200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500
Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500
₺137,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Audi Q5 muz silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500 modellerinin boyutları ile işlevleri doğru orantılıdır. Temel işlevi camı genel olarak temizlemektir. Silecek ve cam arasında boyut farklılıkları olduğu zaman temel işlevini yerine getiremez. Öte yandan araç ile uyumlu olmayan modeller de çalışmalarında aksaklık yaratabilir. En iyi performansı yakalayabilmek için aracın ihtiyacına uygun modeller alınmalıdır. 

Stokta yok
₺137,90
Vergi dahil

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500

Araçların ön camlarını temizleme işleminde kullanılan silecekler oldukça büyük bir öneme sahiptir. Buna, yol görüşünün berrak olmasını sağlaması ile örnek verilebilir. Sürücülerin araçlarını kullandıkları sırada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri temiz bir cam ile yola çıkmaktır. Bu sayede sürücülerin dikkatinin dağılması önlenmiş olur. Temiz bir cam sağlamak için ise ön cam silecekleri kullanılır. Silecek modelleri araçların ön camını temizleyebilmeleri için camın genişliğine ve uzunluğuna uygun olmalıdır. Audi Q5 muz silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500 ölçüleri sadece bu marka araba için uygundur. Her araç için ayrı olarak üretilmiş silecek modelleri mevcuttur. Bunların yanı sıra silecekler, zor hava şartları ve inatçı lekeler ile başa çıkabilmek için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Silecek lastiklerinde kullanılan malzeme sileceklerin ömrünü belirleyen ana etkenlerden biridir. Ayrıca bu malzemeler sileceğin performansını da belirler. Dayanıklı olmayan malzemelerden üretilen silecek lastikleri arabanın camını tam olarak temizlemeyebilir. Aynı zamanda silme işlemi sırasında cama sürtünerek ses de çıkarabilir.

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500 Çeşitleri

Muz silecekler adından da anlaşıldığı üzere muz şeklindedir. Bu şeklinin getirdiği bazı avantajlar vardır. Muz şeklinde olması sileceğin lastiklerinin camı tam kavrayabilmesi anlamına gelir. Tam bir kavrama sonucunda da kusursuz temizlik gözlenir. Konforlu bir sürüş açısından bu özellik oldukça önemlidir. Silecekler genellikle yağmur, kar ve çamur gibi etkenleri temizlemede kullanılır. Bunun dışında ise ön camda biriken toz ve kirleri de temizlemeye yardımcı olur. Kuru olarak çalıştırılması önerilmez. Bu nedenle araçlarda sileceklerin çalışmasına yardımcı olması için ön camlara su ve temizlik malzemesi fışkırtan bir sistem mevcuttur. Bu sayede sürüş esnasında kirlenen cam o anda temizlenebilir.

  • Audi Q5 model arabanın 2008-2017 yılları aralığında bulunan modellerinin ön cam ölçülerine uygun olan silecek modelleri 600 mm x 500 mm dir.

  • Aracın silecek takılan kısmı silecek paketi ile uyuşmuyorsa evrensel aparat sayesinde ürün araca uyum sağlayabilir.

  • Silecek lastiğinin camı tam kavraması ile çizilme ve ses yapma sorunları ile karşılaşılmaz.

  • Silecek lastiklerinde bulunan grafit kaplamaları lastikleri güneş ışınları ve farklı etkenlere karşı korur.

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500 Fiyatları

Ön cam sileceklerinin ölçüleri, silecek fiyatlarına etki eden temel unsurlardan biridir. Ön cam silecekleri sadece otomobillerde değil otobüs, tır ve tren gibi taşıtlarda da kullanılır. Bu nedenle farklı ölçülerde üretilmiş olan modelleri mevcuttur. Kullanılan araca göre sileceklerin fiyatları da değişkenlik gösterir. Cam silecekleri elektronik aletler statüsünde bulunur. Bu nedenle arıza yapmalarından önce düzenli olarak gerekli kontrollerinin yapılması ve değiştirilmesi gerekir. Motor ile bağlantılı olan bu ürünler hem araç için hem de sürücü güvenliği için önemli parçalardır. En zor şartlarda bile işlevini yerine getirmesi için dayanıklı maddelerden üretilmesi gerekir. Bu maddelerin kaliteli olması sileceğin ömrünü artırır. Bunun yanı sıra kullanımı sırasında karşılaşılabilecek sorunları da önler.

Audi Q5 Muz Silecek (2008-2017) Bosch Aeroeco 600x500 Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Ön cam silecekleri araç içinde güvenle seyahat etmek için kullanılan bir alettir. Silecek tercihi yapılırken ölçülerinin araç ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bu, temizlenmeyen alan kalmaması için önemlidir. Aracın kontrolünü sağlayan kişi sürücüdür. Sürücünün tam olarak kontrol sağlayabilmesi için ise görüşünün berrak olması gerekir. Ön camların büyük olmaları da bu nedendendir. Cama temas eden silecekler camı temizlemeli ve korumalıdır. Sert maddelerden elde edilmiş olan silecek lastikleri camı çizebilir. Bunun yanı sıra temizleme işlemini yerine getirirken takılabilir ve bazı noktaları atlayabilir. Muz tipi silecekler bu durumlara karşı üretilmişlerdir. Muz silecekler, tutunduğu camın her noktasına eşit basınç uygular. Bu sayede atlamasının önüne geçilmiş olunur. Çizilme gibi sorunları önlemek için ise su olmadan çalıştırılmaması önerilir.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-BOSCH113