200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400
Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400
₺132,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Silecekler araçlarda en çok kullanıma maruz kalan ve yıpranan ürünlerden biridir. Bu nedenle uzun ömürlü olması ve doğru muayeneden geçmesi önemlidir. Kendisi küçük olan bu ürün sürücüler ve yolcular açısından hayati öneme sahiptir. Bu noktada eğer Dacia Lodgy model aracınız varsa Bosch’un ürettiği 2012-2015 aralığındaki silecek modelleri tercih edebilirsiniz.

Stokta yok
₺132,90
Vergi dahil

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400

Dacia Lodgy model araçlar normal araçlardan daha büyük bir yapıya sahiptir. Geniş yolcu ve sürücü kısmına artı olarak toplamda 8 adet camı vardır. Bu camların üçü yanlarda biri arkada birisi ise ön cam olarak söylenebilir. Aracın en geniş görüş alanı olarak ön camı göstermek mümkündür. Bu camlardan istenilene silecek montajı yapılabilir. Genel olarak bu modellerde ön cam ve arka cam olmak üzere iki adet silecek bulunur. Arka cam silecekleri kullanıcının isteğine bağlıyken ön cam silecekleri kullanımı zorunlu olan bir materyaldir. Bunun nedenlerinden birisi ise ön camın yolu görmek için kullanılıyor olmasıdır. Sürüş esnasında ön camda biriken maddeler sürücünün görüşünü engelleyen ayrıntılardır. Bunların engellenmesi hayati bir öneme sahiptir. Bunları engellemek için ise ön cam silecekleri kullanılır. Ön cam sileceklerinin hepsi aynı modele ve özelliklere sahip değildir. Bunun nedeni ise her aracın ön cam özelliklerinin kendine özgü olmasındandır. Uzunluk ve genişlik özellikleri farklı olan camlar için yine aynı özelliklerde silecekler üretilir.

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400 Çeşitleri

Araçların silecekleri yapısal olarak birbirlerinden ayrılır. Bunun yanı sıra kullanım alanı farklılığından doğan ihtiyaçlar için de çeşitli özelliklere sahip olabilir. İlk kullanımdan sonra eskiyen veya arızalanan kısımlar değiştirilirken arzu eden kullanıcılar sadece silecek lastiklerini değiştirebilir. Ön cam silecekleri belirli bir sisteme bağlı olarak çalışır. Bu sistem parçaları istenirse tek başına değiştirilebilir. Bu parçalar silecek lastiği, kolu, dişlisi, motoru, pompası, haznesi olarak bilinir. Her bir parçanın ayrı işlevi vardır. En çok yıpranmaya maruz kalan parça ise camın üzerinde bulunan silecek iskeleti ve lastiğidir. Bunun nedeni olarak da dış dünya ile en çok iletişimde olan parça olduğu söylenebilir. Silecek modelleri de kendi aralarında parçalarının ve çalışma şeklinin değişmesi ile kategorize edilir. Örneğin; muz silecekler kendi arasında aerotwin, aeroeco gibi modellere ayrılır.

-       Aeroeco model silecekler eski modellere karşın yenilikçi ve iyileştirilmiş bir yapıyla üretilmiştir.

-       Dacia Lodgy muz silecek (2012-2015) Bosch aeroeco 550x400 ölçülerindedir ve iyileştirilmiş performansı ile ön camı daha iyi kavrar.

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400 Fiyatları

Dacia Lodgy aracının ön cam boyutu diğer araçlara oranla daha büyüktür. Bu nedenle kullanıcılar bu araç için üretilen silecek modellerini tercih etmelidir. Aeroeco ürünler iyileştirilmiş ürünler olarak bilinir. Daha sağlam metaller ile üretilen silecek iskeleti kırılmaya ve yıpranmaya daha dayanıklıdır. Bunun yanı sıra normal plastikten üretilen silecek lastikleri yerine kauçuk kaplamalı lastikler tercih edilmiştir. Ham maddelerin daha dayanıklı olması fiyatlarda etki eden unsurlardandır. Bu aynı zamanda ürünlerin kullanım ömürlerini de uzatan bir etkendir. Fiyatları belirlemede etkin rol oynayan bir diğer unsur ise sileceklerin araçlara montaj edilme işleminin kolay olmasıdır. Aeroeco modellerde bulunan evrensel aparat sayesinde alınan silecek modeli araca uyum sağlamakta zorlanmaz.

Dacia Lodgy Muz Silecek (2012-2015) Bosch Aeroeco 550x400 Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Silecekler de araçlar gibi belirli aralıklarda muayene edilen parçalardan biridir. Bu noktada önemli olan kullanıcıların silecek seçimini başkalarına bırakmamalarıdır. Kullanıcı kendi ihtiyaçlarını karşılayan modelleri seçerek ilk adımı atabilir. Silecek lastiklerinin performansı doğru lastik seçimine ve kullanım koşullarına bağlıdır. Silecek lastikleri muayene vaktinin geçirilmesi lastiklerin sertleşmesine ve tam temizleyememesine neden olur. Bu bakımdan yıpranmaları zamanında takip etmek zorunludur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise malzeme kalitesidir. Bu noktada kullanıcılar kaliteli ve onaylı ürün almaya gayret etmelidir. Aksi halde ürünler kısa bir kullanım sonrası sıkıntı çıkarmaya başlayacaktır. Ayrıca seçilen markanın ürün skalasının geniş olması, uyumlu silecek bulmayı kolaylaştırır.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
SPT-BOSCH028

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Dacia Sandero Muz Silecek...

Dacia Sandero Muz Silecek (2008-2015) Bosch Aeroeco 500x500

Fiyat ₺134,90
Dacia Logan Muz Silecek...

Dacia Logan Muz Silecek (2004-2013) Bosch Aeroeco 500x500

Fiyat ₺135,90