200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450
Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450
₺49,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Araç sileceklerinin en önemli getirisi kolay ve kullanışlı bir temizlik imkanıdır. Birçok koşulda kullanılabilmeleri de çok yönlü olduklarının göstergesidir. Örneğin; sadece yağış türleri için değil, yaprak, çamur ve benzeri ögeleri de temizlemek için kullanılabilir. Tek bir tuş veya kol ile kontrol edilebilmeleri ise kullanıcılara rahat bir kullanım imkânı sunar. Citroen C2 ön cam muz silecek modeli bu kullanım kolaylığını sunarak kullanıcılarını memnun eder.

Stokta
₺49,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450

Citroen C2 marka araçlar yapısal özellikleri bakımından özellikle aileler için oldukça uygun olan modellerdir. Aracın uzunluğu genişliği ve benzeri teknik özelliklerinin yanı sıra bagaj kapasitesinin büyük olması, ısıtmalı aynalara sahip olması gibi özellikler bu durumu destekler. Aileler için uygun olan araç modelleri hız odaklı modellerden farklı olarak genellikle en yüksek güvenliğe sahip olması beklenen araçlardır. Araçlarda güvenliği sağlamak amacıyla birçok materyal bulundurulur. Emniyet kemeri, silecekler, yağış sensörü ve gelişmiş fren sistemi bu güvenlik materyallerinden bazılarıdır. Silecekler sürücünün araç içinden dışını kontrol edebilmesi için en önemli parça görevi görür. Citroen C2 modellerinin maksimum hız limiti 168 olarak belirtilir. Bu hızla birlikte yoğun bir yağış olduğu düşünülürse silecek takımlarının hız kesmeden çalışması ve yolu görünür kılması beklenir. Bu durumda sileceklerin hız ve yağıştan etkilenmeyerek görevini yerine getirebilmesi gerekir. Hızlı bir sürüş esnasında sileceklerin olduğu yerden kopmaması için muz tipi sileceklerin kullanılması önerilir. Aynı zamanda yağışa yetişebilmesi için de randımanlı bir çalışma sistemine sahip olmalıdır.

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450 Çeşitleri

Silecek tipleri hangi alan ve koşullarda kullanılacaklarına göre çeşitlilik gösterir. Örneğin; araçlarda fabrikada takılmış olarak bulunan klasik silecekler, bol yağış alan ve aşırı soğuk-sıcak bölgelerde kullanıldığında tam verim alınamaz. Yapıları bakımı ile bu şartlara göre zayıf ürünler olarak bilinir. Onlar yerine daha gelişmiş bir teknoloji ürünü olan muz silecekler tercih edilmelidir. Muz silecekler ön cam boyutuna uygun olarak seçildiği takdirde her noktaya aynı oranla basınç uygular ve eşit basınç sonucunda cama daha iyi yapışır. Bunun sonucunda temizlik işlemini daha pürüzsüz yürütür. Aynı zamanda güçlü bir yapıya da sahiptir. Aşırı hızlarda bile kopması zordur. Bu da yapılan kalite kontrol testleri ile kanıtlanır.

-       Citroen C2 ön cam boyutu göz önünde bulundurularak tasarlanan Citroen C2 2003-2008 ön cam muz silecek 600x450 mm’dir. Sürücü kısmı 600mm, yolcu kısmı 450 mm'dir.  

-       Bu model muz silecekler de kendi aralarında aerotwin, aerotwin retrofit ve aeroeco olarak ayrılır. Kullanıcının arabasına hangi model uygunsa muz silecekler arasından onu seçmelidir.

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450 Fiyatları

Muz silecekler kendi aralarında takılma aparatlarına, çengelli veya telli olup olmamasına ve boyutlarına göre ayrılır. Modellere verilen isimler; aerotwin, aeroeco ve aerotwin retrofit olarak sıralanabilir. Ürünlerin modelli ve bu noktadaki özellik farkları fiyatlandırmada etkilidir. Aerotwin modeli ise montaj işlemine hazır ve araca özel aparatla birlikte kullanıcılara sunulan modeldir. Bu iki ürün modeli fiyat/performans açısından üst seviyelerdeki ürünler olarak bilinir. Aeroeco modeli ise orta segment muz tipi silecekler olarak bilinir. Bu modeli diğerlerinden ayıran kısım ise içerisinde 10 farklı kola uyumlu olan 6 aparatla birlikte kullanıcıya sunulmasıdır. Bu gibi detaylar da fiyatlandırmada etkilidir.

Citroen C2 2003-2008 Ön Cam Muz Silecek 600x450 Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her araç için farklı model silecek üretimi yapılmıştır. Bunun başlıca nedenlerinden birisi ise her aracın boyutunun ve ön cam özelliklerinin farklı oluşudur. Bu farklılık her kullanıcının farklı ihtiyaçları olması dolayısı ile de ortaya çıkar. Silecekler kullanıldıkları alana göre de seçilir. Bölgenin şartlarına göre uygun olan ve en yüksek verim alınabilecek modeller seçilmesi kullanıcıların yararına olur. Örneğin; fazla yağış alan bir bölgede kullanılan silecekler ile kurak bir bölgede kullanılan silecek modelleri farklılık gösterir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de araç ön camı ile sileceğin ölçülerinin uyuşmasıdır. Yanlış ölçülerdeki sileceklerin kullanılması zor ve verimsiz olur.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-SILECEK162