200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Çilek Tohumu (100+ Adet)
Çilek Tohumu (100+ Adet)
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Çilek Tohumu (100+ Adet)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Tane ile satılan çilek tohumları, yaz ve bahar aylarında ekim için uygundur. Koyu kırmızı renkli ve sert meyveler veren çilek, aroması yüksek meyveler arasında yer alır. Salkım şeklinde meyveler veren bitki, otsu yapıdadır. Yüksek besin maddesi içeren toprak karışımlarında tohumlar maksimum hasat verimliliği sağlar.  

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Çilek Tohumu (100+ Adet)

İlkbahar, yaz ve sonbahar aylarında ekimi yapılan çilek tohumlarını adet olarak satın alabilirsiniz. Tohumlar, farklı sayılarda içeriklere sahip paketlerde satışa sunulur. Otsu bir bitki olan çilek, çok yıllıktır. Çilek tohumları yetiştirildikten sonra uzun yıllar meyve verebilir. Meyve verimliliği, tohum cinsine ve toprak kalitesine göre değişiklik gösterir. 100’lü, 500’lü gibi çoklu paketlerde satılan çilek tohumlarını saksıda ve tarlada yetiştirmek için kullanabilirsiniz. Çok derin olmayan toprak üzerine ekilen tohumların sağlıklı bir şekilde yetişmesi için toprağın gübrelenerek zenginleştirilmesi olması gerekir. Çileklerin meyve vermesi için tohum kalitesi kadar ekilen toprağın besin değerleri de önemlidir. Bahçe ve saksıda ekime uygun çilek tohumları, bitki türlerine göre farklı cinslerde seçenekler sunar. Tohumların çeşidine göre çileklerin boyutları farklılık gösterir.  

Çilek Tohumu (100+ Adet) Çeşitleri

Yaz meyvesi olarak bilinen çilek, gerekli koşullar sağlandığında her mevsim yetiştirilebilir. Otsu bir bitki olan bu meyve, toprak altında çok derine inmeden köklerini sağlar. Salkım şeklinde meyve veren ürünlerin tohumları adet olarak satılır. Çilek tohumu 100+ adet seçenekleri saksı ve küçük bahçelerde ekime uygundur. Yeterli miktarda tohum sunan paketler, nem ve ışığa karşı korumalıdır.  

  • Çilek tohumları, saksı ve açık arazide ekime uygundur.  

  • Zengin besin içeriğine sahip topraklara ekim yapılmalıdır. Toprak kaliteli tohumların hasat verimliliğini doğrudan etkiler.  

  • Meyve çiçekleri salkım şeklindedir ve gerekli koşullar sağlandığında maksimum meyve verimliliği alınabilir.  

  • Otsu bir yapıya sahip olan meyve, çok yıllık bitkidir. Ekim yapıldıktan sonra uzun süre meyve hasadı yapılabilir.   

  • Kış aylarında ekim yapılacaksa, kapalı alanda ve saksılarda yetiştirme yapılabilir. 

  • Don riski ortadan kalkınca ilkbahar aylarında açık arazilere ekim yapılabilir.  

  • Ürünler ekilmeden önce fide olması için küçük kaplara yerleştirilir. Yaklaşık 5-10 cm uzunluğa gelen fidelerin toprağa ekilmesi uygundur. Çok derin olmayacak şekilde 20 cm aralıklarla çilek fideleri toprağa dikilir.  

Dünyada yaklaşık 20 farklı tür çilek çeşidi vardır. Çilek, cins özelliklerine göre farklı boyutta meyveler verir. Ayrıca, meyvelerin tadı cinslerine göre tatlı ve ekşi olarak değişebilir. Tohum türü, hasat verimliliğini doğrudan etkiler. Bazı bitkiler salkım şeklinde fazla çilek verebilir. Bazılarında bu meye verimliliği değişebilir.

 

Çilek Tohumu (100+ Adet) Fiyatları 

Bahar ve yaz aylarında ekimi yapılan çilek, otsu yapıda bir bitkidir. Açık alan ve saksıda yetişebilen çilek çok yıllıktır. Yetişen bitkiler uzun süre meyve verir. Meyve kalitesi ve verimliliği ürünlerin ırkına göre değişiklik gösterir. Çilek tohumları tane ile satılır. 100’lü, 500’lü ve 1000’li gibi farklı sayıda tohum içeren paketler, tohum miktarına göre fiyatlandırılır. 100’ü çilek tohumlarını küçük bahçede ve saksıda yetiştirmek için tercih edilir. Çok derin olmayan çukurlara ekilen ürünlerin verimliliği çilek cinslerine göre değişir. Kullanıcılar bütçelerine göre farklı paketlerdeki tohumları tercih edebilir. Zengin besin maddesi içeren toprak karışımları, tohumların yetişmesi için ideal ortam oluşturur.  

 

Çilek Tohumu (100+ Adet) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?  

Otsu bir bitki olan çilek, sıcak topraklarda yetişir. Çilek tohumları, meyve ırklarına göre değişiklik gösterir.  Aroması yüksek meyve elde etmek için yediveren tohumlar tercih edilir. Yediveren çileği soğuklara karşı dayanıklıdır. Salkım şeklinde meyveler veren bitki, sert ve koyu kırmızıdır. Bitkilerin belge ve sertifikalarını inceleyerek meyve verimliliği hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca, kaliteyi ve hasat verimliliğini artırmak için dikim talimatlarına uyulmalıdır. Don riski kalktıktan sonra açık arazilere ekimi yapılan çilek, saksıda da yetişebilir. Fidelerin gelişip meyve vermesi için toprağın zengin besin içeriklerine sahip olması gerekir. Ekim yapılmadan önce toprak çeşitli karışımlar ile zenginleştirilebilir.

 

chat Yorumlar (6)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM118

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kekik Tohumu

Kekik Tohumu

Fiyat ₺4,90
Nane Tohumu

Nane Tohumu

Fiyat ₺4,90