200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.)
Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.)
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Cin biber tohumları farklı gramajlardaki paketlerde satılır. Yaz ve bahar aylarında ekilen bu tohumlar saksı ve açık tarlada yetiştirilmeye uygundur. Tohum ırkına göre tombul ve sivri yapılı meyveler yetişir. Meyvelerin renkleri tohumların çeşidine göre farklılık gösterebilir.

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.)

Cin biberi, acı biber türleri arasında yer alır. Genellikle turşu yapımı için tercih edilen bu biber çeşidi, en fazla 6 cm’e kadar uzar. Küçük yapısına rağmen güçlü ve dayanıklı olan bitki, saksı ve bahçede yetiştirmeye uygundur. Cin biber tohumu, gramlık paketlerde satılır. 5, 10, 20 ve 50 gram farklı ağırlıklarda paketlenen tohum paketleri, nem ve ışığa karşı dayanıklıdır. Tohumların ekimi için sonbahar, yaz ve ilkbahar ayları tercih edilir. Saksı ve bahçeye ekilecek tohumların önceden çimlendirilmesi ekim işlemini kolaylaştırır. Ayrıca, bitkilerin toprağa iyi tutunmasına sağlar. Ekim yapılacak saksı ve toprak genişliğine göre tohum paketi sayısı da belirlenir. İdeal boyutlar sunan gramlık sebze tohumları, kaliteli yapısıyla maksimum verim almanızı sağlar.  

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.) Çeşitleri  

Turşu yapmak için tercih edilen biber çeşitlerinden biri olan cin biberler, saksıda kolayca yetişir. Kısa boylu yapısına rağmen verimli meyve veren bu bitki, acı tada sahiptir. Tohumları filizlendirerek saksı ve açık alanda bu sebzeler yetiştirilebilir. Özel bir dönem gerektirmeyen sebze tohumlarını bahar ve yaz aylarında ekebilirsiniz.  

  • Tohumlar tarla da yetiştirilmeye uygundur.  

  • Saksıları ışık alan bir konuma yerleştirilmelidir.  

  • Düzenli sulama gerektiren bu tohumları, torf ve perlit gibi toprak karışımlarına ekebilirsiniz.  

  • Sofralık ve turşuluk olarak tercih edilen bu bitkinin meyveleri acıdır.  

  • Meyve çapları 4 ile 6 mm arasında değişiklik gösterir. Meyve boyları ise en fazla 6 cm olur.  

  • Kuvvetli bir bitki yapısına sahip tohumlar, yüksek verim sağlar.  

  • Tohum cinsine göre bu bitkiler farklı türlere sahiptir. Yeşil, kırmızı ve sarı renkteki meyveler acı tadı ile turşu yapımında sıklıkla kullanılır.  

  • Süs biberi olarak da bilinen cin biberler sivri ve tombul yapıdadır.  

  • Kırmızı, mor, sarı ve yeşil gibi renkteki biberlerin tohumları değişiklik gösterir. Tohum çeşidine göre çeşitli renkte ürünler elde edilir.  

  • İnce sivri ve yuvarlak tombul formdaki meyvelerin tohumları farklıdır. Genellikle yeşil ve sivri yapılı olarak bilinse de bitkinin tombul yapılı meyveleri de olabilir.  

 

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.) Fiyatları  

Sofralık ve turşuluk olarak tüketilen cin biberi, bahar ve yaz aylarında ekime uygundur. Tohumlar gram ile satılır. Ürün gramajına göre farklı paketlerde satılan tohumlar saksı ve tarlada yetiştirmeye uygundur. Saksı ve küçük bir alanda dikim yapmak için Cin biberi tohumu acı biber turşuluk 5 gr çeşitleri uygun olur. Yeterli tohum içeren paketler, ışık ve nem karşı korumalıdır. Tohum fiyatları paketlerin gramajlarına göre farklılık gösterir. Kırmızı, yeşil ve sarı renkteki ürünler elde etmeyi sağlayan tohumlar, yüksek verimlilik sunar. Balkonda bile kolayca yetiştirilen tohumlar, kuvvetli bitki yapısına sahiptir.  

Cin Biberi Tohumu Acı Biber Turşuluk (5 Gr.) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli? 

Saksı ve tarlada yetiştirmeye uygun olan cin biber tohumları, yaz ve bahar aylarında ekilir. Tohum cinsine göre tombul ve sivri yapıda meyveler elde edebilirsiniz. Ayrıca, süs biberlerinin renkleri de tohumlara göre kırmızı, sarı ve yeşil olabilir. Kalite belgesi ve sertifikası bulunan tohum markaları tercih edilebilir. Tohumların kalitesi ve verimliliği bu belgelerle ispatlanır. Cin biberleri güçlü bitki gövdesiyle uzun süre meyve verebilir. Bitkilerden istenilen verimi almak için yetiştirici tavsiyelerini dikkate alınmalıdır. Tohumlar açık tarla ve saksıda yetiştirilmeye uygundur. Ayrıca, saksı ve bahçe genişliğine göre tohum miktarı artırılıp azaltılabilir.  

chat Yorumlar (11)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM016

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Sarı Topak Süs Biberi Acı...

Sarı Topak Süs Biberi Acı Biber Tohumu Turşuluk (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Kornişon Salatalık Tohumu...

Kornişon Salatalık Tohumu Turşuluk (3 Gr.)

Fiyat ₺4,90