100 ₺ ve Üzeri Tüm Siparişlerde Kargo Bedava!

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet)
Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet)
₺4,90
1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet)

1 Saat 1 Dakika içinde sipariş ederseniz Bugün Kargoda
ÜRÜN BİLGİSİ

Sırık salatalık tohumları farklı adetlerde paketlenir. Uzun ve lezzetli salatalıkları kendi bahçenize ekerek sağlıklı meyveler yetiştirebilirsiniz. Doğal yetiştireceğiniz bu tohumlar yüksek verim ve dayanıklılık sunar. Değişen tohum sayıları ise farklı alanlara ekim içindir. Sırık salatalıkların uzunlukları ve dokuları da tohumlara göre değişiklik gösterir.

Stokta
₺4,90
Vergi dahil 1 - 3 iş günü

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet)

Salatalık içerisinde bulunan yüksek su sayesinde oldukça sağlıklı ve lezzetli bir meyvedir. Salatalarda ve çeşitli mezelerde kullanılabilen salatalığı evinizin konforunda yetiştirebilirsiniz. Evinizde ve bahçenizde yetiştirmek için Sırık salatalık tohumu (30 adet) alarak dilerseniz saksıya da ekebilirsiniz. Mis gibi salatalık kokusu ile taze ve sağlıklı salatalar yapabilirsiniz. Toprak ve gübre ile örtülen tohumlar bir saksıda yetişebilir. Tek saksıda on adet tohum kullanılabilir. Salatalık tohumlarının uygun bir ekim zamanı bulunur. Bu işlem için en uygun zaman ise Temmuz ayıdır. Bu ayda ekilen salatalık tohumlarında daha yüksek çıkma oranı alabilirsiniz. Sulama yöntemi de toprak tipi kadar önem taşır. Sulama ise yağmur yağıyor gibi hafif olmalıdır. Belirli bir genişlikte ekilmesi gereken bu tohumlar birbirleri üzerine gelebilir ve bu durumda çıkarıp aralıklı ekmeniz gerekir. Bu durum engellenirse daha yüksek verimlilikte salatalıklar elde edebilirsiniz.

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet) Çeşitleri

Sırık salatalık tohumları belirli aralıklar ile ekilerek yetiştirilir. İsmi gibi uzun salatalıklar elde etmek için belirli bakımlar yapmak gerekir. Bu adımlar zaman alsa da salatalıklar büyüyünce alınan lezzet ve tazelik buna değecektir.

  • Sırık salatalık tohumları doğal ve hibrit salatalık olarak çeşitlerde satışa sunulur.

  • Paketlerde farklı gramajlarda tohumlar sunulur. 20 adet olan paketlerde ise bir ve iki saksıya büyüklük durumuna göre ekim yapabilirsiniz.

  • Bir salatalık uzunluğu tam olgunluğunda 17-18 cm’ye kadar yükselebilir. Ağırlığı ise genellikle 80 ve 85 gram arasında yer alır.

  • Saksıya ve sera ekmeye uygun tohum çeşitleri vardır. 

  • Bazı çeşit tohumlar ise soğuk havaya karşı dayanıklılık gösterir. Suyu seven salatalıklar için yaz ayları genellikle daha uygundur.

  • Bu salatalık türlerinde küçük olan meyvelerin üzerinde tüy görülür. 

  • Bazı sırık tohumları büyüklerinde orta boylu ve koyu yeşil renklerdedir. Meyve yüzeyindeki doku ise çizgilidir.

  • Lezzetli ve sulu salatalıklar için sırık salatalık tohumlarını seçerek ekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet) Fiyatları

Sırık salatalık tohumları fiyatları tohumların hibrit olmasına göre değişiklik gösterir. Bazı tohumlarda uzunluk 18 cm’ye kadar çıkarken bazı tohumlarda bu 13 cm olabilir. Uzun bir salatalık elde etmek için hibrit tohumlara yönelebilirsiniz. Tohumların fiyatlarını etkileyen diğer bir neden de gramajlar ve tane sayılarıdır. 20 adet olan tohumlardan doğru ekimde yüzde doksana kadar bir verim alabilirsiniz. Bunun yanında salatalık tohumunun ekim zamanı ve sulama yöntemleri de etkilidir. Kaliteli bir sırık salatalık tohumu fiyat olarak artış gösterebilir. Kaliteli tohumlar farklı hava şartlarına dayanıklı olabilir. Verim sayısı da bu oranda artış gösterir. Bu etkenler fiyat belirlenmesinde rol oynar ve salatalık tohumları farklı türler ve paket içerikleri ile satışa sunulur.

Sırık Salatalık Tohumu (30 Adet) Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sırık salatalık tohumu alırken Temmuz ayı dışında ekmek için alıyor iseniz soğuk hava şartlarına dayanıklı olan bir tohum olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanında tohumların özelliklerini incelerken büyürken aldığı cm boyu ve yapısı da size fikir verir. Elde etmek istediğiniz salatalık türüne göre bir tohum bakmanız ve satın almanız gerekir. Ürün detaylarından tohumların tiplerine ve salatalıklarının dişi olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Satın alırken içinde yer alan adet de ne kadarlık bir alana ekmek istediğinize göre belirlenmelidir. 20 adet salatalık tohumunda yüzde doksan oranında bir verim alabilirsiniz fakat bu oran değişiklik gösterebilir. Daha büyük paketlerde alarak daha geniş alanlara ekim yapabilirsiniz.

chat Yorumlar (5)
Değerlendirme
Sunagri
SPT-TOHUM030

Şunlar da hoşunuza gidebilir

H-2274 Domates Tohumu (10 Gr.)

H-2274 Domates Tohumu (10 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Cherry Domates Tohumu (2 Gr.)

Fiyat ₺5,90
Beith Alpha Salatalık...

Beith Alpha Salatalık Tohumu (5 Gr.)

Fiyat ₺4,90
Kornişon Salatalık Tohumu...

Kornişon Salatalık Tohumu Turşuluk (3 Gr.)

Fiyat ₺4,90