100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530
Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530
₺126,90 ₺101,52
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Arabalarda bulunan ön cam silecekleri yolcu ve sürücüler için hayati bir önem taşır. Silecekler araç muayenelerinde kontrol edilir ve en az yılda bir kez yenilenmeleri gerekir. Audi Q3 muz silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530 modelinin sürücüye sunduğu en önemli ana özellik tam silme olmasıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması ise sileceklerin ve aparatlarının yapılmış olduğu malzemeler ile doğru orantılıdır.

Stokta
  • -20%
₺126,90
₺101,52 20% kazanın
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530

Otomobil seçimi ve kullanımı sırasında en önemli detaylardan birisi de güvenlik faktörüdür. Otomobil dört tekerlek üzerinde seyahat etmeyi mümkün kılan bir araçtır. Otomobil kullanımında tüm kontrol insanda değildir. Bunu belirleyen faktörler arasında aracın sahip olduğu özelliklerin yanı sıra dış etkenler de bulunur. Örnek olarak yağmur, kar ve benzeri hava şartlarının sürüş konforuna ve güvenliğine etkisi gösterilebilir. Şiddetli olmayan bir yağmur esnasında bile sürüş güvenliğini belirleyen ana etkenlerden biri tekerleklerin yol tutuşudur. Bunun dışında, sürücünün kontrolü sağlayabilmesi için yol görüşünün berrak olması zorunludur. Ön ve arka camların yol görüşünü en iyi şekilde sağlamaları için temiz olmaları gerekir. Yağmur gibi doğa olayları ile buğulanan camlar ise araçlarda bulunan cam silecekleri sayesinde temizlenebilir. Bu silecekler aracın camlarına tam olarak yetecek ölçülerde olmalıdır. Bunun yanı sıra tam anlamı ile temizleme işlemini yapabilmesi için her noktaya eşit basınç uygulamalıdır. Cam üzerindeki lekelerin giderilmesi yolculuğun güvenliği için ilk şarttır. Her araçta muhakkak bulunması gereken bu aletler her aracın kendi özelliklerine göre üretilir.

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530 Çeşitleri

Bosch muz silecek modelleri üç ana gruba ayrılabilir. İlk olarak Aerotwin silecek modelleri örnek olarak gösterilebilir. Bu silecek modelleri bağlantı noktaları olmayan ve düz bir yapıda olan modellerdir. Tüm camın genişliğine uyum sağlaması açısından uzun ve tek bir yaydan oluşan yapısı vardır. Özellikle yüksek hız yapılan zamanlarda kullanımı uygundur. İkinci silecek modeli ise Bosch Twin silecek modelidir. Bu silecek modeli iki adet yay silecekten oluşur. Bu iki silecek sayesinde daha açık bir görüş sağlamak mümkündür. Son olarak da Aeroeco silecek modellerinden örnek vermek mümkündür. 

  • Muz tipi Aeroeco model silecekler araç camına tam kavrama sağlarlar. Bu nedenle ardında su bırakma ve atlama gibi sorunlar ile karşılaşılmaz. 

  • Ölçüleri ve takılma seçenekleri her araçta farklılık gösterebilir.

  • Audi Q3 muz silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530 ölçüleri standart değildir. Her araca uyum sağlaması için aparatları mevcuttur.

  • Kauçuk ve sağlam metallerden üretilmiş olduğu için zorlu koşullara karşı dayanıklıdır.

  • Araç camına tam uyum sağladığı için kalıntı bırakmaz ve atlama yapmaz.

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530 Fiyatları

Araçlarda kullanılan sileceklerin fiyatları sileceklerin yapısına ve yapıldıkları malzemelere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Silecek modelleri her araç için farklı yapılarda tasarlanır. Bu nedenle kullanıcılar standart özelliklerin yanı sıra kendi araçlarının ihtiyacına yönelik olarak üretilmiş özellikler bulabilir. Kullanıcılar kendi araçlarında orijinal olarak bulunan silecek modelini kullanmaya devam edebilirler. Bunun dışında ise Bosch Aeroeco modellerini tercih edebilirler. Aeroeco modellerinde bulunan evrensel adaptör sayesinde alınan silecek her türlü araç için kullanılmaya uygun duruma gelir.  Sileceklerin fiyatlarının farklılaşmasındaki ana etkenlerden birisi de kullanılan lastiğin ömrünün uzun olmasıdır. Zorlu koşullarla karşılaşan lastikler dayanıklı maddelerden üretilmiş olmalıdır. Aksi takdirde ses yapma ve tam temizlememe sorunları ile karşılaşılabilir.

Audi Q3 Muz Silecek (2011-2017) Bosch Aeroeco 600x530 Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar, silecek tercihi sırasında ilk olarak kendi araç modellerine uygun olmasına dikkat etmelidir. Her araç için farklı silecek modelleri üretilir. Bunun nedeni ise araçların cam uzunlukları ve genişliklerinin farklı olmasıdır. Bu seçeneğin yanı sıra Aeroeco model sileceklerde kullanılan evrensel aparat sayesinde istedikleri modeli araçlarına takabilirler. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri ise kullanılan silecek modelinin çalıştığı sırada bazı noktalarda atlama yapıp yapmamasıdır. Bu sorun ile karşılaşılır ise atlama yapan silecek tam kavrama sağlayan bir başka model ile değiştirilmelidir. Zorlu şartlarda ve sürüş esnasında sileceğin atlama yapması kullanıcıları tehlikeye sokar. Seyahat esnasında güvenliğin sağlanmasının ilk aşaması camların temiz olması ve yol görüşünün tam olmasıdır.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-BOSCH077