200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Maydonoz Tohumu (10 Gr.)
Maydonoz Tohumu (10 Gr.)
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Maydonoz Tohumu (10 Gr.)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Maydanoz tohumları evde ve bahçede maydanoz ekim işlemleri için kullanılan ürünlerdir. Farklı firmaların farklı tip maydanoz tohumları yer alır ve toprağa ekildiğinde farklı yaprak tipinde olan maydanozlar elde edilir. Kaliteli ve çabuk çimlenen verimli taze tohumları satın alarak evinizde, balkonunuzda ve bahçenizde saksıda lezzetli maydanozlar yetiştirebilirsiniz.

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Maydanoz Tohumu (10 Gr.) 

Maydanoz evde de yetiştirilebilen yeşil ve faydalı bir bitkidir. Evde bir saksıda veya bahçede yetiştirilen bu bitkilerin kokusu ve tadı taze olduğundan daha lezzetli olacaktır. Bir saksıya veya bahçede ekilerek yetiştirilen maydanozları taze taze kopararak yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabilirsiniz. Kolay yetiştirilebilir olması nedeni ile hem keyifli hem de lezzetli bitkiler elde edebilirsiniz. Yetiştirilmesi için uygun koşullar arıyorsanız genellikle köklerini kolay uzatması için gevşek topraklar tercih edilir. Maydanoz tohumları satın alarak mart ve nisan aylarında ekim yapabilirsiniz. Bu aylar ılıman havalara sahip olduğundan en ideal maydanoz tohumu ekim zamanlarıdır. Toprağa özen göstererek ve zararlı otlardan temizleyerek ekim işleminize hazırlayabilirsiniz. Çimlenmesi ise mart ve nisan aylarında 3 haftaya kadar çıkabilir. Maydanoz tohumları ise gram olarak paketlerde satılır. Bu tohumları internet üzerinden satın alarak evinizde ekmek için hazırlayabilirsiniz.

Maydanoz Tohumu (10 Gr.) Çeşitleri

Maydanoz tohumu çeşitleri arasında yerli ve ithal maydanoz tohumları yer alır. Bazı tohumlar diğerlerine göre daha erken çıkabilir. Yediveren tohumlar ise bu özellikleri ile öne çıkar. Bir pakette 10 gram olacak şekilde paketlenen bu tohumlar belirli aralıklarla bakım ve sulama gerektirir. Maydanoz tohumları maydanoz fidelerine göre farklılık gösterir. Tohumların çimlenme ve ekim şekilleri farklıdır. Daha çabuk çimlenmesini isterseniz tohumları ekmeden önce nemli bir bez içinde bekletebilirsiniz. Tohumların verimlilik oranı tohum tipleri ile ilgili olsa da aynı zamanda ekilen mevsim, ortam ve toprak tipi de etkilidir.

  • Paketler içine konulan tohum adetleri değişse de genellikle 200-250 adet tohumlar paketlenir.
  • Bu tohumlar 30–100 cm'e kadar yükselebilir.
  • Çimlenme oranı tohumların çeşitlerine göre değişir. 
  • Tohum paketlerinde yer alan ekim ve çimlendirme yöntemlerine uyulmalıdır. 
  • Her çeşit tohum saksıda yetiştirmeye uygun olmayabilir bu nedenle tohum çeşitlerinin saksıda yetiştirmek için uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Maydanoz Tohumu (10 Gr.) Fiyatları

Maydanoz tohum fiyatları bu tohumların yerli ve ithal olmasına göre belirlenir. Uzayan ve çabuk çimlenen tohumlar daha çok tercih edilir. Ekilen tohumların çimlenme oranı yüzde doksan dokuza kadar çıkıyorsa bu tohumlar kaliteli ve verimli tohumlardır denebilir. Maydanoz tohumu (10 gr.) paketler halinde kullanıcılara sunulur ve dilerseniz daha yüksek gramlarda da satın alabilirsiniz. Gramajı artan tohumların fiyatları da bu oranda artış gösterir. Yediveren tohumlar yüksek çimlenme ve boy oranlarına göre genellikle fiyat artışı gösterir. Bunun yanında tohumların üretici firması ve tohum tipi de fiyatları belirlemede etkin rol oynar. Kaliteli bir tohum satın alarak yüksek verim alabilirsiniz. Saksıda ekmeye uygun olan tohumlar ve olmayanlar arasında da fiyat farkları olabilir. Bahçesi olmayan fakat bu yeşil ve şifalı bitkilerden yararlanmak isteyenler saksıya ekilebilen maydanoz tohumlarını satın alarak yetiştirebilirler.

Maydanoz Tohumu (10 Gr.) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Maydanoz tohumu satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler ve bilmeniz gereken bazı ekim kuralları bulunur. Tohumların çimlenme oranları yüksek olmalıdır çünkü bu verim şansınızı gösteriri. Her zaman en optimal şartlar sağlanamayabilir ve bu nedenle güçlü olan tohumlar değişen toprak ve iklim tiplerine karşı dayanıklı olmalıdır. Tohumun kalitesi verimliliği doğrudan etkiler. Güçlü çıkan ve uzayan maydanozları belirli aralıklar ile sulayarak her zaman canlı ve yeşil kalmalarını sağlayabilirsiniz. Genellikle sabah saatlerin sulanması tavsiye edilir. Geniş yapraklı maydanozları tercih ediyorsanız tohumların ürün detaylarından büyümüş maydanoz bitkilerinin durumunu öğrenebilirsiniz. İtalyan maydanoz, iri yapraklı maydanoz ve kıvırcık Frenk maydanozu gibi çeşitler bunlardan bazılarıdır.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM023

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Yedikule Marul Tohumu (5 Gr.)

Yedikule Marul Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
İceberg Marul Tohumu (2 Gr.)

İceberg Marul Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Tere Tohumu (10 Gr.)

Tere Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90