200 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Semiz Otu Tohumu (5 Gr.)
Semiz Otu Tohumu (5 Gr.)
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Semiz Otu Tohumu (5 Gr.)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Yaz ve bahar ekilen sebzelerden biri olan semizotu, toprak üzerine serpilerek ekilir. 1 cm dikim derinliği ve 15,20 cm dikim sırası düzeni ile bahçelere semizotu ekilir. İstenirse semizotu geniş saksılarda da yetiştirilebilir. Demet şeklinde hasat edilen bu sebzeler, açık yeşil ve sarımsı oval yapraklara sahiptir.

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Semiz Otu Tohumu (5 Gr.) 

Sebzeler, çiğ ve yemeklik olarak mutfak kültüründe sıkça tercih edilir. Saksıda ve bahçede kolayca yetiştirilen bu ürünlerin ekimi mevsim şartlarına değişiklik gösterir. Semizotu, yemeği ve salatası yapılan sebzelerden biridir. Tohum olarak ekilen bu sebzeyi yetiştirmek için uygun zaman yaz ve bahar aylarıdır. Geniş saksı ve bahçeye ekilen semizotu için yaklaşık 1 cm ekim derinliği gerekir. Bahçede sırayla dizilerek bu sebze için tavsiye edilen sıra aralığı 15-20 cm olarak belirtilir. Semizotu tohumları gram ile satılır. Ekim yapacağınız alanın büyüklüğüne göre farklı gramajlarda tohum kullanabilirsiniz. Tohumların kalitesi sebze verimliliğini doğrudan etkiler. Besin değeri yüksek toprakta kullanılan tohumlar ile maksimum verim alınır. 

Semiz Otu Tohumu (10 Gr.) Çeşitleri  

Vitamin ve mineral bakımın zengin sebzelerden biri olan semizotu, bahar ve yaz aylarında ekilir. Serpme usulü ekilen tohumlar için yaklaşık 1 cm ekim derinliği yeterlidir. Demet olarak hasadı yapılan semizotunu 15-20 cm aralıklı sıralar ekilmesi tavsiye edilir. Gram olarak satılan semizotu tohumlarını bahçe ve geniş saksılarda kullanabilirsiniz. Semiz otu tohumu 5 Gr çeşitleri küçük ve orta boy bahçelerde kullanıma uygundur. Tohumların kalitesi hasat performansını doğrudan etkiler.  

 

 • Tohumlar, toprak üzerine serpilerek ekilir.  

 • Semizotu tohumları, derin olmayan toprak yüzeyine yaklaşık 15-20 cm aralıklarla ekilir. 

 • Pürüzsüz dokuya sahip bitki yaprakları oval ve dolgundur. 

 • Açık yeşil ve sarımsı renge sahip yapraklar bulunur.  

 • Tohumlar ekildikten sonra 50-60 günde hasat yapılabilir.  

 • Semizotunun demet olarak toplanır. 

 • Kaliteli tohumlar sayesinde semizotu uzun süre tazeliğini korur. Bitkiler erken tohuma kaçmaz.  

Tohumlar, standart ve hobi olarak ikiye ayrılır. Hobi tohumu yabani semizotuna benzer bir yapıdadır. Koyu yeşil ve kalın yaprakları bulunan bu cinsi bahçe ve saksıda yetiştirebilirsiniz.  

 • Hobi semizotu kırmızı saplar ve koyu yeşil orta boy yapraklardan oluşur.  

 • Standart semizotu tohumunun yaprakları açık yeşil ve oval formdadır.  

 • 25-30 cm uzunlukta gelişen sebzeleri keserek ve kökü il hasat edebilirsiniz.  

 • Keserek yapılan hasat sonrası birkaç kez daha hasat yapılabilir.  

Semiz Otu Tohumu (5 Gr.) Fiyatları  

Bahçe ve saksıda yetiştirilebilen semizotu, vitamin ve mineral bakımından zengin sebzeler arasında yer alır. Çiğ ve yemeklik olarak tüketilebilen bu sebzeyi yetiştirmek için tohum gerekir. Serpme usulü ekilen tohumlar gram ile satılır. Saksı ve toprak genişliğine göre farklı gramajlardaki tohumları tercih edilebilir. Hobi ve standart tohum olarak ikiye ayrılan semizotu türleri için ekim zamanı bahar ve yaz ayları olarak belirtilir. Keserek demet halinde hasat edilen bu sebzeyi birkaç defa hasat edebilirsiniz. Tohumların fiyatları gramajlarına göre farklılık gösterir. Ayrıca, tohum kalitesi sebze verimliliğini doğrudan etkiler. Tohum cinsine göre hobi ve standart tür semizotu yetiştirilebilir.  

Semiz Otu Tohumu (5 Gr.) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli? 

Semizotu tohumu, bahçede ve saksıda yetiştirmeye uygundur. Toprak üzerine serpilen tohumları saksı yetiştirmek için geniş modeller kullanılır. Semizotu cinsine göre tohumlar farklılık gösterir. Hobi ve standart olarak ikiye ayrılan semizotu tohumları gramlık paketlerde satılır. Bahçe genişliği ve saksı büyüklüğüne göre belirli gramlık paketlerde tohumlar tercih edilir. Kaliteli ve verimliliği yüksek sebzeler elde etmek için tohumlara dikkat edilmelidir. Gerekli belge ve sertifikalara sahip tohum markalarını kullanmak, istenilen verimin alınmasını sağlar. Tohumlar, tavsiye edilen biçimde ekilmelidir. Her sebzenin ekim tekniği değişiklik gösterir. Semizotu tohumlarının filizlenmesi ve toprağı iyi tutunması için yaklaşık 1 cm dikim derinliği oluşturulmalıdır.

 

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM039

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Roka Tohumu (10 Gr.)

Roka Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Tere Tohumu (10 Gr.)

Tere Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Gönen Dere Otu Tohumu (Bol...

Gönen Dere Otu Tohumu (Bol Kokulu) (10 Gr.)

Fiyat ₺4,90