100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Nane Tohumu
Nane Tohumu
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Nane Tohumu

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Nane içeriğinde bulunan esansiyel yağ ve kokulu bir bitki olması sebebi ile birçok alanda kullanıma uygundur. Nane tohumu kolay yetiştirilebilen, çok büyük arazilere ihtiyaç duymayan bir üründür. Organik içeriği sayesinde evlerde veya geniş alanlarda rahatlıkla nane bitkisi yetiştirilebilir. Ekim yapılacak alana uygun miktarda tohum temin edilmesi doğru olur.

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Nane Tohumu

Günümüzde organik ürünlerin kullanımı çoğalmaya başladıkça, evlerde, bahçelerde ürün üretimleri de çoğalmaya başlamıştır. Tohum çeşitleri oldukça fazla olup, meyve, sebze gibi birçok ürünün tohumunu bulmak mümkündür. Tohumlar geniş alanlara ekilerek büyütülebildiği gibi, dar alanlarda, evlerde, küçük saksı içlerinde de büyütülebilen türde bitki ve çiçek tohumları vardır. Nane bitkisinin kullanıldığı alanlar sadece evler ile sınırlı değildir. Kokulu bir bitki olan nanenin parfümlerde, kişisel temizlik ürünlerinde, kozmetikte, yemeklerde, tatlılarda ve daha birçok yerde kullanıldığı görülür. Nane yetiştirilmesi kolay bir bitki türü olduğu için ekildikten hemen sonra mahsül alınmaya başlanır. Nane taze olarak tüketilebildiği gibi aynı zamanda yağı, kurusu da sıklıkla tüketilir. Nane ılık ve rutubetli iklimde yetiştirilebilen bir bitkidir. Yapı olarak humusça zengin olan topraklara ekildiğinde daha fazla verim alınır. Nane tohumu ilkbahar aylarında serpme usulü ile ekilen bir tohum türüdür. Bitkinin kökünün odunsu yapıda olması sayesinde düşük ısılardan etkilenmez. Nane bitkisi gölgelik alanlarda daha hızlı büyüyen bir yapıya sahiptir.

Nane Tohumu Çeşitleri

Tarımsal organik ürünlerin sıklıkla kullanılmaya başlandığı günümüz çağında her türlü meyve, sebze türlerinin tohumlarını bulmak mümkün hale gelmiştir. Tohum çeşitlerinde bahçe düzenlemeleri için kullanılacak çiçek tohumları da vardır. Bitki tohumları arasında en hızlı verim alınan tohumlardan biri nane tohumudur. Nane bitkisi çok fazla ışığı sevmediği için gölgelik alanlarda daha rahat yetiştirilir. İlkbahar ayları tohum dikiminin en uygun olduğu dönemdir. Nane bitkisi yine ılık ve rutubetli iklimlerde çok daha hızlı büyür. Çok uzun süre gün ışığına maruz kalan nane bitkisi ise çiçeklenmeye başlar. Çeşitleri arasında küçük yapraklı, geniş yapraklı, dağ nanesi, yediveren nane gibi türler vardır. Nane günümüzde birçok alanda kullanılan kokulu bir bitki türüdür.

  • Nane esansiyel kokusu ile kozmetik ürünlerinde sıklıkla kullanılır.

  • Mentol ve tanen bakımından zengin olan ürün tıbbi alanlarda kullanılabilir.

  • Ağız bakım ürünlerinde yine mentol aroması ile kullanıldığı görülür.

  • Yemeklerde, salatalarda ve birçok yiyecek türünde kuru halde veya taze haliyle kullanılabilir.

  • Bitkiden elde edilen nane yağlarının birçok alanda kullanıldığı görülür.

Nane bitkisi geniş arazilerde ekilerek yetiştirilebileceği gibi aynı zamanda küçük alanlarda da oldukça iyi verim alınır.

Nane Tohumu Fiyatları

Günümüzde birçok bitkinin, sebzenin, meyvenin ve çiçeğin yetiştirilmesine olanak tanıyan tohum türleri mevcuttur. Tohumların fiyatları markaya ve ürünün ne olduğuna göre değişim gösterir. Nane tohumu, tohumun gramajına ve yaprak özelliğine göre farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Endüstriyel tarım faaliyetlerinde ürün kullanımı fazla olur. Ambalajlı ufak boylardaki nane tohumları ise çok büyük olmayan alanlarda kullanıma uygundur. Nane kokulu bitkilerin ilk akla gelenlerindendir. Birçok alanda kullanıldığı görülür. Kurutulmuş şekilde yemeklerde kullanılabildiği gibi taze şekli ile de tüketimi mümkündür. Nane tohumları genelde 10 gramlık ambalajlar şeklinde kullanıcılara sunulur. Fiyatları ise her bütçeden kullanıcının ulaşabileceği seviyede ve ekonomiktir. 

Nane Tohumu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tohum dikimi yapılmadan önce kaliteli ve organik olarak elde edilen tohumların seçilmesi gerekir. Nane aromatik bitkiler sınıfındadır. İçerdiği mentol ve tanen seviyesi ile birçok alanda kullanıldığı görülür. Nane tohumu kolay yetiştirilebilen bir bitki türü olduğu için büyük, küçük tüm alanlarda yetiştirilebilir. Tohumun yetiştirilecek alana uygun miktarda seçilmesi gerekir. Tohum seçimi yapılırken iklimle ve toprak ile uyumlu ürünleri tercih etmek doğru olacaktır. Nane tohumu ılık ve nemli iklimlerde daha rahat yetişir. Ekilecek tohumun yetiştirileceği alanın direk güneş ışınlarına maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Nane tohumları saksılarda da büyütülebilir. Az miktarlarda tohum evlerde yetiştirilmek için yeterli gelecektir. 

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM119

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Maydonoz Tohumu (10 Gr.)

Maydonoz Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Tere Tohumu (10 Gr.)

Tere Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Kekik Tohumu

Kekik Tohumu

Fiyat ₺4,90
Çilek Tohumu (100+ Adet)

Çilek Tohumu (100+ Adet)

Fiyat ₺4,90