200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Sürgü

Filtreleme ölçütü

Fiyat

Fiyat

  • ₺8,00 - ₺18,00

Sürgü mekanizma seçeneklerine Sepetfy'da göz atabilir ve sürgü mekanızmalarının fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

5 adet ürün var.

Toplam 5 üründen 1-5 arası gösteriliyor

Aktif filtreler

30 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

30 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

Fiyat ₺14,90
25 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

25 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

Fiyat ₺17,90
10 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

10 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

Fiyat ₺8,90
20 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

20 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

Fiyat ₺15,90
15 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

15 cm. Yaylı Ferforje Sürgü

Fiyat ₺10,90

Sürgü

Evlerde ya da iş yerlerinde dekoratif ya da pratik olarak kullanım şekillerine göre farklı kapı seçenekleri bulunur. Bu kapıların materyal özellikleri kapının nerede kullanılacağına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, evlerin salonlarında kullanılacak kapı seçeneklerinden biri sürgü kapı olarak düşünülebilir. Salonda yerden tasarruf etmenizi sağlayacak ve dekorasyon açısından uyumlu olacak bu kapıların kullanım alanları geniştir. Evlerde kullanımlarının yanında garaj, depo ya da kiler gibi farklı yerlerde de tercih edilebilir. Bu kapılar hem kullanımı kolay hem de yer kaplamaması sebebiyle dar alanlara uyum sağlar. Ayrıca materyal özelliklerine göre odaların şekli ve renklerine hem şıklık hem modern bir görünüm katmak için kullanılabilir. Bu kapıların tercih edilmesinin sebeplerinden biri de kullanımının kolay olmasını sağlayan sürgü mekanizması olarak düşünülebilir. Bu mekanizma cam, çelik, alüminyum gibi farklı materyallerden üretilir ve uzunluk açısından farklılıklar gösterir. Bu sebeple kullanım alanına uygun bir mekanizmanın kullanılması kullanıcı memnuniyeti açısından önem taşır. Evinizde ya da iş yerinizde tercih edebileceğiniz bu mekanizmaların seçeneklerini inceleyerek karar verebilirsiniz.

Sürgü Modelleri

Sürgülü kapılar sahip oldukları mekanizmalarındaki ray sistemleri ve alttan ya da üstten sürgülü olmalarına göre farklılık gösterir. Bu açıdan sürgü modelleri genel olarak kapının hareket yönüne ve ray sistemine göre değişir. Örneğin, tek kanatlı kapılar, dar alanlarda kullanılan ve kapının duvarın içinde gizli bir bölmeye yerleştirilmesi ile hareket etmesine dayanır. Bu kapı modelleri cep sürgülü kapı olarak bilinir. Odaları birbirine bağlantılı olarak kullanmak amacıyla bu kapılar kullanılabilir. Geniş alanda iki odayı birbirinden ayırmak amaçlı kullanılan kapılar ise sürme kapı olarak kullanılır. Bu kapıların genel olarak çift kanatlı sistemleri ile salonlarda kullanılması uygun olur. Diğer bir kapı modeli olan rustik sürgü kapı ise malzemesinin farklılığıyla ön plana çıkar. Ahşap malzemeden üretilmiş olması bu kapıları maliyet açısından daha uygun hale getirebilir. Ayrıca kapının üst kısmında hareketini sağlayan görünür bir ray sistemi bulunur. Dekoratif amaçlı ahşap görünümlü olan bu kapılar odalarınıza şıklık katacak bir detay olarak kullanılabilir. Bu kapı modellerinin malzemelerine göre hareket hızları farklılık gösterebilir. Örneğin, ahşap kapılar, cam ya da çelik kapılara göre hareket açısından daha yavaştır. Ayrıca uzun süreli kullanım açısından çelik malzemesinden üretilen kapıların daha dayanıklı olduğu söylenebilir. Ancak kullanım yerine uygun olarak kullanıcılar için dayanıklılık kriterinden daha çok ön plana çıkacak özellikler söz konusu olabilir. Bunun yanında kapıların kilit sistemleri de farklılık gösterir. Sürgü kapı kilidi olarak kapının materyaline ve raylı sisteminin mekanizmasına uygun bir modelin tercih edilmesi gerekir. Bu kilitlerin kasa tipi ve uzunluklarına göre farklı seçenekleri bulunur. Bazı kilitler kasa tipi şeklinde kasa genişliği olarak piyasada bulunurken, bazı kilitler ise ince ve uzun olacak şekilde üretilir. Bu açıdan kullanılan kapının mekanizmasına uygun bir modelinin tercih edilmesi önem taşır. Örneğin, pimapen sürgü kilidi ile gömme kapı için üretilen sürgü kilidi birbirinden farklıdır. Gömme kapı kilidi alüminyum malzemeli ve daha uzun ebatlardayken, pimapen kilitleri daha küçük boyutlarda olur ve mekanizması açısından farklılaşır. Bu sebeple tek ya da çift kanatlı olan kapı modeline uygun bir kilit tercih edilebilir.

Sürgü Fiyatları 

Sürgülü kapı modelleri son yıllarda kullanışlı olmaları ve maliyetleri açısından ideal olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Bu kapıların üretilmiş oldukları malzeme türü, ray sistemi ve tasarımına göre sürgü fiyatları farklılık gösterebilir. Örneğin, malzemesi açısından ele alındığında ahşap, çelik ve cama göre daha avantajlı fiyatlara sahip olması sebebiyle tercih edilebilir. Ancak uzun süreli kullanım açısından cam ya da çelik malzemesinden üretilen kapılar da tercih edilebilir. Bu açıdan kullanıcının kullanım amacı ve yerine uyum sağlayan bir tercih yaparak ürün fiyatları hakkında bilgi sahibi olması önemli olabilir. Ayrıca ray sistemi açısından kimi modellerin üstten kaydırmalı olduğu ve kanat sistemine göre mekanizmasının da değiştiği görülebilir. Bu açıdan bakıldığında kapıların üstten raylı olması ile otomatik açılması gibi özellikleri fiyatlarda farklılık oluşturur. Genellikle çelik malzemesinden üretilen kapıların otomatik açılma özelliği olabilir. Bu noktada kapıdaki otomatik özellik ürün fiyatını artırabilir. Ayrıca ürünün tek kanatlı olarak dar bir alanda kullanılan kapıların, çift kanatlı kapılara göre ebat ve boyutları farklılaşır. Bu açıdan da tek kanatlı kapıların maliyet açısından daha ideal olduğu söylenebilir.

Sürgü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Evlerde odaların şekli ve yer özelliklerine uygun kapıların tercih edilmesi önem taşır. Bu açıdan yer tasarrufu sağlayan kapıların sürgülü olması son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Ancak bu kapıları seçerken belirli özelliklere dikkat etmek gerekir. Örneğin, iş yeri gibi kapının hızlı açılmasının önemli olduğu yerlerde kapı malzemesinin çelik tercih edilmesi uygun bir özellik olabilir. Ancak ev ya da yazlık dekoratif amaçlı kullanılan ve yer tasarrufu sağlayan ahşaptan üretilen kapılar tercih edilebilir. Kullanım yeri ve amacı karar verildikten sonra bu kapıların kullanım özellikleri değerlendirilebilir. Örneğin, bu kapıların temizliği genel olarak kolay olsa da kapıların sürgü mekanizmalarına yabancı cisimlerin girmemesi ve küçük bir şeyin sıkışmaması önemli olabilir. Ayrıca bu kapıyı seçerken, malzeme ve işçilik faktörlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu kriterler, ürünün kalite ve dayanıklılığını belirleyebilir. Örneğin, işçiliğin arttığı durumlarda ürünün tasarımı görsel açıdan size daha uygun olabilir. Benzer şekilde, cam kapıların dayanıklı olması ürünü daha uzun sürede kullanmanızı sağlayabilir.