200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm.
Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm.
₺49,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm.

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Araçların ön cam silecekleri her koşulla ilk yüzleşen parçadır. Bu nedenle ekstra koruma ve bakıma ihtiyaç duyar. Dayanıklı malzemelerden üretilmeyen silecek lastikleri aşırı güneşte kaldıklarında sertleşme ve ses yapma gibi problemler doğurabilirler. Bunun sonucunda ön camda iz kalması veya tam temizleme sağlanamaması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle araca ve kullanım koşullarına en uygun olan modeli seçmek hayati öneme sahiptir. Citroen C1 modeli için uyumlu olan bu modeller, kaliteli ve uzun süreli kullanım imkanı ile üstün performans sunar.

Stokta
₺49,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm.

Citroen, Fransa’da kurulmuş olan bir otomobil markasıdır. İlk otomobil modellerinde yağmur ve benzeri durumlarda sürücüler yolu görebilmek için insan eli ile hareket ettirilen silecekleri kullanmışlardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomobillere silecek motoru eklenmiştir. Bu sayede otomobilin içinden sürücü kontrolünde daha kolay ve kısa bir yolla çalışan silecekler ortaya çıkmıştır. Silecekler sadece kötü hava koşullarında kullanılmak için üretilmemiştir. Otomobillerin camında bulunan herhangi bir lekeyi çıkarma kuvvetleri varır. Buna örnek olarak çamur verilebilir. Silecekler bir iskelet ve silecek lastiğinden meydana gelir. Görünürde olmayan bazı materyalleri de vardır. Bunlar; silecek dişlisi, kolu, motoru ve cam suyu materyalleridir. Cam suyu içerisinde su ve temizlik malzemeleri bulunduran bir malzemedir. Araçların ön camlarında bulunan maddeleri yağışsız havalarda temizlemek için sileceklere ek yardımcı bir rol oynar. Cam suyunun ön cama ulaşabilmesi için küçük bir düzeneğe ihtiyacı vardır. Bunlardan biri cam suyu haznesidir. İçerisine doldurulan su cam suyu pompası sayesinde de cama fışkırtılır.

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm. Çeşitleri

Citroen markası kullanıcılara maksimum konfor ve güvenlik vadeder. Otomobillerde sürüş esnasında sürücünün dikkatini en çok dağıtabilecek unsurlardan birisi de görüş açısını engelleyen etkenlerdir. Buna örnek olarak araçların ön camlarında biriken toz, kir ve yağış verilebilir. Bu etkenleri temizlemenin iki yolu vardır. Birisi sürüş halinde değilken aracı temizlemektir. Diğeri ise sürüş halinde kullanımı daha çok tercih edilen ön cam silecekleridir. Sürüş esnasında insan eli ile ön camı temizlemek olanaksızdır. Bu nedenle bir kol veya düzenek yardımı alınarak silecekler ortaya çıkarılmıştır. Araçlarda kullanılan silecekler ise her zaman birbiri ile aynı olmayabilir. Sileceklerin dış yapıları ve işlevleri bu sileceklerin isimlerinin oluşmasında etkilidir. Örneğin; muz silecekler muz şekline benzedikleri için bu isim ile kullanılır. Standart silecekler ise bir iskelet ile lastiğin birleşiminden oluşur.

-       Muz tipi sileceklerin standart sileceklerden farkı, hafif eğimli bir yapıda olmasıdır. Bunun sonucunda cama daha iyi kuvvet uygular ve daha dayanıklıdır.

-       Citroen C1 2005-2013 ön cam muz silecek 650mm. boyutları sadece 2005-2013 yılları arasındaki citroen modellerde kullanılır. Bunun nedeni ise aracın ön cam boyutu ile uyum sağlamasından kaynaklanır.

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm. Fiyatları

Silecek fiyatlarını etkileyen temel özelliklerden biri silecek materyallerinin yapımında kullanılan malzemenin kalitesidir. Silecekler sanılanın aksine bir araçta en çok kullanıma maruz kalan araçlardır. Bakımı ve değişimi çoğu zaman ihmal edilir. Silecekler sadece hava koşullarının zorluğu ile değil fazla ve yoğun bir kullanım sonucunda da yıpranırlar. Kullanıcılar en az altı ayda bir silecek kontrollerini ve bakımlarını yaptırmalılardır. Silecek iskeletleri çeşitli metallerden veya kırılmaya dayanıklı maddelerden yapılabilir. Silecek lastiği ise plastik ve kauçuk gibi maddelerden elde edilir. Plastik olan lastikler doğrudan güneş ışığına maruz kalmaya ya da aşırı soğuklara dayanıklı değillerdir. Bunun yanı sıra kauçuktan yapılan lastikler daha dayanıklı olur. Kullanılan malzemenin uzun ömürlü ve dayanıklı olması sileceklerin fiyatlarını etkiler.

Citroen C1 2005-2013 Ön Cam Muz Silecek 650mm. Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

En yüksek verim alınan silecek modelleri sileceklerin kullanılacağı araçlara göre değişiklik gösterir. Günümüzde evrensel aparatlar sayesinde her silecek modeli her araba modeline uyum sağlayabilir duruma getirilmiştir. Fakat bunun sonucunda beklenen maksimum verim alınmayabilir. Her araç farklı özelliklere sahiptir. Bununla birlikte her silecek de birbirinden farklı ve özel niteliklere sahiptir. Araçlar ile uyumlu olan modeller her zaman daha çok tercih edilir. Diğer yandan sileceklerin yoğun çalışma koşullarına da uygun olması gerekir. Bunun için de kullanıcılar bazı performans testlerinden geçmiş olan silecek modellerini tercih edebilirler. Muz tipi silecek modelleri özellikle diğer sileceklere göre cama daha fazla basınç uygulayarak daha iyi bir temizleme işlemi gerçekleştirir. Kullanıcılar kendi araçları ile uygunluk oranı yüksek olan modeli aldıklarında doğru montaj yapıldığından emin olmalıdır.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-SILECEK161