200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Sentetik Ürünler

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺22,00 - ₺385,00

Boya, parke cilası gibi sentetik ürünleri Sepetfy üzerinden temin edebilirsiniz! Aynı zamanda sentetik ürün fiyatlarına göz atabilirsiniz.

17 adet ürün var.

Toplam 17 üründen 1-17 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

Fawori Marin Parlak Yat...

Fawori Marin Parlak Yat Vernik Ahşap Verniği 2,50 Lt.

Fiyat ₺86,90
Fawori Sentetik Antipas...

Fawori Sentetik Antipas 0,75 Lt.

Fiyat ₺22,90
Fawori Sentetik Antipas 15 Lt.

Fawori Sentetik Antipas 15 Lt.

Fiyat ₺364,90
Fawori Sentetik Antipas 2,5...

Fawori Sentetik Antipas 2,5 Lt.

Fiyat ₺65,90
Fawori Sentetik Astar 0,75 Lt.

Fawori Sentetik Astar 0,75 Lt.

Fiyat ₺24,90
Fawori Sentetik Astar 10 Kg.

Fawori Sentetik Astar 10 Kg.

Fiyat ₺192,90
Fawori Sentetik Astar 2,5 Lt

Fawori Sentetik Astar 2,5 Lt

Fiyat ₺70,90
Fawori Sentetik Astar 20 Kg.

Fawori Sentetik Astar 20 Kg.

Fiyat ₺329,90
Fawori Sentetik Yağlı Boya...

Fawori Sentetik Yağlı Boya 1 Kg. (0,75 Lt.)

Fiyat ₺32,90
Fawori Vernikli Ahşap...

Fawori Vernikli Ahşap Koruyucu Pnotex 0,75 Lt.

Fiyat ₺31,90
Fawori Vernikli Ahşap...

Fawori Vernikli Ahşap Koruyucu Pnotex 2,50 Lt.

Fiyat ₺85,90
Fawori Sentetik Parke...

Fawori Sentetik Parke Cilası 0,75 Lt.

Fiyat ₺52,90
Fawori Altın Parlak Parke...

Fawori Altın Parlak Parke Cilası 2,5 Lt.

Fiyat ₺104,90
Fawori Altın Parlak Parke...

Fawori Altın Parlak Parke Cilası 12 Lt.

Fiyat ₺384,90
Fawori Marin Parlak Yat...

Fawori Marin Parlak Yat Vernik Ahşap Verniği 0,75 Lt.

Fiyat ₺31,90
Fawori Marin Parlak Yat...

Fawori Marin Parlak Yat Vernik Ahşap Verniği 12 Lt.

Fiyat ₺384,90
Fawori Sentetik Yağlı Boya...

Fawori Sentetik Yağlı Boya 2,50 Lt.

Fiyat ₺91,90

Sentetik Ürünler

Sentetik ürünler denildiğinde ilk akla gelen sentetik boyalardır. Sentetik boyalar farklı yapılarda üretilir. Ancak temel ve ortak özellikleri tiner ile inceltilerek kullanılabilir olmalarıdır. Farklı boy ve renk alternatifleri, ayrıca birçok amaç için kullanılanılabilir olmaları kullanım alanını genişletir. Sentetik boyalar iç ve dış mekanlarda, ahşap, metal gibi her türlü malzeme üzerinde kullanılmaya elverişli yapıda üretilir. Sentetik boya yapıları itibariyle yağlıdırlar ve mat, yarı mat, parlak gibi görünümde olan seçenekleri vardır. Üretim aşamasında kullanılan kimyasal maddeler dolayısıyla uzun süre kalıcı olması sebebiyle birçok ürünün boyanmasında kullanılır. İç mekanda ve dış mekanlarda kullanıldığında temizliği de oldukça kolaydır. Ev içlerinde mobilyalara ve metal eşyalara uygulanabilen bu ürün dayanıklı ve sert yapısı ile bozulmadan yıllarca kullanılabilir. Sentetik ürünler kullanıldığı yere göre farklı özelliklere sahip ürünlerdir. Boyama amaçlı kullanılan, boya altına astar özelliği bulunan, vernik özelliğine sahip ürünler de mevcuttur. Ürünün görünümünü yenilemede ve aynı zamanda kullanım ömrünü uzatmak amacı ile de üretilmiş ürünleri bulmak mümkündür.

Sentetik Ürün Modelleri

Sentetik ürünler yapıları itibari daha dayanıklı ve sert olmaları sebebiyle iç ve dış mekanda kullanılabilir. Uzun süre kalıcı yapıları, temizliğe elverişli olmaları ev içlerinde kullanımını kolaylaştırır. Farklı yapılarda üretilen bu ürünler sadece boya olarak değil birçok alanda kullanıma sunulur. Sentetik malzemeler arasında boyalar, vernikler, boya koruyucuları gibi birçok ürün yer alır. Sentetik boyalar ahşap, metal, duvar gibi zeminlere rahatlıkla uygulanabilir. Sentetik boyalar kullanılırken sentetik tiner ile yoğun kıvamları inceltilir. Sentetik ürünler kullanılacak alana göre ve uygulanacak zemine göre farklı seçenekler ile üretilir. Ahşap ürünler ile metal ürünlerin bakımında kullanılan ürün içerikleri birbirinden farklı niteliktedir. Demir, çelik gibi metal ürünlerin paslanmasını önlemek amacıyla sentetik antipaslar kullanılır. Antikorozif pigmentler içeren bu ürünler metal yüzeylere iyi derecede yapışma sağlar yapıdadır ve kolay uygulanabilir. Kullanılacak yüzeye göre seçilebilecek farklı renk alternatifleri mevcuttur. Sentetik ürünler yapısı itibariyle koruma gücü yüksek nitelikteki ürünlerdir. Sentetik ürün grubunda yer alan parke cilası evlerde bulunan ahşap yüzeylerin korunması amaçlı kullanılır. Kullanıldığı alana parlaklık verirken şeffaf yapısı ile ürünün rengini değiştirmez. İhtiyaca göre farklı boylarda ürün temin etmek mümkündür. Ahşap vernikler sentetik ürünlerden seçildiğinde suya dayanıklı hale gelir ve ürünler daha uzun süre kullanılabilir. Sentetik astar boyalar alt zeminde düzgün bir yapı oluştururken boyanın daha iyi yapışmasını sağlar. Aynı zamanda son kat için düz bir zemin elde edilirken boyanın kapatıcılık özelliğini artırır. Sentetik boyalar daha yoğun bir yapıda olduğu için su bazlı boyalara göre daha fazla kapatıcılığa sahiptir. Renk değiştirme işlemlerinde alt zemine sentetik astar boya sürülerek daha net renkler elde edilebilir. Sentetik ürün seçenekleri sadece evlerde ve dış cephelerde değil aynı zamanda birçok yerde kullanıma elverişlidir. Mobilya üretiminde, gemi işçiliği gibi uzun süre dayanıklılık sağlanması gereken her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılacak yüzeye uyumlu ürünün seçilmesi ile sorunsuz sonuçlar elde edilebilir. Kullanılacak alana göre farklı boylarda ve renklerde fazlaca alternatife sahiptir. Genellikle metal kutularla alıcılara sunulan ürünlerin kaliteli malzeme kullanılarak üretilmesi sağlık açısından önemlidir. 

Sentetik Ürün Fiyatları

Sentetik ürün fiyatları kullanılacak alana göre değişkenlik gösterir. Sentetik malzemeler daha dayanıklı ve kullanılan teknoloji sebebi ile daha yoğun ürünler olduğu için fiyatları diğer ürünlere kıyasla yüksek olabilir. Sentetik ürünler iç ve dış mekanda her yüzeye uygulanabilen ürünlerdir. Sentetik ürün seçenekleri oldukça fazla ve farklı yapılardadır. Ürünlerin  kullanım özelliğine göre fiyatları değişkendir. Metal yüzeyler için kullanılacak ürünler ile ahşap yüzeyler için kullanılacak ürünler arasında fiyat farkı vardır. Sentetik boyalarda renk seçimi fiyatı değiştirir. Boyalar ile koruyucu ürünler arasında da fiyatlar farklı seviyededir. Boya seçimi yapılırken ufak boylardaki ürünler daha ekonomik olurken boyanın ağırlığı ile aynı doğrultuda fiyatı yükselebilir. Sentetik ürünlerin mat veya parlak olmaları boyanın formunu değiştereceği için fiyatta değişiklik olabilir. Küçük alanlar için büyük gramajlı ürünleri seçmek maliyetli olacağı için alana göre seçim yapmak daha ekonomik olacaktır. Yine koruyucu ürünlerden olan pas boyası fiyatları da miktarına göre değişirken kullanıldığı alanın ise kullanım ömrünü uzatarak tasarruf sağlar.

Sentetik Ürün Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sentetik yapı malzemeleri denildiğinde ilk akla gelen boya türleridir. Boya yapılacak alanın yapısı, hangi şartlarda kullanıldığı veya kullanılacağı iyi belirlenmeli ve ürün ona göre seçilmelidir. Ev içlerinde veya dış alanda ahşap yüzeylerde ürünün rengini ve görüntüsünü değiştirmeden sadece koruma amaçlı bir ürün aranıyorsa sentetik ahşap verniği seçilmesi daha doğru olacaktır. Sudan ve nemden etkilenmeyen yapısı ile ev içlerinde ve dış mekanlarda kullanılan alanın parlaklığını korur ve uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Yine sık temizlenen alanlarla sentetik boyalar tercih edilebilir. Kolay silinebilir ve temizlenebilir olmaları aynı zamanda temizleyicilerden etkilenmemeleri kullanıcılar için avantajdır. Bir yüzeyin rengi değiştirilmek isteniyorsa sentetik boyaların altına astar kullanıldığında lekeler ve alt zemindeki renk daha rahat kapatılabilir. Üst yüzeyde de daha pürüzsüz bir görüntü elde edilebilir. Ürünün seçiminde kullanılacak alanla uyumlu miktarlarda malzeme temin etmek de önemlidir.  Alana göre doğru miktarda alınmış ürün fazla maliyeti engelleyeceği için daha ekonomik olacaktır.