlerde satılan bu ürünler arasında kullanım ihtiyacına uygun olan kilogramlar tercih edilir. 

chat Yorumlar (10)
Değerlendirme
Hry
SPT-TORF001